Radek Dzik: "Soupeř byl lepší ve středním pásmu. To bylo pro utkání klíčové"

20.10.2019

Karvinská rezerva se ve středu střetla se silným týmem HBC F-D Ostrava. Atraktivní duel rozehráli naši hokejbalisté lépe, tempo jim však nevydřelo a pod tlakem pressingu domácích kapitulovali poměrem 5:2. Radek Dzik zhodnotil duel pro klubový web.

HbK přitom na soupeře vyrukovalo pořádně zostra. Hned v první minutě karvinští dvakrát skórovali. "Hralo se vysokém tempu. Do zápasu jsme vstoupili dobře, když jsme v první minutě dali dva góly. Jeden ale nebyl uznán," říká Dzik.

Ostrava následně přitvrdila a zejména u mantinelů byla k vidění řada osobních soubojů. "Soupeř hrál agresivně, nedal nám nic zadarmo a byl lepší ve středním pásmu. To si myslím, že bylo pro utkání klíčové," pokračuje zkušený hráč karvinské juniorky.

A právě hra ve středu hřiště a komplikace s přechodem do útočného pásma, stály HbK body. Ačkoliv se herní projev našeho týmu ve třetí periodě opět dostal do standardních rovin, výsledek se již nepovedlo zvrátit. To potvrdil také Radek Dzik: "Jejich brankář podal solidní výkon, nám se nepodařilo proměňovat šance a ani hra v početní převaze se nám moc nevedla".