Na severu Čech za tři body

12.11.2019

Karviná se o víkendu představila na hřišti Mostu a Ústí. Papírové předpoklady hovořily o poměrně slušné šanci na vítězství v mostecké hale a vyrovnaný zápas s Elbou. Realita však byla zcela opačná. Nečekaný úspěch Mostu a jednoznačné vítězství v Ústí nad Labem. Navíc excelentní výkon Honzy Diviše, za který si vysloužil ocenění hráč víkendu.

Foto: Ivana Laiblová
Foto: Ivana Laiblová

Mostecký povrch Karviné nesvědčil. 

Dlouhá cesta na sever Čech patří již tradičně k méně oblíbeným tripům. Karviná ale na půdě Mostu hodlala bodovat a únava tak musela stranou. "S Mostem bylo utkání o bojovnosti a tvrdosti. V první třetině jsme využili přesilovku, bohužel další dvě nabídnuté jsme nezužitkovali," hovoří o začátku zápasu Petr Popek.

Další přesilová hra již gólový punc měla. Karviná zvýšila na 2:0, ale náskok netrval dlouho. "Soupeř po šesti sekundách snížil a když jsme nevyužili své šance, dokázal dokonce ve dvojnásobné přesilovce vyrovnat," říká karvinský kouč.

Třetí třetina tak začala za nerozhodného stavu. To však platilo necelou minutu. "Po čtyřiceti vteřinách jsme dostali gól, který nás psychicky nalomil. Nevyužili jsme ani šestnáct vteřin trvající přesilovou hru pěti proti třem a do toho přišlo zranění Lukáše Pacase."

Zlomové momenty měly stěžejní vliv na další vývoj utkání. Závěr duelu Karviná dohrávala v oslabení a domácí si tak dokázali uhlídat důležitý náskok. "Nedokázali jsme se prostě srovnat s tvrdostí soupeře ani specifiky povrchu." Řekl Popek po utkání.

Ústí na nápor Karviné nestačilo. 

Na hřišti Elby tak našim hráčům šlo hodně. Ztráta šesti bodů mohla znamenat zcela jiné postavení v tabulce a komplikaci do jarní části. Trenér Karviné ale hovoří o tom, že jeho svěřenci rozhodně nechtěli na hřišti Elby prohrát. "Hráči se v Ústí semkli a zabojovali přes to, že kluky trápilo pár šrámů, které si přivezli z Mostu. Využili jsme dvě přesilovky a dostali do tříbrankového vedení.

Očekávaný nápor domácích přišel v úvodu druhé části. "Ten jsme ale přečkali," říká Popek a pokračuje: "Soupeř nedokázal proměnit trestné střílení a skóre tak korigoval až ve třetí třetině."

Individuálním výkonem zazářil zejména Honza Diviš. "Jenda odehrál vynikající zápas. Byl u všech gólů a zaznamenal hattrick. Ale pochválit musím celý tým. Dokázali jsme si, že když se věnujeme pouze hře a nejsme vylučování, dokážeme obstát s jakýmkoliv soupeřem," řekl na závěr spokojený trenér Popek.


Fotogalerie ZDE