Z hlediska umístění na 7. místě je to průměrný výsledek, který může nabízet prostor pro zlepšení, říká Ondřej Farský

23.01.2024

Ondro, jak zatím hodnotíte probíhající zimní přípravu?

 lze říci, že zimní příprava probíhá s výzvami, ale hráči projevují odhodlání a nasazení. Pravdou je, že menší počet hráčů kvůli nemoci a pracovnímu vytížení představuje určitou komplikaci, ale pozitivní je, že ti, kteří jsou přítomní, se snaží dát do tréninku maximum. Silové a kondiční tréninky naznačují komplexní přístup k přípravě. Citát "těžko na cvičišti, lehko na bojišti" zdůrazňuje důležitost tvrdé práce během zimní přípravy. 

Po podzimní části je tým na sedmém místě, jak jste s umístěním a celkově s odehranými zápasy spokojen? 

Spokojen úplně nejsem, ale z hlediska umístění na 7. místě je to průměrný výsledek, který může nabízet jak prostor pro zlepšení, tak i ukázku konkurenceschopnosti týmu. Střed tabulky je velice vyrovnaný, a to vede k tomu, že každý zápas může přinést výrazné posuny v tabulce. 

V osobních statistikách máte za 11 zápasu 7 bodů za 4 góly a 3 asistence, úspěšnost střelby 14,81 % a +- statistiku + 6. Jak jste se svými výkony spokojen?

 Já na osobní statistiky až tak moc nehledím, přesto si myslím, že by to mohlo být lepší, a proto se nadále soustředím na neustálém zlepšování a co nejlepším přínosu pro tým. 

Poslední utkání s Prachaticemi bylo anulováno, jak hodnotíte toto rozhodnutí? 

Hodnotím toto rozhodnutí jako rozumné, protože zabezpečení bezpečnosti hráčů je vždy na prvním místě, I když na konci druhé třetiny přestalo sněžit, rozhodčí se přesto rozhodli ukončit zápas. Toto rozhodnutí bylo pravděpodobně ovlivněno stavem hrací plochy, které by mohlo ovlivnit průběh hry. 

Máte už v hlavách jarní start na hřišti Hradce Králové?

 I přesto, že nemohu vidět do hlav ostatních hráčů, osobně se na tento zápas těším a doufám, že dokážeme přivézt body pro náš tým. Budeme se snažit podat co nejlepší výkon a navázat na výhru z předchozího zápasu v Plzni. 

Jaké jsou cíle pro jarní část Crossdock extraligy?

 Cílem pro jarní část Crossdock extraligy je jednoznačně postoupit do play-off. Pokud se nám podaří dosáhnout této mety, bude naší další výzvou postup přes osmifinále a dostat se tak do vyšších fází soutěže.