STRAŠÍ & MLADŠÍ ŽÁCI

První zápas hrála Karviná proti domácí Porubě 2:1 Branky : 1. Přikrylová, 4. Tamáš(Rosůlek, Skopalík), 11. Osička(Hruška)

Jarní část sezóny začala o víkendu také starším žákům. Tým Jaromíra Macháčka hostil jihomoravský Hodonín. Favorizovaný celek do Karviné přicestoval se silnou sestavou a v obou případech dokázal naši družinu pokořit.

Karvinští hokejbaloví pamětníci si jistě vzpomenout na to, že i Karviná měla v minulosti městské derby! Vedle extraligového HBC zde působil také Kings Band Karviná! V Kings Bandu začínal s hokejbalem například Vladimír Luka, ale také Jarek Macháček, který dnes trénuje starší žáky karvinského HbK. Trenérství mají Macháčkovi v rodině. Dcera Veronika...

Talentovaný mladší žák Tomáš Osička se k hokejbalu dostal na své Základní škole. Tento sport doslova pohltil celou rodinu a z malého fotbalisty se stal šikovný a rychle se učící hokejbalista. Dres Hokejbalového klubu Karviná pak obléká i jeho mladší sestra. Oba nastupují pod taktovkou svého otce, který ujal pozice kouče kategorie přípravek.

Tým vedený trenérem Václavem Pfeifrem odcestoval v sobotu do Zlína. Z tamějším celkem Malenovic se Karviná utkala dvakrát. Oba duely byly nakonec divokou přestřelkou.

Soutěž mladších žáků ponese také v nadcházejícím ročníku statut přeboru. Turnajovým systémem se Karviná opět utká se slovenským Martinem a Malenovicemi - nově však také s Třincem a Opavou, která se do této kategorie vrací po roční pauze.