Překvapivý úvod na výhru nestačil

16.10.2019

Karvinští se o víkendu představili "na Kladně". S domácím Alpiqem sehráli atraktivní duel, který bylo možné sledovat nejen na TVcom. Zápas se odehrál za slunečného počasí a v rychlém tempu. Srdnatý výkon našich borců však body nepřinesl a ze středních Čech tak Karviná odjela bez bodu.

Autor: tým HBC Kladno
Autor: tým HBC Kladno

Karviná vstoupila do utkání lépe. Ačkoliv v první periodě dominovali oba gólmani, skóre dokázali otevřít právě karvinští hokejbalisté. Gólem Honzy Rosůlka se HbK v druhé třetině ujalo vedení a ukázalo, že na Kladno nepřijelo předvést odevzdaný výkon. Využitá přesilovka však zvýšení tlaku na bránu domácích neznamenala. Naopak. "Po využité přesilovce nastal náš herní výpadek. Za necelé dvě minuty se Kladnu podařilo otočit vývoj zápasu," popisuje výpadek Martin Konečný. Třetí gól pak do svatyně severomoravanů padl po smolném odrazu. "Ve třetí třetině se nám již nepodařilo zápas otočit. Čtvrtý gól jsme inkasovali do prázdné branky," řekl k následnému průběhu forvard Konečný. 

Svým výkonem velmi příjemně překvapil brankář Standa Žídek, který zaznamenává dlouhodobý vzestup výkonnosti. To také potvrdil Martin Konečný: "Výborný výkon podal Stenly, který nás držel po celý zápas."