Petr Popek: "Alfou a Omegou je hra v plném počtu."

31.01.2020

Petr Popek převzal "A" tým na začátku letošní sezóny. V trenérské rošádě, které vedení klubu pro aktuální sezónu připravilo, to bylo největší překvapení. Popek se s klubem dohodl na tom, že tým povede společně s Lumírem Rosůlkem a nutno dodat, že tato spolupráce mužstvu jednoznačně prospívá. Marian Švec se tohoto kouče v krátkém rozhovoru zeptal například na to, zda kádr čekají změny na jednotlivých pozicích.  

Trenére, přichází druhá část sezony. Čeká Vás dvoudenní výjezd do Plzně a Dobřan. Jak vidíte šance svého týmu?

Ano, jedeme na dvojzápas. Plzni chceme oplatit porážku z podzimní části, i když je to jeden z týmů velké čtyřky. V Dobřanech to bude také těžké, protože svými výsledky se v posledních kolech zvedli. Nás ale táhne naše předsevzetí. Tedy, dostat se do play-off a to z co nejlepšího místa.

V tabulce Vám patří 7. místo. Jste spokojen?

Po podzimu jsme na tom, dá se říct, dobře. K mé spokojenosti mi chybí 3 body. Tabulka je neucelená, protože máme oproti některým soupeřům o 2 zápasy méně. To by mělo být pro Nás výhodou. Ještě Nás čeká odehrát 10 zápasu a z toho 6 doma. V těchto duelech chceme pokračovat v nastalém trendu a stále úspěšně hájit Naší nedobytnou tvrz.

Jestli jste sledoval rozhovory s hráči, tak víte, že všichni vidí chybu v časté hře v oslabení. Jak na tom zapracovat?

V celé soutěží je Alfou a Omegou hra v plném počtu. Každé oslabení je od soupeře nemilosrdně trestáno. Proto se sice snažíme hráče nabádat k tvrdší hře a napadání soupeře, ale v rámci fair-play. Někdy z přemíry snahy vzniknou fauly. Nevadí mi, když je to třeba v obranném či středním pásmu, ale hodně Nás srážejí zbytečné fauly v útoku. Několikrát se Nám na podzim stalo, že takovými fauly jsme dostali soupeře do hry a dokonce do zápasu. Na tom jsme postupem času pracovali a omezili to. Tím jsme pak získávali kýžené body. V tabulce slušnosti jsme myslím na 4.místě.

V začátku jarní části se musíte obejít bez Vaška a Pacase. Čekají kádr ještě nějaké změny?

Tak oba jsou pro Nás klíčoví hráči, ale musíme se s tím srovnat. Nechceme nic urychlit, nic uspěchat. Raději si počkáme, až budou na 100% připravení nastoupit do utkání. Máme šikovné juniory, které chceme zapojit.

Jak probíhají tréninky před zahájením druhé častí sezony?

Tréninky probíhají 3 krát týdně, kdy se scházíme standardně tak, jak jsme zvyklí. Tedy v úterá, ve čtvrtek a v pátek. Z hráčů jde vidět snaha se připravit na jaro co nejlépe. Jen někdy - vlivem pracovních povinností a nemocí - je menší účast.

Odehraje se nějaký přípravný zápas?

Něco se rýsuje, ale ještě nemohu být konkrétnější. Určitě chceme nějaké přípravné utkání před jarní části sehrát.