Ani čtyřgólový náskok neznamená tři body

09.03.2020

O tom, že ani čtyřgólový náskok nemusí znamenat plný bodový zisk, se o víkendu přesvědčili hokejbalisté karvinského "B" týmu. V duelu se Vsetínem vedli během úvodní patnáctiminutovky již 4:0, když v konečném účtováni muselo o bodu navíc rozhodnout až prodloužení.

Autor: V. Novotný
Autor: V. Novotný

Valaši úvod zápasu v Karviné nezvládli. Naši hráči do utkání vlétli a již ve dvanácté vteřině skórovali. Do listiny střelců se zapsal Krul. Radovan Krul se trefil také v čase 4:42, ale to už navázal na přesný zásah Vojty Kamenského, jenž překonal hostujícího gólmana ještě před uplynutím třetí minuty zápasu. Do konce první třetiny se pak trefil přesně i Lukáš Králík.

Stav 4:0 ale netrval dlouho. V úvodní periodě totiž padlo celkem šest branek. Na gól Králíka dokázal téměř okamžitě reagovat Hába a do zápasu hosty vrátil Pěsničák.

Na další gól se pak čekalo až do úvodu šestadvacáté minuty.

Do krátkého rozmezí časů 25:02 a 25:36 se vešly, téměř neuvěřitelně, tři góly.

Nejprve v rozmezí osmi sekund skóroval dvakrát Kajaba, načež se dokázal prosadit i Stromko a Karviné tak vrátil vedení, o které po čtyřgólovém náskoku přišla. 

Vítěz loňského ročníku 2. ligy ale nerozdává body jen tak komukoliv. Uplynulo pouze devatenáct sekund ze třetí třetiny a Valaši znovu udeřili. Ovčačík vyrovnal a Pěsničák pak poslal hosty do senzačního vedení. To ale zelenožlutí ztratili po trefě Králíka, který se dokázal prosadit ve vlastním oslabení.

Na první pohled rozhodnuté utkání tak dokráčelo do prodloužení. Hrálo se však pouhé dvě minuty. V čase 47:07 zkompletoval svůj hattrick Lukáš Králík a HbK tak bralo dva body za těsné vítězství 7:6p.