Stanislav Žídek: "Letos vím, co mě čeká."

06.08.2019

V uplynulé sezóně se v brankovišti Karviné objevila nová tvář v masce. Standa Žídek, bývalý hokejový brankář, přijal novu výzvu a pokusil se z ledové plochy adaptovat na plastový povrch. Povedlo se mu to skvěle a v průběhu sezóny se stal nejen oporou B-týmu, ale také druhým gólmanem "áčka". Jak vnímal svojí první ryze hokejbalovou sezónu?

Uplynulá sezóna pro tebe byla jako na houpačce. Střídal jsi oba mužské celky. Jak sezonu hodnotíš?

Jelikož jsem hokejbal poprvé ochutnal až právě v uplynulé sezóně, tak opravdu jako na houpačce byla. Chytal jsem spíše za B-tým, kde jsem si na tento sport zvykal a snažil se adaptovat. Sezónu z osobního hlediska hodnotím jako povedenou, protože na jejím konci už jsem se v brance pomalu začínal cítit tak, jak jsem od sebe očekával.

Umístění B-týmu je pro tebe úspěch nebo zklamání?

Osobně si myslím, že u B-týmu není ani tak důležitý výsledek, jako to, aby si měli mladší hráči možnost vyzkoušet zápasové nasazení a odehrát díky tomu co nejvíce kvalitních utkání. Nicméně celou sezónu jsme s B-týmem bojovali o úplnou špici tabulky, takže i z téhle strany určitě spokojenost.

Jaké máš osobní ambice do nové sezóny?

Po sezóně minulé, kterou jsem bral ještě jako takovou "rozkoukávací" a poznávací už letos vím, co mě čeká, na čem zapracovat, co zlepšit. Očekávání od sebe samotného mám, tak jako ve všem co v životě dělám - jen ty nejvyšší.

Jak probíhá tvá letní příprava?

Letní příprava už je u nás v plném proudu. Trénujeme 3x týdně, aktuálně se zaměřujeme především na kondiční a silovou stránku. Já osobně se snažím udržovat ve formě po celý rok, trénovat jsem zvyklý, nevadí mi to. Na začátku sezony budu nejen já, ale i celý tým 100% připraven.