Tomáš Osička: "Před barákem s tátou netrénujeme".

25.10.2019

Talentovaný mladší žák Tomáš Osička se k hokejbalu dostal na své Základní škole. Tento sport doslova pohltil celou rodinu a z malého fotbalisty se stal šikovný a rychle se učící hokejbalista. Dres Hokejbalového klubu Karviná pak obléká i jeho mladší sestra. Oba nastupují pod taktovkou svého otce, který ujal pozice kouče kategorie přípravek. 

Tomáš se svojí sestrou Kačenkou
Tomáš se svojí sestrou Kačenkou

Jíž tuto sobotu odehrajete další turnaj mladších žáků. Tentokrát v Třinci. Jak se na něj těšíš?

"Na turnaj se těším tak, jako na každý jiný zápas nebo trénink".

Jak dlouho se věnuješ hokejbalu a kdo tě k tomu přivedl?

"Hokejbalu se věnují druhou sezónu. Hokejbal jsem začal hrát v Hokejbalovém kroužku na mojí základce. Tento sport se mi začal hodně líbit, tak jsem chtěl zkusit zahrát si s klukama na hřišti". 

Líbil se ti Hokejbalový kroužek ve škole?

"Jo líbil. Hlavně jak jsme hráli".

Tvůj taťka se stal hokejbalovým trenérem naších nejmenších. Trénuje minipřípravky a přípravky, které navštěvuje tvá mladší sestra Katka. Trénuje s vámi taťka i ve volném čase před barákem?

"Ano je to pravda, můj taťka trénuje mojí sestru. Před barákem s taťkou ale hokejbal netrénujem. Navštěvují mně různí kamarádí, tak hrajeme společně i se ségrou".

Máš nějakého oblíbeného hráče v našem klubu?

"Jo, mám. Libí se mi jak hraje Stromec". (Jan Stromko - hráč "B" týmu pozn.red.)

Který trenér je tvůj nejoblíbenější?

"Nejlepší trenér je Martin Pala. Na trénincích je s ním sranda. Ale mám rád všechny trenéry. S každým trenérem děláme jiné tréninkové jednotky".

Kolik myslíš, že vyhrajete zápasu v Třinci? 

"Myslím že vyhrajem tak půlku".