Tři bratři nejsou jen pohádka Zdeňka Svěráka, ale také trio bratrů Vaškových, kteří v minulosti zápolili v dresu HbK. Dnes je aktivní jen nejmladší z nich. Ofenzivní bek Martin je jedním z pilířů karvinské obrany, která získává rok od roku na kvalitě. On sám má za sebou účast na juniorském MS a dvakrát byl pozván také na soustředění seniorské...

Asi každý ze sportovního prostředí ví, co znamená slovo "odchovanec" nebo "stálice." Oba tyto výrazy pak lze bezesporu použít v souvislosti s Martinem Řehůřkem. Hokejbalista a univerzál, který je schopen zaujmout pozici kombinačního útočníka, stejně jako důsledného beka. Hokejbalu se věnuje téměř 20 let a přes to, že již nefiguruje v roli střelce,...

Není obvyklé, aby se na webu klubu objevil rozhovor s klubovým fanouškem. Ale koneckonců, proč ne. Pan Zbořil totiž patří ke skalním karvinským fandům již velkou řadu let. A příjmení to není neznámé ani ostatním hokejbalovým příznivcům. S hokejbalem jsou totiž spojeni oba synové tohoto bývalého hokejového brankáře, kterého vyzpovídal Marian Švec.

Hráči "A - týmu" budou trénovat vždy v úterý od 18,30 hod. do 20,00 hod. v areálu SPŠ, ve čtvrtek od 18,45 hod. do 20,00 hod. v tělocvičně zimního stadionu STARS a každý pátek od 18,15 hod. do 20,00 hod. v areálu SPŠ.

Po úspěšném duelu s Kovem čekal Karvinou další pražský soupeř. V české metropoli hostil severomoravany Kert Park. Třetí tým tabulky byl na náš celek připraven. Díky soustředěnému výkonu a chybám ve hře Karviné kontroloval od druhé třetiny vývoj zápasu a s přehledem uhájil všechny body.

Lukáš Heczko není v dresu Karviné žádným nováčkem. Odchovanec Třince se zkušenostmi ze zahraničních soutěží i reprezentací si nejvyšší soutěž v týmu HbK již vyzkoušel. Když se před sezónou s týmem rozloučil Mrowiec, zacelil Heczko mezeru v brankovišti. V utkání s pražským Kovem si sice moc nezachytal, ve střehu však byl po celé utkání.

Honza patří ke stálicím karvinského celku. Pravák s přesnou a tvrdou střelou se velmi často prosazuje zejména v přesilovkách. Aktuálně nosí na dresu kapitánské céčko a svůj tým táhne do play-off. Mimořádně vyrovnaný střed tabulky ale slibuje divoké jaro. Před posledním domácím zápasem v roce 2019 jej vyzpovídal Marian Švec.

Po vítězství v Ústí nad Labem, cestovala Karviná do Letohradu. Zápasy těchto celků jsou vždy velmi vyrovnané a napjaté. Nebylo tomu jinak ani tentokrát. HbK však mělo v sestavě Jana Diviše, hrajícího ve skvělé formě. Honza nakonec vsítil dvě branky a tým na východě Čech zvítězil 2:3.

Karviná se o víkendu představila na hřišti Mostu a Ústí. Papírové předpoklady hovořily o poměrně slušné šanci na vítězství v mostecké hale a vyrovnaný zápas s Elbou. Realita však byla zcela opačná. Nečekaný úspěch Mostu a jednoznačné vítězství v Ústí nad Labem. Navíc excelentní výkon Honzy Diviše, za který si vysloužil ocenění hráč víkendu.

Honza Diviš patří k rychlostním typům útočníků. Svým pohybem na hřišti mnohdy zamotá hlavu soupeřům a dostane se tak do slibných příležitostí. Jeho přítomnost v sestavě je znát a přes to, že si jeho pracovní povinnosti vynutily hokejbalovou pauzu, opět vypomáhá "A" týmu na cestě za lepšími výsledky. Marian Švec jej před odjezdem do Mostu a Ústí...