Jan Rosůlek: "Hlavní je pro mě týmový výsledek."

29.02.2020

Jarní část extraligy startuje! Karviná se dnes představí v Plzni, kde nastoupí proti silnému domácímu týmu. Jak probíhala neoblíbená zimní příprava, nebo jaké má tým v nadcházející fázi sezóny cíle, prozradil v krátkém rozhovoru kapitán týmu - Jan Rosůlek.

Honzo, je tady začátek jarní sezóny. Prozraď nám, jaké týmy to budou a jak jsou pro Vás tyto zápasy důležité?

Ano je to tak! Sezóna klepe zcela jistě na dveře. Tento víkend nás čeká dvoudenní výjezd. Do Plzně a do Dobřan. Zápasy to budou těžké.

V nedělí jste se na domácím hřišti představili s týmem Jaselské Opavy. Výhra byla jasná - 6:0. Golman Žídek předvedl dobrý výkon. Jak si myslíš, že je kádr přípraven na začátek dalšího části nejvyšší soutěže?

Zápas s týmem Opavy byl malou přípravou na víkendovou realitu. Zápas to určitě nebyl špatný. Výhra byla pro nás povinnosti. Co se týče gólmana Standy Žídka, tak jeho výkon hodnotím skvěle. Vychytal nulu a to je pro každého gólmana úspěch. Děkují týmu Opavy za sehrané přátelské utkání! Co se týče přípravy našeho týmů, tak doufám, že jsme připravení na 100 %. Ale to se přesvědčím až v nedělí.

Jak probíhala zimní příprava?

Zimní příprava byla náročná, myslím, pro každého z nás. Trénovalo se třikrát týdně. Příprava probíhala v posilovně, v tělocvičně apod. Hlavně vytrvalost, odrazovou sílu atd. Tréninky probíhaly i na hřišti. Pokud nám to dovolilo počasí.

Na začátek Vám bude chybět pár hlavních postav kádru. Tím myslím například Martina Vaška nebo například Lukáše Pacase. Bude jejich absence znatelná?

Co se týče zraněných a nemocných hráčů budou chybět, ale v týmu máme dost šikovných kluků, kteří čekají na svojí příležitost. Pevně věřím tomu, že se své šance chopí a v zápasech prodají co v nich je.

V přípravném utkání si zahrál i Radek Pořízek - hráč hokejového týmů AZ Havířov. Zapojí se do Vašeho týmu nastalo?

Radek Pořízek se vždy, když může, přidá a pomůže nám.

Naopak v utkání chybělo pár dalších hlavních postav. Martin Pala, Jaroslav Růžíčka, Lukáš Heczko, apod. Jak to vypadá s ni?

Všichni hráči, kteří chyběli, chyběli ze zdravotních nebo prcovních důvodu. Na výjezd se chystáme v plné sestavě.

Jakou formu máš přímo ty?

Moje forma není důležitá. Cítím se dobře. Hlavní pro mě je týmový výsledek. Hrát budeme ve stejném složeni - stále zdravé jádro s velkým srdcem a chutí vyhrávat!