Moravské derby ovládla Karviná

06.11.2019

Vzájemné zápasy moravských mužstev jsou vždy pikantním okořeněním ligové soutěže. Dravá moravská nátura dává zápasům "drajv" a k vidění je tak vždy řada zajímavých hokejbalových momentů.

Karviná do utkání vstoupila výrazně lépe. První třetinu vyhrála 3:0 a přes to, že hosté v druhé periodě snížili, Karviná si svým výkonem náskok pohlídala. 

"Dalo se očekávat, že zápas se Sudoměřicemi nebude nic lehkého, prostě moravské derby. Snažili jsme se předvádět hru, kterou jsme si řekli v kabině, tedy od začátku v tempu, střílet hodně na bránu, být nepříjemní ať už u mantinelu, či v brankovišti a nenechat soupeři ani metr volného prostoru," prozrazuje zvolenou taktiku Milan Skyba a pokračuje: "To se nám dařilo a v první třetině jsme si dokázali vytvořit vedení o tři branky. Obzvlášť slepený druhý a třetí gól soupeři nahlodal psychiku."

Karviná však v aktuální sezóně trpí na častá vyloučení. Nedisciplinovanost hrála svojí roli i v utkání se Sudoměřicemi. "Bohužel našimi zbytečnými, útočnými fauly jsme dostávali Sudoměřice do hry. Naštěstí se nám dařilo oslabení dobře bránit," přiznává střelec jedné branky.

Karviná ale přes to inkasovala. Hosté využili nabídnutou početní výhodu a korigovali skóre na 3:1. Karviná však zbraně nesložila a opět zahrozila v ofenzívě. Výsledkem byla další trefa. 

"Ve třetí části jsme přidali ještě jednu branku a mohli jsme slavit tři body do tabulky, které jsou pro nás určitě důležité," říká Skyba, který ale jedním dechem dodává, že pro úspěch v dalších duelech bude nutné zlepšit koncovku. "Musíme proměňovat šance, které máme. Buď je totiž přehráváme až "do kuchyně", anebo nás trápí koncovka. Musíme se připravit na další víkend, kdy nás čeká daleký trip do Čech. Určitě chceme vzít soupeřům body i venku."