Martin Říman: "Inkasovaný gól v přesilovce nás psychicky srazil. Nevím ale proč".

18.10.2019

Martin Říman je jedním z hráčů, kteří nepatří mezi karvinské odchovance. Jeho mateřským klubem je sousední Třinec, kde působil i v roli kapitána. V minulosti však hájil barvy například také slovenského Martinu. Defenzivní a tvrdý bek hodnotil pro klubový web utkání v rozhovoru s Marianem Švecem.

Po náročném utkání v Kladně máte aktuálně dvoutýdenní pauzu. Následně se doma představíte až 2. listopadu proti Sudoměřicím. Body z tohoto duelu budou velmi cenné. Vraťme se však ještě k tomu, proč to nevyšlo na Kladně? Otevřeli jste skóre zápasu, ale domácí zápas otočili s Karviná prohrála 1:4. Kde myslíš, že byla chyba?

"Chyba se stala v naší přesilovce, kdy jsme dostali gól. To nás trošku psychicky srazilo a naopak, Kladno nakoplo. Co si budeme povídat. Takový tým dokáže využít každého zaváhání. Pak jim pomohl ještě jeden šťastný odraz a najednou byli ve vedení. My zůstali úplně za křiknutí, což nevím proč. Času na to, abychom zápas vyhráli, bylo dost."

Za Kladno hraje Dominik Barnošák. Tvůj kamarád a bývalý spoluhráč. Byli nějaké reakce? Potkali jste se třeba u mantinelu?

"Tak, reaguji na něj asi jako na každého na hřišti. Je to soupeř. Má jin dres a tak mu nic nedaruju. Ale po zápase je to zase kamarád a můžem si klidně dát pivko."

Jak jsi zapadl karvinského kádru? Bylo to náročné? 

"Já myslím, že jsem zapadl dobře. Většinu kluků jsem znal, takže si myslím, že nebyl problém".

Jak hodnotíš kolektivní hru vašeho týmu? Potřebovalo by to něco změnit?

"Kolektivní hru? No není to tak zlé, ale myslím, že bychom měli zlepšit obranu. Ostatně ono je pořád na čem pracovat. Vždycky můžeš něco zlepšit".

Svaz plynule přechází na různé druhy balónků, které jsou určeny na různou teplotu. Myslíš, že je to dobrý tah?

"Vzhledem k tomu, jak se počasí při zápasech mění myslím, že různá tvrdost balónků je určitě plus".

Poslední otázka patří tradičně přesnému tipu výsledku zápasu se Sudoměřicemi. 

"Tipuji, že zvítězíme 4:1, ale výsledek pro mě důležitý není. Hlavní jsou tři body!"