Lukáš Heczko: "Takhle prostě nemůžeme hrát extraligu".

09.03.2020

Strhující utkání Karviné s Pardubicemi neskončilo pro naše hokejbalisty lépe, než ziskem jednoho bodu. Přitom výkon domácího celku by na vítězství stačil. V cestě však stála dlouhodobá slabina Karviné. Tou je častá hra v početní nevýhodě. Toho si je vědom i Lukáš Heczko, který s humorem, avšak také notnou dávkou kritiky, hodnotil sobotní duel.

Autor: V. Woznicová
Autor: V. Woznicová

Karviná vstoupila do zápasu velmi aktivně a k vidění byly hned od začátku velké šance domácích. Naopak hosté se do souvislejšího tlaku dostávali spíše sporadicky. "My jsme měli výborný vstup do zápasu, ale bohužel jsme nikdy náskok neuhlídali," říká Lukáš Heczko, čímž naráží na gólový sled v druhé polovině první třetiny. Až do jedenácté minuty totiž svítilo na tabuli bezbrankové skóre. V čase 10:35 ale přesně zamířil Farský.

Pardubice vyrovnaly záhy. V čase 12:33 se trefil Vlasák. Na to Karviná reagovala po šestnácti vteřinách trefou Lumíra Rosůlka, který u předchozího gólu Ondry Farského asistoval.

Byl to však právě Farský, kdo pykal pětačtyřicet vteřin před koncem první části za zcela zbytečné pozdní dohrání. Nabídnutou přesilovku Pardubice využily a ještě před přestávkou vyrovnaly na 2:2.

"Naše oslabení nás sráží dolů. Přesilovky a oslabení -  to je za mě největší problém Karviné. My jsme neuvěřitelně trestáni. Za dva zápasy devatenáct oslabení! Takhle prostě nemůžeme hrát extraligu! Bere to hodně sil a pak jen zvedáme soupeře," říká kriticky Heczko. Také ale subjektivně zmiňuje: "Za mě teda byly některé zákroky posouzené jako ve florbalu. Ale to se nedá nic dělat."

Karviná se do opětovného vedení dostala hned v úvodu druhé periody. Hruboš se dokázal skvěle zorientovat před Fořtem a dostal balónek za jeho záda. Po vyloučení Růžičky ale znovu srovnal Kohoutek. 

Autoskláři se poprvé v zápase dostali do vedení těsně před koncem druhé třetiny. Trest za hrubost Římana využil Petr Filip. Pardubicím na to stačilo jednačtyřicet vteřin z nabídnuté přesilovky. 

Ačkoliv na dotaz Mariana Švece, "co do příště zlepšit," odpovídal Heczko s humorem: "Vyměnit gólmana," byli to právě oba maskovaní muži, kteří se v rozmezí 35. až 41. minuty předháněli v efektivitě svých zákroků. Tuto skutečnost přerušil až Hladký. Učebnicovým důrazem dostal míček za záda Fořta a Karviná vyrovnala stav na 4:4. 

Rozuzlení tak přineslo až prodloužení, ve kterém o vítězství Pardubic rozhodl Zajíček. Hosté tedy v utkání vyhráli zaslouženě. Po vlažném začátku předvedli výkon, kterým dokázali zkušeně reagovat na zaváhání našeho týmu. Karvinský gólman o rozvaze a útočné síle soupeře dobře věděl a nezapomněl si v legraci "rýpnout" do reprezentačního kolegy. "Hodně problémů nám nadělal třeba Pája Kubeš. Ten to hraje asi doma se ženskou. jinak nevím."

Heczko si však uvědomuje, jak velký kus práce karvinští odvedli. "Každý bod je dobrý. Zvlášť, když lepíme sestavu na každý zápas. Klobouk dolů před těmi desíti, co chodí pravidelně - včetně kluků z Malenek!"