A-TÝM I Přestřelku s Hradcem rozhodl matador Novák

17.09.2020

Karviná sehrála o uplynulém víkendu druhý duel letošního ročníku hokejbalové extraligy. Po úspěchu v Pardubicích byli naši hokejbalisté pasováni do role favorita. Piráti z Hradce Králové však přicestovali precizně připraveni a síle domácího mužstva dokázali skvěle vzdorovat. Utkání, které skončilo až v penaltové disciplíně, hodnotil s Marianem Švecem Zbyněk Sladký.

Foto: Ivo Dudek I karvinsky.denik.cz
Foto: Ivo Dudek I karvinsky.denik.cz

Kompletní report ze zápasu vč. fotogalerie naleznete na stránkách karvinského deníku.

Zbyňku, máte za sebou důležité, druhé utkání letošní nejvyšší soutěže. Zápas se odehrál na domácí půdě a chyběl malý kousek k vítězství. V samostatných stříleních zvítězil lepší, nebo šťastnější? Jak to vidíš ty? 

Určitě si nemyslím, že by vyhrál lepší. Vedli jsme 3:1, ale bohužel, pak jsme se přestali soustředit na hru, a Hradec využíval do konce utkání naše chyby. 

Branek padlo dost. Čekal jsi takovou přestřelku? 

Takový výsledek jsem nečekal. Nemám rád zápasy, kde padne hodně branek. Popravdě, čekal jsem, že to dopadne tak o branku, max. o dvě.

Jak si spokojený s jediným bodem z domácího zápasu? 

Mrzí mě, že jsme ten náskok nedotáhli až do konce. Z domácího utkání je bod málo. Hrajeme doma, tak by to mělo být za tři body. Ale z toho utkání jsme určitě rádi i za ten bod. 

Vždy se ptám toho, s kým dělám rozhovor, zda by chtěl někoho pochválit. Co ty? Koho by jsi vybral a proč? 

Určitě bych chtěl pochválit cely tým za bojovnost. Budeme muset pracovat na vyložených chybách, které děláme. Za nejlepšího hráče bych označil Honzu Diviše, jenž v utkání předvedl výbornou práci.

Kdo vás čeká nyní?

Další utkání odehrajeme na půdě Mostu a Ústí nad Labem. Jsou to dva silné celky, od kterých nevíme co čekat. Budou to těžké zápasy. Ale snad přivezeme aspoň 4 body.