Po úspěšném duelu s Kovem čekal Karvinou další pražský soupeř. V české metropoli hostil severomoravany Kert Park. Třetí tým tabulky byl na náš celek připraven. Díky soustředěnému výkonu a chybám ve hře Karviné kontroloval od druhé třetiny vývoj zápasu a s přehledem uhájil všechny body.

Lukáš Heczko není v dresu Karviné žádným nováčkem. Odchovanec Třince se zkušenostmi ze zahraničních soutěží i reprezentací si nejvyšší soutěž v týmu HbK již vyzkoušel. Když se před sezónou s týmem rozloučil Mrowiec, zacelil Heczko mezeru v brankovišti. V utkání s pražským Kovem si sice moc nezachytal, ve střehu však byl po celé utkání.

Honza patří ke stálicím karvinského celku. Pravák s přesnou a tvrdou střelou se velmi často prosazuje zejména v přesilovkách. Aktuálně nosí na dresu kapitánské céčko a svůj tým táhne do play-off. Mimořádně vyrovnaný střed tabulky ale slibuje divoké jaro. Před posledním domácím zápasem v roce 2019 jej vyzpovídal Marian Švec.

Po vítězství v Ústí nad Labem, cestovala Karviná do Letohradu. Zápasy těchto celků jsou vždy velmi vyrovnané a napjaté. Nebylo tomu jinak ani tentokrát. HbK však mělo v sestavě Jana Diviše, hrajícího ve skvělé formě. Honza nakonec vsítil dvě branky a tým na východě Čech zvítězil 2:3.

Karviná se o víkendu představila na hřišti Mostu a Ústí. Papírové předpoklady hovořily o poměrně slušné šanci na vítězství v mostecké hale a vyrovnaný zápas s Elbou. Realita však byla zcela opačná. Nečekaný úspěch Mostu a jednoznačné vítězství v Ústí nad Labem. Navíc excelentní výkon Honzy Diviše, za který si vysloužil ocenění hráč víkendu.

Honza Diviš patří k rychlostním typům útočníků. Svým pohybem na hřišti mnohdy zamotá hlavu soupeřům a dostane se tak do slibných příležitostí. Jeho přítomnost v sestavě je znát a přes to, že si jeho pracovní povinnosti vynutily hokejbalovou pauzu, opět vypomáhá "A" týmu na cestě za lepšími výsledky. Marian Švec jej před odjezdem do Mostu a Ústí...

Vzájemné zápasy moravských mužstev jsou vždy pikantním okořeněním ligové soutěže. Dravá moravská nátura dává zápasům "drajv" a k vidění je tak vždy řada zajímavých hokejbalových momentů.

Karvinští se o víkendu představili "na Kladně". S domácím Alpiqem sehráli atraktivní duel, který bylo možné sledovat nejen na TVcom. Zápas se odehrál za slunečného počasí a v rychlém tempu. Srdnatý výkon našich borců však body nepřinesl a ze středních Čech tak Karviná odjela bez bodu.

Karviná o víkendu podlehla Plzni 1:3. O nadcházející sobotě jí pak čeká cesta na půdu silného Kladna. Do zápasu se západočechy zasáhl také Ondřej Farský. Útočník, který sice nevyniká fyzickými dispozicemi, avšak svým nasazením a kombinačním myšlením vkládá do své hry prvky, které z něj udělaly stabilní článek sestavy karvinského "A" týmu. Marian...