STRAŠÍ & MLADŠÍ ŽÁCI

Veronika Fehérová se společně s Pavlem Osičkou věnuje výchově našich nejmladších talentů. Přípravka a minipřípravka je kategorií, jenž v dětech buduje především lásku ke sportu. To si uvědomuje také Veronika, která k hokejbalu přišla z atletiky a vedle základů práce s holí a balónkem tak muže našim nadějím vštípit i správné pohybové vzorce....

Karvinští hokejbaloví pamětníci si jistě vzpomenout na to, že i Karviná měla v minulosti městské derby! Vedle extraligového HBC zde působil také Kings Band Karviná! V Kings Bandu začínal s hokejbalem například Vladimír Luka, ale také Jarek Macháček, který dnes trénuje starší žáky karvinského HbK. Trenérství mají Macháčkovi v rodině. Dcera Veronika...

Talentovaný mladší žák Tomáš Osička se k hokejbalu dostal na své Základní škole. Tento sport doslova pohltil celou rodinu a z malého fotbalisty se stal šikovný a rychle se učící hokejbalista. Dres Hokejbalového klubu Karviná pak obléká i jeho mladší sestra. Oba nastupují pod taktovkou svého otce, který ujal pozice kouče kategorie přípravek.

Tým vedený trenérem Václavem Pfeifrem odcestoval v sobotu do Zlína. Z tamějším celkem Malenovic se Karviná utkala dvakrát. Oba duely byly nakonec divokou přestřelkou.

Soutěž mladších žáků ponese také v nadcházejícím ročníku statut přeboru. Turnajovým systémem se Karviná opět utká se slovenským Martinem a Malenovicemi - nově však také s Třincem a Opavou, která se do této kategorie vrací po roční pauze.