A-TÝM I ORION CUP: 20. ročník ovládla Karviná

17.08.2020

"A" tým Karviné se o víkendu 15. a 16. 8. 2020 zúčastnil 20. ročníku charitativního turnaje ORION CUP. HbK prošlo turnajem bez porážky a jedinou obdrženou branku zaznamenalo v předkole play-off. Předsezónní herní prověrka tak dopadla na výbornou. Ještě více radosti pak přinesla částka, kterou organizátoři vybrali. Konečná cifra čítala téměř 16 tisíc korun.

Základní skupinou prošel náš tým bez větších problémů. Jasně přehrál celek pod názvem Vatikán "B", Nedělní odreagování i Helenín. Výrazněji Karvinou potrápil až ambiciózní Vsetín. S ním Karviná remizovala 0:0.

Neděli pak Slezané začali zápasem s Brnem, které jako jediný tým v turnaji dokázalo naší družině vsítit branku. Po vítězství 3:1 však karvinští postoupili do čtvrtfinále, kde udolali poměrem 5:0 celek Vrťas #39. Semifinálový souboj s Valachy pak zvládli výrazně lépe než ten ve skupině a po jasném vítězství 6:0 zkřížili hole ve finálovém duelu se silným mužstvem s ještě silnějším jménem - Canada.

Pohledný hokejbal, který však zcela jasně nesl prvky vyčerpání z horka a náročné porce víkendových zápasů Karviná zvládla. Soupeře přehrála 2:0 a z Jihlavy si odvezla pohár pro vítěze.