Úvod jara za tři body

03.03.2020

Karvinské HbK cestovalo v rámci úvodního jarního víkendu na půdu Plzně a Dobřan. Dva rozdílné duely nakonec přinesly výsledky jako den a noc. Mezi tím, co v hale Košutka museli naši borci snést krutou porážku 10:2, z Dobřan odjížděli se třemi body.

Autor: Milan Podpera
Autor: Milan Podpera

Plzeňské prokletí trvá.

Ledová jarní sprcha v podobě desetigólového přídělu v Plzní karvinské na kolena nesrazila. Divoké výsledky a vysoké porážky nejsou pro naše hráče v rámci duelů pod střechou Košutky ničím výjimečným. Karviná prokletí plzeňského svatostánku za dobu působení v nejvyšší české soutěži nezlomila.

Nebylo tomu jinak ani tentokrát. Plzeň v zápase dominovala od prvních okamžiků a již v páté minutě vedla 2:0. Rosůlek sice v sedmé minutě snížil, to bylo ale z hokejek našich střelců na dlouhou dobu vše. 

Produktivní Plzeň si na týmu Karviné smlsla a do Dobřan je vyprovodila výsledkem 10:2.

V Dobřanech úřadoval Hruboš a Diviš

V neděli doplnili kádr Karviné i zlínští ostrostřelci Hruboš se Skybou. Oba se v zápase trefili a na vítězství Slezanů se podíleli výraznou měrou.

Hruboš totiž po asistenci Diviše otevřel v deváté minutě skóre a po vyrovnání domácích  následně poslal Karvinou do vedení podruhé v zápase.
Na 1:3 zvýšil šikovným gólem Skyba a když Dobřany v devětadvacáté minutě korigovaly stav na 2:3, přidal přesný zásah i Lumír Rosůlek. Tomu asistoval opět Diviš.

Karviná si tak spravila po debaklu z Plzně chuť a porazila houževnatý Snack poměrem 2:4.