A-TÝM I Vstup do sezóny na výbornou.

06.09.2020

Karvinský "A" tým má za sebou premiéru v letošním ročníku nejvyšší české soutěže. O plynulé sobotě naši hokejbalisté odcestovali na horkou půdu Pardubic. Ve velmi atraktivním duelu dokázali uspět!

Foto: Josef Česák st.
Foto: Josef Česák st.

Ač tedy naši borci do Pardubic nepřijeli v roli outsiderů, desetigólové představení s vítezným koncem pro Severomoravany, čekal málokdo. Překvapení přišlo hned v úvodu zápasu. V páté minutě otevřel skóre Honza Stromko. Ještě v téže minutě jej napodobil Kaluža a poté, co vsítil Stromko druhou branku utkání, Vedla Karviná v šesté minutě první třetiny hned 0:3.

Pardubice však zbraně nesložily a bleskově stáhly náskok na rozdíl jediného gólu.

Raketovým vstupem do druhé části pak dokonce domácí otočili skóre, avšak trefou Langra se východočeský gólostroj zasekl.

V jednadvacáté minutě propálil Tóth svojí dělovkou domácího gólmana a vyrovnal.

Následný hokejbal, který obě družiny předváděly, potěšil oko nejednoho diváka. Vyústění snahy obou mužstev přineslo přesný zásah na straně Karviné. Po asistenci Kaluži skóroval Honza Rosůlek.

Pardubice následně soustředily všechny síly na vyrovnání. Jejich šance ale mařil skvělý Heczko. Naopak na druhé straně se karvinským naskýtaly slibné brejkové situace. Rozhodnutí přišlo v čase 40:27. Lumír Rosůlek našel bravurně před prázdnou brankou Jana Diviše, jenž pečetil skóre na konečných 4:6.

"Máme nového trenéra, kterým je Aleš Flašar. Je to velmi zkušený kouč, jenž má bohaté zkušenosti. Myslím, že to byl právě on, kdo nám dal ten klíč k vítězství. Je to první zápas sezóny a ještě venku, takže výborné první tři body," řekl po utkání Martin Vašek a dodal: "Určitě jsem s výkonem celého týmu spokojen. Za nejlepšího hráče bych označil našeho mladého útočníka Honzu Stromka. Všem na hřišti dokázal, co přesně v něm je". 

Fotogalerie