#lightitupblue

MEZINÁRODNÍ DEN POROZUMĚNÍ AUTISMU

Hokejbalový klub Karviná aktivně spolupracuje se dvěma školskými zařízeními, které se v rámci inkluzivního vzdělávání věnují práci s dětmi, žijící s jednou z poruch autistického spektra, pro kterou se hojně využívá zkratka PAS.

Také proto se náš klub zapojil 2. dubna 2020 do osvětové kampaně #lightitupblue (rozsviťme se modře), která má za cíl zvyšovat povědomí veřejnosti o problematice poruch autistického spektra.

"Lidé mají autismus spojený s filmovým Rain Manem. PAS má však mnoho podob. Jde o určitý druh poruchy nervového systému. Práce s takovými dětmi může být velmi náročná. Autisté často trpí problémy s komunikací a sociální interakcí. Také mají narušenou schopnost představivosti. Každé takové dítě potřebuje zcela individuální přístup," říká Petra Hubačkova, která se práci s dětmi s PAS aktivně věnuje a zároveň funguje jako koordinátor spolupráce mezi našim klubem a ZŠ a MŠ Prameny.

"2. dubna se lidé oblékají do modrého oblečení, nebo v podvečer rozsvěcují modrá světla v oknech. Modrá je totiž barvou komunikace a sebevyjádření, tedy oblastí, ve kterých mají lidé s autismem největší potíže," dodává Hubačková.