DOROST I Extraligová premiéra v Brně. Karviná si odvezla tři body.

17.09.2020

Karvinská účast v extralize dorostu byla pro mnohé překvapením. Silný ročník, který spolu působil již v kategorii SŽ, se letos popere o příčky nejvyšší, byť je v extralize "na zkušenou." Ve východní divizi se na úvod nového ročníku utkali naši hráči s brněnskými Eagles.

Foto: https://www.eaglesbrno.cz/
Foto: https://www.eaglesbrno.cz/

Zápas, který měla Karviná po většinu utkání ve své režii, nabídl pohledný hokejbal a slibné šance na obou stranách. Tým, jenž táhne dvojce Popek/Wróbel, se prezentoval sebevědomým výkonem, korunovaným vítězstvím 1:4.

"Pro mě osobně to bylo něco, od čeho jsem netušil, co mám čekat. S dorostem jako celkem jsme v klubu několik sezón nepracovali," řekl po utkání Jaromír Macháček, který se pro letošní rok stal koučem této věkové kategorie. 

"V Brně se objevil zdrav základ týmu. Do té nejsilnější sestavy nám ještě pár hráčů chybělo, ale na tomhle chceme stavět," pokračuje Macháček.

"Musíme zapracovat na množství vyloučených. O tom není pochyb. Do zápasu dal ale každý z týmu všechno a za to je musím pochválit." dodal na závěr trenér Severomoravanů. 

Klíčovou roli na tříbodovém vítězství Karviné, měl zejména brankář Figura. Až na jedinou výjimku kryl všechny střelecké pokusy domácích. Díky precizní práci v brankovišti nedal brněnským ani příliš mnoho prostoru k dorážkám, což pro server hokejbal.cz potvrdil také domácí kouč.


FOTOGALERIE