Jan Diviš: "Tréninkové jednotky jsou každým rokem atletičtější. To mi vyhovuje."

08.11.2019

Honza Diviš patří k rychlostním typům útočníků. Svým pohybem na hřišti mnohdy zamotá hlavu soupeřům a dostane se tak do slibných příležitostí. Jeho přítomnost v sestavě je znát a přes to, že si jeho pracovní povinnosti vynutily hokejbalovou pauzu, opět vypomáhá "A" týmu na cestě za lepšími výsledky. Marian Švec jej před odjezdem do Mostu a Ústí vyzpovídal. 

Honzo, po nějaké době jsi se vrátil do sestavy karvinského "A" týmu. Co zapříčinilo tu dlouhou pauzu?

"Do sestavy jsem se vrátil po roce. Roční pauza byla zapříčiněna mými pracovními povinnostmi, které jsem plnil v zahraničí. Bohužel jsem byl tak daleko, že dojíždění, byť jen na zápasy, bylo téměř nemožné."

O uplynulém víkendu jste se střetli se Sudoměřicemi. Myslím, že trenér Popek s tvou předvedenou hrou mohl být spokojen. Jak svůj výkon hodnotíš ty? 

"Vzhledem k tomu, že tento duel byl přenášen živě, tak jsem jej již několikrát shlédl. Těch chyb tam bylo povícero a určitě je pořád co zlepšovat."

Celý zápas jste klouzali po mokrém, plastovém povrchu. Znát to bylo také na soupeři. Myslíš, že to může být jedna z příčin proč vás Sudoměřice nepotrápily více?

"Myslím si, že jedna z příčin určitě. Ale také jsme toho nevyužívali tak, jak bychom mohli. Bylo znát, že to těm klukům bere spoustu sil, když musí přemýšlet o každém kroku, místo toho, aby se soustředili na hru."

O víkendu vás čeká dvoudenní trip na sever Čech. V sobotu hrajete s Mostem, kterému se zatím moc nevede. Jaký očekáváš zápas?

"Bude to ubojovaný duel. Ať už ten zápas dopadne jakkoliv, určitě bude stát spoustu sil. Jako tým uděláme vše pro to, aby jsme Most bodově vykradli."

Naopak v neděli vás přivítá Elba, které se v této sezóně opravdu daří. S čím do zápasu s Ústím jdete?

"Máme za ty roky vyzkoušeno, že hrát můžeme úplně s každým a je jedno, kde se v tabulce nachází. Je potřeba chytit začátek, než se hra srovná a poté hrát trpělivě bez chyb a v našem případě bez vyloučení. Každý bod z venku je samozřejmě cenný a my tam v neděli necháme vše, abychom si nějaký odvezli."

Jak probíhají vše tréninkové jednotky? Je podle tebe třeba něco zlepšit?

"Tréninkové jednotky jsou každým rokem více atletičtější, mnohem více běháme, ale to mi vyhovuje. Mám rád dynamické tréninky, vše je v pohybu a to si poté přenášíme i do zápasu. Snad z toho začneme i těžit ke sběru bodů s vyvrcholením v podobě místa v tabulce zaručující playoff."