Jaromír Macháček: "Rád děti něco naučím".

25.10.2019

Karvinští hokejbaloví pamětníci si jistě vzpomenout na to, že i Karviná měla v minulosti městské derby! Vedle extraligového HBC zde působil také Kings Band Karviná! V Kings Bandu začínal s hokejbalem například Vladimír Luka, ale také Jarek Macháček, který dnes trénuje starší žáky karvinského HbK. Trenérství mají Macháčkovi v rodině. Dcera Veronika piluje dovednosti nejmladších dětí v karvinském plaveckém oddíle Kosatky Karviná. Jarka je pak možné spatřit vedle lavičky starších žáků na každoročním Old Stars Game.

Jarku zajímalo by mně jak jste se dostal k trénování mládeže?

"K trénování mě vlastně přivedl dlouholetý kamarád Martin Pala. Když jsem začal vodit mého syna na hokejbal, řekl mi, ať nestojím jen za mantinelem a jdu si také zkusit post trenéra. No a nakonec se mi to nějak zalíbilo".

V mladí jste byl aktivním hráčem hokejbalu. Na jakém postu jste hrával?

"Hrával jsem za Kings Band Karviná na pozici obránce".

Jak dlouho jste se věnoval hokejbalu jako aktivní hráč a jak dlouho už fungujete jako trenér mládeže?

"Hokejbal jsem hrál asi 8 let, a trénování se věnují čtvrtou sezónu".

Byl jste také na schůzce trenéru, která se týkala tématu HCM. Jde o program vzdělávání trenérů. Jak hodnotíte tréninkové jednotky inspirované systémem HCM?

"Trenérské semináře HCM? Za mně super! Já osobně trénují jen chvílí, tak je fajn vidět, jak to dělají daleko zkušenější trenéři a jak se trénuje v jiných klubech". 

V mládeži jste trenérem starších žáků, ale asistujete také u kategorie mladších žáků. Vyhovuje Vám tato kategorie děti? Jsou již nějaké úspěchy?

"Tato kategorie dětí mi vyhovuje. Rád něco dětí naučím. V této kategorii trénují i svého syna Adama. Úspěch? Tomu se dá říct, že jích mám hodně. Za úspěch totiž beru každý trénink a zápas, který baví dětí".

Jak hodnotíte práci všech trenéru v klubu? Chtěl by jste něco osobně do budoucna změnit?

"Na to abych hodnotil práci jiných trenéru se rozhodně necítím. Myslím, že vždycky je co vylepšovat. Spíš bych vyzvedl spolupráci mezi námi trenéry. Vždy se umíme domluvit a říct si, co je třeba zlepšit".

Váš syn Adam Macháček funguje jako aktivní hráč, jíž od přípravek. Teď aktuálně jako hráč starších žáků. Jak hodnotíte jeho výkon jako trenér?

"S výkony syna jsem spokojen, hlavně z jeho přístupem k hokejbalu. Vše se snaží dělat poctivě a naplno".

Chtěl by jste se jako trenér dostát do nějaké kategorie reprezentace?

"Těžko říct. Nejsem moc náročný".

Když zavzpomínáte na dobu, kdy jste byl aktivní hráč hokejbalu, jaký byl Váš nejoblíbenější soupeř?

"Nejoblíbenější soupeř byl tým HBC Karviná. Bylo to městské derby, všichni jsme se znali, a tak měly naše vzájemné zápasy skvělou atmosféru. A i když jsme je nikdy neporazili (jen B-tým), vždy bylo super si proti nim zahrát."

Vzpomenete jsi na nějaká jména hráčů, s kterýma jste hrával?

"Jasně že si vzpomenu. Na to nejde zapomenout! Hrával jsem s Janem Rosůlkem a jeho bráchou Lumírem. Jsou to dokonce hráči kteří hrají do teď v kádru současného A-týmu. Hrával jsem taky s Vlaďou Lukou! To byla ještě doba kdy i oni hráli za Kings Karviná. Rád vzpomínám na tu dobu. Bylo to super!"

Děkují za rozhovor a přejí hodně trenérských úspěchu v hokejbale!