Rozhovor s fanouškem

10.01.2020

Není obvyklé, aby se na webu klubu objevil rozhovor s klubovým fanouškem. Ale koneckonců, proč ne. Pan Zbořil totiž patří ke skalním karvinským fandům již velkou řadu let. A příjmení to není neznámé ani ostatním hokejbalovým příznivcům. S hokejbalem jsou totiž spojeni oba synové tohoto bývalého hokejového brankáře, kterého vyzpovídal Marian Švec.

ilustrační foto
ilustrační foto

Hrál jste někdy hokejbal aktivně?

"Hokejbal jsem nikdy nehrál. Hrával jsem hokej a to na postu brankáře."

Jak dlouho už jste fanouškem hokejbalového klubu Karviná?

"Fanouškem karvinského klubu jsem už dlouho. Začal jsem zde chodívat, když začal hokejbal hrát můj starší syn Tomáš. Je tomu už nejméně 20 let."

Tuto sezónu jste ještě nevynechal ani jedno domácí utkání hokejbalové extraligy. Co udělá z hokejbalového příznivce skalního fanouška?

"Víte, já už si užívám důchodu a tak jsem rád vždy, když na utkání hokejbalu zavítám. Potkám tam hodně svých známých. Hokejbal se mi libí jako sport."

Vzpomínáte si na časy, kdy hokejbal hrával Váš syn Tomáš? Byl jste spokojen s jeho výkony?

"Na dobu, kdy hokejbal hrával Tomáš, rád vzpomínám. Na Tomáše byla radost se dívat. Byl to kluk, který na hřišti makal. Byl to velký dříč. Nerád prohrával a dělal všechno pro to aby tomu tak nebylo."

Věnoval se hokejbalu ještě někdo z Vaší rodiny?

"Ne. z naší rodiny, kromě Toma, se hokejbalu nikdo nevěnoval."

Váš starší syn Tomáš před několika lety ukončil aktivní kariéru. Pak se však vrátil a začal působit jako rozhodčí, kterého dělá do současnosti. Jak se na tento krok díváte?

"Ano, Tomáš ukončil kariéru jako aktivní hráč. Jednou si ale řekl, proč nezkusit být rozhodčím. Tento nápad si splnil a jako rozhodčí funguje až do teď. Píska nejvyšší tuzemskou soutěž. Myslím, že se mu daří a že jeho projev na hřišti je dobrý. Ale od hodnocení tady jsou jiní."

Také Adam, mladší bratr Tomáše, se v poslední sezóně začal objevovat v pruhovaném dresu. Jak jeho působení v roli rozhodčího vnímáte?

"Můj mladší syn Adam se zapojil k rozhodčím tuto sezonu. Dostal se k tomu prostřednictvím Tomáše. Myslím, že ho to taky baví. Zatím píská jenom tady v regionu, ale věřím, že se mu bude dařit čím dál víc a bude nasledovat v kariéře Toma."

Líbí se Vám v kádru Karviné hra, či herní projev někoho konkrétního?

"Vyzdvihnout jednotlivce nechci. Jako bývaly hokejový gólman vidím a troufám si říct, že v Karviné byli vždy velmi dobří brankáři."

Na který tým se v roli soupeře Karviné nejvíce těšíte?

"Každý soupeř v extralize má něco do sebe. V každém týmů působí dobří hráči. Nemám nejoblíbenější tým. Líbí se mi všechny."

Existuje něco, co by z pohledu fanouška obecně hokejbal zatraktivnělo?

"Trochu mi v Karviné chybí hokejbalova osvěta. Hodně lidí v Karviné ani neví, že se tady hraje hokejbal a už vůbec, že se tady hraje extraliga. Na tom, si myslím, že by chtělo zapracovat. Na závěr bych chtěl vyzdvihnout veškerou práci a pili Martina Paly staršího. Díky němu tady hokejbal je na úrovni na jaké je! Málo lidí ví, že za vším stoji tento pán.  Za to bych mu chtěl poděkovat a přejí mu hodně sil do dalšího působení v hokejbalu!"