Vítězná premiéra. Letohrad odjel bez bodu

09.09.2019

Zápas s Letohradem ovlivnil déšť, který celý den trpělivě vyčkával na úvod utkání. Na obou celcích sice bylo znát, že se jedná o první ostré zápolení v sezóně, přes to ale byl k vidění atraktivní hokejbal a řada šancí na obou stranách.

Bleskový start Karviné se dočkal první odměny hned ve druhé minutě zápasu. "Začali jsme aktivně a v 85. sekundě jsme jej korunovali gólem," říká trenér "A" týmu Petr Popek. Zároveň však popisuje následné zaváhání svých svěřenců: "Zbytečným vyloučením jsme pustili soupeře do hry. Naštěstí nás držel brankář. Na vyrovnávací gól již nedosáhl. Před tím skvěle zasáhl proti dvěma střelám, ale na dorážku již nestačil. Zde měli ke střelci přistoupit důrazněji obránci. Trošku mě mrzí, že se tak nestalo."

Karviná následně čelila dalšímu oslabení. Tentokrát ale obrana Karviné nezaváhala. Při jednom z vyhození balónku z obranného pásma zúročil učebnicové napadání Martina Pala ml. po jehož přihrávce skóroval Pacas.  

Přes to se Letohrad gólu dočkal. Byť již v plném počtu navázal na přesilovku a dokázal srovnat.


Po nerozhodné druhé části přišla poslední perioda. "Třetí třetina byla již dost vyhrocená. Oba týmy chtěly vyhrát. Nám se to díky brance Rosůlka povedlo," řekl Popek a popsal závěr utkání: "Konec jsme si takticky pohlídali. Soupeř se odhodlal k powerplay necelé dvě minuty před koncem. Svou nedisciplinovaností ale o výhodu muže v poli přišel."

Motivující zisk tří bodů Karvinou zafungoval jako výrazně povzbudivý faktor. To konstatoval také kouč "áčka", který zároveň ujistil fanoušky, že na půdu Kova pojedou v dalším kole bodovat.