Kert Park překvapení nepřipustil

01.12.2019

Po úspěšném duelu s Kovem čekal Karvinou další pražský soupeř. V české metropoli hostil severomoravany Kert Park. Třetí tým tabulky byl na náš celek připraven. Díky soustředěnému výkonu a chybám ve hře Karviné kontroloval od druhé třetiny vývoj zápasu a s přehledem uhájil všechny body. 

Karviná byla v uplynulých duelech úspěšná a posledním extraligovým zápasem v kalendářním roce se chtěla důstojně rozloučit s podzimem. Vstup do duelu však podle představ severomoravanů neprobíhal. "Do Prahy jsme přijeli bodovat, ale prakticky z první větší akce soupeře jsme inkasovali," popisuje úvod zápasu Lukáš Zaremba. Obránce Karviné však dodává, že nepovedený začátek týmu prospěl. "To nás ale nakoplo a v následující přesilovce jsme vyrovnali. Vzápětí jsme dokonce dali gól na 1:2."

HbK ale opět doplatilo na svojí nedisciplinovanost - nešvar, který tým trápí celou sezónu. "Z hloupého vyloučení se vyklubal gól na 2:2," říká Zaremba.

Stěžejní se ukázala být prostřední patnáctiminutovka. Zde se Karviná nedokázala vypořádat se stoupajícím náporem Kertu a čtyřikrát inkasovala. To potvrzuje také karvinský zadák: "Dostali jsme se pod tlak a z našich chyb soupeř trestal. Do šaten jsme odcházeli za stavu 2:6. Bylo prakticky rozhodnuto."

Karviná již v závěru zápasu nebyla schopná domácí více potrápit. "Do třetí třetiny jsme šli s tím, že dáme nějakou branku a korigujeme stav. To se nám ale nepovedlo. Naopak soupeř ještě jednou skóroval a domů jsme tak jeli s výpraskem 7:2," řekl na závěr Zaremba.