2.LIGA - PLAY OFF

Karvinský "B" tým vstoupil do vyřazovacích bojů 2. ligy vítězně. Ostravský Sokol 2017 porazil 4:2 a do odvety, která se bude hrát v Porubě o odcházejícím víkendu vstoupí s vedením v sérii 1:0. Jak utkání probíhalo popsal zkušený Zbyněk Sladký.

 

"Utkání s Ostravou, které odstartovalo play-off pro náš tým, bylo pro nás stěžejní. Věděli jsme, že se nebude opakovat stejný zápas jako minulý víkend, kdy jsme s Ostravou vyhráli vysokým rozdílem, jelikož jich dojelo málo. Dnes soupeř dorazil s větší skupinou hráčů, kteří hrajou hokejbal v jiných týmech a vyšších soutěžích, nebo hokejisty s nižších soutěží. Náš celek měl 3 kluky z A-týmu a zbytek jsou hráči, kteří se perou o to, do A-týmu se dostat.

Utkání probíhalo přesně tak, jak jsme očekávali. Hrál se vyrovnaný hokejbal. V 1. třetině jsme podle mého názoru byli lepším týmem, který si vypracovával celkem zajímavé akce a taky jsme se ujali vedení. Soupeř ale hrál sympaticky hokejbal a jeho šance byly taky velice nebezpečné. Stenly se musel v brankovišti ohánět, aby nás podržel.

2. třetina byla vyrovnaná a hrálo se jak u naší, tak u jejich brány. Ostrava nás potrestala v našem oslabení a hrálo se zase od nuly.
Do poslední 3. třetiny se šlo za stavu 2:2, na klucích ale bylo vidět, že to chtějí urvat a že si věří. Hned v úvodu jsme se ujali vedení 3:2 a měla to byt víceméně pro nás taková psychická výhoda, ale opak byl pravdou. Vodu na mlýn dostala Ostrava, která začala více hrát. Můžeme poděkovat Stromkovi, který měl dnes svůj den a díky jeho hattricku jsme vedli už 4:2. Mladí kluci, kteří hrají o šanci v A-týmu tak udělali dobrý dojem na trenéry.

Posledních 5 minut nás Ostrava zavřela v naši obranné třetině a dělala nám problémy. Možná nezkušenost některých našich kluku ukázala, jak by se neměl zápas dohravat. Zbytečné vyhazování, odevzdávání míčku a umožnění Ostravě nás opět dostat pod tlak.
Celkově ale musím kluky pochválit, hráli opravdu pro tým a věděli, že je to pro nás důležitý zapas.

Doufám, že budou přistupovat k dalším zápasům stejně a věřím, že se posuneme do dalšího kola. Do Ostravy pojedeme určitě vyhrát."

___________________________________________________________________________________________________________________________

HOKEJBALOVÝ VÍKEND 1. - 2.12.2018

V rámci posledního podzimního kola hokejbalové extraligy zavítal do Karviné Letohrad. HbK, které se v posledních kolech prezentovalo vyrovnanou výkonností, dokázalo domácí tvrz uhájit a Jeleny přehrá jednobrankovým rozdílem. Díky tomuto vítězství poskočili naši hráči na sedmé místo tabulky. 

 

A-TÝM

HbK Karviná    SK Hokejbal Letohrad    3:2    1:1,1:0,1:1

Zápas s východočeským Letohradem byl vyrovnaný od úvodu do samotného závěru. Hosté do Karviné rozhodně nepřijeli prohrát a vidět to bylo hned od začátku. Karviná se ale ukázala v tom nejpozitivnějším světle a formu potvrdila i v posledním podzimním utkání. Skóre otevřel Pilch, který tak skvěle odčinil své předchozí vyloučení. Po vyrovnávacím gólu hostů pak právě tento hráč poslal svůj tým do opětovného vedení. Stalo se tak ve dvaadvacáté minutě. Pilchův zásah byl jediný, který mohli fanoušci v druhé třetině vidět. Farský pak v úvodní minutě třetí části zvýšil již na 3:1 a ani kosmetická úprava skóre z hole Macháčka nezměnila nic na tom, že Karviná dokázala vyhrát a s podzimem se rozloučila vítězstvím. 
"Chtěli jsme vyhrát, jelikož to byl poslední zápas v tomhle roce a my se chtěli rozloučit výhrou. To se nám podařilo. Letohrad ovšem tady nepřijel bránit a hrál aktivně. Chvílemi nás i přehrával, ale nedařilo se jim proměňovat přesilovky. To rozhodlo," řekl po zápase střelec dvou gólu Adam Pilch.

 

B-TÝM

HBC Dakota Ostrava    HbK Karviná "B"     6:3    3:1,2:2,1:0  

Proti Dakotě měli Karvinští možnost napravit si reputaci. Zápas však ovládli domácí. HbK sice předvedlo velmi dobrý výkon zejména v prostřední části, vstupní patnáctiminutovka ale dala trumf do ruky právě Dakotě. Stav 5:3 v úvodu třetí části pak byl sice hratelný, Karviná však nepředvedla nic z výkonu, na které byli diváci zvyklí v předešlých kolech a také z tohoto zápasu odešla poražena. Dva poslední podzimní duely tak našim hráčům nevyšly. Přes to Karviná přezimuje mezi prvními třemi týmy.

 

______________________________________________________________________________________________________________________

HOKEJBALOVÝ VÍKEND 24.-25.11.2018


Foto: Michal Runák

Karviná o víkendu hrála hned na čtyřech frontách. "A" tým se skvěle předvedl na hřišti Sudoměřic, "B" tým nestačil na Frýdek-Místek, starší žáci prohráli v Martinu a přípravka s minimipřípravkou odehrála turnaj ve Zlíně. 

 

A-TÝM

SK Sudoměřice  HbK Karviná      1:2         0:1,0:0,1:1

Karvinou čekal velmi důležitý zápas. S moravským rivalem – Sudoměřicemi, se náš tým utkal o pozici uzavírající elitní osmičku. Jihomoravané jsou na svém hřišti velmi silní a tak bylo jasné, že v duelu jsou favorité spíše domácí. HbK ale předvedlo mimořádně soustředný výkon a poté, co vyhrálo první třetinu 0:1, dokázalo zodpovědně odehrát i celý zbytek zápasu, na jehož konci bylo cenné vítězství 1:2. Hlavní postavou zápasu se stal Ondřej Farský, který si svým výkonem vysloužil také nominaci do all stars týmu kola.

 

B-TÝM

HBK Frýdek – Místek      HbK Karviná „B“              8:3         1:1,4:2,3:0

Rezerva Karviné se představila v Třinci proti „domácímu“ Frýdku-Místku. Ač v prvním vzájemném měření sil byli úspěšnější naši hráči, tentokrát jasně dominoval soupeř. Tempo hráčů Frýdku-Místku dokázal náš tým držet po celou úvodní část. Až v druhé patnáctiminutovce domácí celek odskočil. Dvoubrankovou ztrátu, jež musela Karviná dohánět  na začátku třetí třetiny již byla nad její síly. Naopak Frýdek – Místek v posledním dějství přidal další tři přesné zásahy a jasně zvítězil 8:3.

 

STARŠÍ ŽÁCI

HBK Medokýš Martin    HbK Karviná      7:0         3:0,1:0,3:0

Starší žáci odcestovali na půdu silného Martina. Slovenský celek od úvodních chvil jasně tahal za delší konec lana a našenaděje přehrával ve všech směrech. Především střelecká potence domácích byla na první pohled nesrovnatelná. Na konci duelu disponoval Martin čtyřiceti střeleckými pokusy, ze kterých vytěžil sedm branek. Naopak náš tým skórovat nedokázal a ze Slovenska tak odcestoval bez bodu i vstřelené branky

 

PŘÍPRAVKY a MINIPŘÍPRAVKY

Karviná se v kategorii přípravek a minipřípravek prezentovala na turnaji ve Zlíně, kde se utkal nejen s domácími Malenovicemi, ale také Martinem, Opavou, Porubou a výjimečně i Brnem, jenž do Malenovic rovněž přicestovalo. Turnaj byl důstojným rozloučením s podzimní části sezóny. Mužstva se utkala v přátelském, leč bojovném duchu a tak jako vždy dokázaly, že hokejbal je především zábava.

___________________________________________________________________________________________________________________________

 

HOKEJBALOVÝ VÍKEND 17-18.11.2018

Karvinský extraligový tým o víkendu přivítal Pardubice a ústeckou Elbu. V sobotním utkání karvinští kapitulovali a hosté tak našim hráčům oplatili porážku z jejich kolbiště. V neděli již byla Karviná lepším týmem a DDM přehrála jasně 5:2. Hráli také mladší žáci. Ti se představili před publikem ve Zlíně.

 

A-TÝM

HbK Karviná      Autosklo PCE     3:6         2:2,0:2,1:2

Vyrovnané utkání rozhodovala druhá patnáctiminutovka. V té úvodní naši borci drželi s hráči Pardubic krok. Jak herně, tak střelecky. Skóre otevřel Pala, za necelou minutu srovnal Förstl. Následně poslal autoskláře do vedení Moravec a za pár vteřin vyrovnával Pilch. Druhá třetina byla však stěžejní. Další dva góly od střelců Förstl-Moravec, posunuli hosty do dvoubrankového vedení. Na tuto skutečnost domácí nedokázali reagovat. Naopak. Za Pardubice skóroval dvakrát Česák a Rosůlkova kosmetická úprava skóre v pětačtyřicáté minutě již nic nezměnila na zaslouženém vítězství Autoskla.

 

HbK Karviná      Elba DDM ÚnL  5:2         3:0, 1:0, 1:2

Zápas s Elbou již probíhal pod taktovkou Karviné. Především díky čtyřem využitým přesilovkám zvládlo HbK utkání na výbornou a dvou trefách Farského, brance Paly, Pacase a Rosůlka, přehrála Karviná severočeského soupeře poměrem 5:2.

Nedělní utkání pro nás bylo životně důležité. Tohoto faktu jsme si byli všichni vědomi a náležitě k tomuto utkání přistoupili. Myslím, že nám moc pomohla nedisciplinovaná hra soupeře, který nám jen v první třetině nabídl snad 8 minut v početní výhodě, čehož jsme velmi efektivně využili. Navíc nás v kritických chvílích podržel Soli, což byly dva hlavní faktory naší výhry. Myslím, že nedělní utkání jsme odehráli všichni jako jeden muž na výbornou. Já jakožto golman ovšem nemůžu jinak, než za muže utkání označit našeho brankáře Soliho...snad kluci z pole prominou, hodnotil s úsměvem utkání a výkon svého týmu Žídek.

 

MLADŠÍ ŽÁCI

Naše naděje se v neděli představily v Malenovicích. Ani chladné počasí jim ale nezabránilo k tomu, aby podaly srdnaté výkony a opět ukázali, jak může hokejbal bavit. Nejpohlednější utkání naši hráči sehráli opět s týmem ze Zlína. Bitvy těchto mužstev jsou vždy napínavé až do samotného závěru. Jinak tomu nebylo ani tentokrát. Konečné skóre mělo podobu výsledku 5:3. HbK přehrálo také ostravský Sokol (11:2) a podlehl Martinu (8:1).

 

Celý turnaj mužete zpětně zhlédnout ZDE

 

_____________________________________________________________________________________________________________________

HOKEJBALOVÝ VÍKEND 10.-11.11.2018

Hokejbalisté všech kategorií o svatomartnském víkendu odpočívali a užívali si zaslouženého podzimního volna. Výjimkou byli hráči "B" týmu. Ti cestovali do Ostravy, kde se střetli s místním Sokolem Poruba 2017.

 

TJ Sokol Poruba 2017    HbK Karviná "B"    1:4    1:1,0:2,0:1

Zápas v Porubě nebyl od úvodních chvil jednoznačný. Gólově vyrovnaná první třetina přinesla trefu na každé straně. Skvěle chytající Žídek ale držel naše hráče v mírné výhodě. Té karvinští využili v druhé periodě. Sokolu zasadili dva přesné údery a zlomili utkání na svou stranu. V závěrečném dějství sice domácí několikrát nebezpečně zahrozili, Karviná si ale vedení pohlídala. Trefa na 1:4 jen kosmeticky upravila záverečné skóre.

___________________________________________________________________________________________________________________________-

HOKEJBALOVÝ VÍKEND 3.- 4.11.2018

Uplynulý víkend byl plný napínavých hokejbalových soubojů. Starší žáci doma přivítali Martin a i přes to, že předvedli poměrně dobrý výkon, nezvítězili.  Bodoval však "B" tým, který zvládl přehrát Duklu Martinov a upevnil si tak náskok v čele tabulky právě před hokejbaisty TJ SP. V neděli pak "A" tým hostil pražského mistra. Kert Park sice po většinu zápasu tahal za delší konec lana, dva body přes to zůstaly doma. V prodloužení vystřelil karvinským výhru Martin Pala.

 

A-TÝM

HbK Karviná    HC Kert Park Praha    6:5pp 

Kompletní report ZDE

Vítězný gól Martina Paly ZDE

 

B-TÝM

TJ SP Dukla Martinov    HbK Karviná    2:3    (1:1,1:1,0:1)

Mimořádně vyrovnané utkání bylo k vidění v Ostravě. Místní celek Martinov totiž přivítal lídra tabulky z Karviné. Obě družiny vyznávají ofenzivní hokejbal avšak proti stejně kvalitnímu soupeři mysleli především na zabezpečenou obranu. Gólu tak příliš nepadalo. První a druhá patnáctiminutovka přinesla vždy jednu branku na každé straně a o výsledku tak rozhodovala až záverečná část. Blýsknul se především karvinský gólman Žídek, který svým výkonem výrazně přispěl ke konečnému vítězství Karviné. "Dnešní utkání bylo velice vyrovnané. Se soupeřem jsme se trápili. První a druhá třetina byla skutečně velmi vyrovnaná a až ta třetí pro nás byla výhodou. Soupeř už byl unavený. Vyzdvihnout musím hlavně našeho gólmana," potvrdil po utkání Ondřej Novák. Karviná nakonec dokázala trefou v poslední třetině rozhodnout o zisku tří bodů a houževnatého soupeře udolat.

 

STARŠÍ ŽÁCI

HbK Karviná    HBK Medokýš Martin    2:7    (2:3,0:2,0:2)

HbK Karviná    HBK Medokýš Martin    1:5    (0:1,0:1,1:3)

Starší žáci se o víkendu utkali se silným Martinem. Jejich snaha sice na body nestačila, výkonem se ale neztratili. Vzájemná bitva těchto družin je vždy plná atraktivního hokejbalu. Ačkoliv slovenský celek karvinskí herně převyšuje, jsou to právě tato utkání, které naše naděje posouvají výkonostně nahoru. 

________________________________________________________________________________________________________________________

 

HOKEJBALOVÝ VÍKEND 27. - 28.10.2018

Reprezentační pauza dala odpočinout našemu "A" týmu. Ostatní družiny však měly napilno. "B" tým se utkal doma s Dakotou a venku s Havířovem, starší žáci cestovali do Bratislavy a ti mladší nastoupili k dalšímu turnaji přeboru MŽ na půdě Poruby.

 

B-TÝM

HbK Karviná "B"    HBC Dakota Ostrava    4:1    0:1,2:0,2:0

Karviná sice nezačala nejlépe a nchala si soupeřem vstřelit první gól, vyvojem hry ale získávala herní převahu, což se posléze projevilo také ve skóre. Hosté ve zbytku utkání již nenašli recept na výborně chytajícího Parastatidise a naopak čtyřikrát inkasovali. HbK tak otočilo vývoj utkání a v utkání zvítězilo 4:1

 

HC Warriors Havířov    HbK Karviná "B"    3:4ss    0:1,2:2,1:0  - 0:1

Na hřišti v ostravském Zábřehu, kde mají havířovští hokejbalisté svůj azyl, začali naši borci lépe. V utkáni byli aktivnější a i přes řadu nepřesností dokázali vstřelit úvodní gól. Divoká druhá třetina ale ukázala, že zápas s havířovskými bojovníky rozhodně nebude jednoduchý. Karviná polevila a domácí využili příležitosti. Ve třetí patnáctiminutovce srovnali krok a dstali duel až k nájezdům. Zde ale uspěli karvinští. Dvěmi získanými body tak odskočili na čele tabulky a vévodí severomoravské skupině 2.ligy.

 

STARŠÍ ŽÁCI

HBT Slovan Bratislava    HbK Karviná    5:8
HBT Slovan Bratislava    HBK Karviná    5:10

V den stoletého výročí založení Československého státu se Karviná představila symbolicky v Bratislavě. Starší žáci zde sehráli dva duely s místním Slovanem a nevedli si vůbec špatně. Dvě gólové přestřelky zvládli a poté, co ve dvou zápasech dokázali vstřelit osmnáct gólů, poskočili na třetí místo tabulky. 

 

MLADŠÍ ŽÁCI

Mladší žáci se představili v Ostravě Porubě. Svými výkony velmi příjemně překvapili a i přes nepřízeň počasí dokázaly naše naděje přítomné diváky zahřát. Prohráli pouze s Martinem, jasně přehrál Porubu a dokonce vybojoval vítězství s rivalem ze Zlína. 

 

_________________________________________________________________________________________________________________________

 

 

HOKEJBALOVÝ VÍKEND 20.-21.10.2018

O uplynulém víkendu naše mládežnické celky odpočívaly. Na domácím hřišti se však představil "A" tým a "B" tým. Mezi tím, co náše první družstvo nestačilo na pražské Kovo a propadlo se na desátou příčku, "béčko" vydařenou třetí třetinou přejelo lídra tabulky a vystřídalo jej v čele soutěže.

 

A-TÝM

HbK Karviná    TJ KOVO Praha    3:4    0:0,2:3,1:1

Utkání Karviné s pražským Kovem bylo koncem týdne pasováno do role zápasu kola. Duel tomuto titulu právem dostál a k vidění tak byla vyrovnaná bitva.

Úvodní gól byl k vidění až v úvodu druhé třetiny. Prostřední perioda se v konečném účtování ukázala být klíčová právě díky množství vstřelených branek. Vedení se jako první ujalo Kovo. Skóre otevřel v osmnácté minutě veterán Nýdl, načež poslal do dvoubrankového vedení svůj celek Kočka. Ten Smolku překonal z trestného střílení. Karviná sice korigovala stav trefou Sladkého, jeho zásahu ale zdatně kontroval Jan Kočka, jenž zaznamenal druhý gól v utkání. Stalo se tak osmnáct vteřin po brance Sladkého. V okamžiku, kdy se již zdálo, že se mužstva vydají do kabin za stavu 1:3, skóroval opět Zbyněk Sladký a druhá perioda tak skončila za napínavého stavu 2:3.

V páté minutě závěrečné periody však pražané opět odskočili do dvoubrankové vedení. Trefil se Řebík. Stav 2:4 v pětatřicáté minutě již nebyl pro Karvinou ideální a obraz hry se začal měnit. Pacas sice ještě snížil na hratelných 3:4, závěrečný tlak ale vyrovnání nepřinesl a Karviná se tak musela před soupeřem sklonit.

 

B-TÝM

HbK Karviná "B"    IHC Jaselská Opava    9:2    1:0,1:1,7:1

„B“ tým hostil za sychravého nedělního počasí lídra tabulky. Jaselská Opava však do Karviné přicestovala ve výrazně oslabené sestavě, což bylo na jejich výkonu do značné míry znát. Kvalita soupeře však byla patrná i přes tuto skutečnost a naši borci tak rozhodně neměli na hřišti lehkou práci. Po dvou vyrovnaných periodách se rozhodovalo až ve třetím dějství. Náš tým zde dokázal vytěžit maximum z širšího kádru a unavené hosty přejel sedmi vstřelenými góly. „Opava přijela  v oslabené sestavě, ale i tak to byl hodně náročný zápas, který jsme zvládli. Z naší strany tam nějaké chyby byly, ale už jich nebylo tolik jako minulý zápas,“  řekl po utkání Jan Stromko, autor jedné branky a dvou asistencí.

__________________________________________________________________________________________________________________________-

HOKEJBALOVÝ VÍKEND 13.-14.10.2018

Hokejbalový víkend našich celků měl na programu duel "A" týmu s Mostem, cestu starších žáků do Malenovic a boje přípravek a minipřípravek v rámci nedělního turnaje. Ještě před tím se utkali naši junioři s ostravským Falconem. Stalo se tak netradičně ve středu 10.10.2018.

 

B-TÝM

HbK Karviná    HBC Falcon Ostrava    17:0    8:0,5:0,4:0

Velmi překvapivým výsledkem skončil zápas našich juniorů s trápícím se Falconem. Náš celek sice mohl působit jako mírný favorit, dvouciferný výsledek však překvapil nejdnoho fanouška. Po drtivé první třetině bylo jasné, že zápas se bude ubírat směrem, který domácí určí. Výrazná střelecká potence a chuť proměňovat šance, karvinským přinesla nejvyšší výhru v sezóně a posunula ji na čtvrté místo v tabulce.

 

A-TÝM

HbK Karviná    HBC ALPIQ Kladno    5:6p    1:3,1:1,3:1 - 0:1

Mimořádně vyrovnaný duel byl k vidění v sobotu. Extraliga proti sobě svedla náš celek a favorizovaný tým z Kladna.

Ačkoliv první třetinu Karviná prohrála dvoubrankovým rozdílem, začalo její nasazení a výkon pomalu růst. Vysledkem byla skvělá třetí třetina, kdy ještě patnáct vteřin před koncem sahali karvinští po třígólovém vítězství. Hosté však v posledních vteřinách zápasu dokázali vyrovnat a o bodu navíc rozhodnout v penaltovém rozstřelu. Nájezdy totiž Kladnu přály a po skvělém výkonu brankáře Jirotky odjížděli středočeši se dvěma body. 

 

PŘÍPRAVKY a MINIPŘÍPRAVKY

 

Turnaj, který se odehrál za krásného, slunného počasí, přilákal řadu fanoušku - především z řad rodičů. Dítka na kolbišti předváděla výkony s nejvyšším nasazením a nejednou si vysloužila potlesk všech přihlížejících. Hokejbalisté Ostravy, Malenovic, Karviné, Opavy a také slovenského Martinu se s plastovým povrchem karvinské arény pro rok 2018 rozloučili. Další turnaj se uskuteční v Malenovicích, a to 25.11.2018.

____________________________________________________________________________________________________________________________

HOKEJBALOVÝ VÍKEND 6.-7.10.2018

Uplynulý hrací víkend vtáhl do ligových bojů také mladší žáky, kteří se představili v Ostravě. "A" tým pak zajížděl do Hradce Králové, kde jej čekali vyzbrojení piráti. Po výkonech, jež předvedlo naše áčko o předchozím víkendu, šlo o nelehkou misi. 


 

A-TÝM

HBC Hradec Králové 1988 - HbK Karviná    3:2ss    1:1,0:1,1:0 - 1:0

"A" tým čekal o víkendu těžký úkol. Naši muži museli na hřišti hradeckých pirátů prokázat, že jejich výsledky z uplynulých kol nebyly náhodným výstřelem do tmy. Duel, který nepostrádal náboj ani množství slibných příležitostí, nakonec ukázal, že forma Karviné stoupá.
Ačkoliv to tedy na víc než jeden bod nebylo, o možnost zisku druhého bodového zářezu se severomoravané prali do samotného závěru. Dva zásahy Pacase v normální hrací době, znamenaly výsledek 2:2 po pětačtyřiceti minutách. Lukáš Pacas pak skóroval i v nájezdech, soupeř byl však o branku lepší a zaslouženě tak bral bod navíc za výsledek 3:2ss

 

MLADŠÍ ŽÁCI

Mladší žáci se představili v sobotu v Porubě. Jejich předvedená hra korespondovala s výkony, které ukázali již v úvodním turnaji. Na hřišti v Porubě dokázali přehrát domácí Sokol a přes to, že výrazně ztratili na favorita z Martinu, sehráli velmi zdařilou bitvu se zlínskými čamlíky. Zde rozhodovaly až nájezdy, kde byli úspěšnější hokejbalisté Malenovic. Naše naděje tak trošku ztratily z povedeného závěru utkání, avšak konečný dojem ze sobotního turnaje to nenarušilo.

 

______________________________________________________________________________________________________________________

HOKEJBALOVÝ VÍKEND 28.-30.9.2018


foto: Radim Ručil

Víkendové počasí přálo nejen hokejbalu, ale především našim celkům. V pátek se mezi karvinskými mantinely představila družstva přípravek a minipřípravek, v sobotu hostil "A" tým mostecké HBC a v neděli pak naši muži odcestovali do Pardubic, kde deklasovali finalistu posledního ročníku extraligy 0:8. Po sobotním vítězství v zápase s Mostem tak HbK aspiruje na tým kola.

 

A-TÝM

HbK Karviná - HBC Most               2:1ss      0:0,0:1,1:0 - 0:0

Opatrný začátek sobotního utkání se nakonec promítl do průběhu celého zápasu. Skóre otevřel až v druhé minutě třetí třetiny hostující Krajíček a na odpověď našich borců museli domácí fanoušci čekat až do závěrečné periody. Srovnat dokázal svým gólem Mikeš a Karviná tak vykřesala vidinu bodového zisku. Výraznou roli měl v utkání Lukáš Smolka.
 

"V první a druhé třetině to bylo z naší stránky křečovité.  Povedl se nám ale vstup do třetí třetiny.  Dali jsme vyrovnávací gól a to nás nakoplo. Výborně zachytal Lukáš Smolka," potvrdil po utkání Zaremba.

Během normální hrací doby totiž Smolka zlikvidoval dvě nařízená trestná střílení a vzhledem k tomu, že partie nepoznala vítěze ani po pětačtyřiceti minutách, následovalo prodloužení a samostatné nájezdy. Zde Smolka nezklamal a v těžkých chvílích svůj tým podržel. Zápas nakonec rozhodl úspěšným nájezdem Lumír Rosůlek a HbK tak slavilo první letošní body.

 

HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice - HbK Karviná   0:8          0:3,0:3,0:2

Výraznou satisfakci za předchozí nezdary a obrovské překvapení pak prožili naši borci v Pardubicích. Již ve třetí minutě duelu totiž vedla Karviná o dva góly a tempo, se kterým do zápasu vstoupila, si udržela až do závěrečných minut, kdy atakovala neoblíbenou desítku. HbK si po skvělém výkonu odvezla z půdy finalisty posledního ročníku extraligy tři body a dokázala, jak nezbytné je nepodcenit soupeře. Premiérovou extraligovou trefu si připsali Čapka se Stromkem, hattrick zaznamenal Vosyka.

 

PŘÍPRAVKY a MINIPŘÍPRAVKY

 

Obě naše nejmladší věkové kategorie započaly sezónu v den státního svátku. V pátek se za krásného, podzimního počasí sešel celek Karviné, Poruby, Opavy, Malenovic a slovenského Martinu, aby se mezi sebou utkaly děti, pro které znamená hokejbal hlavně zábavu.

Tak jako vždy, není ani tentokráte důležité, kdo vítězil a kdo se příště svůj výkon pokusí zlepšit. Na čem však záleželo, byla týmovost a dobrá nálada. V rámci turnaje pak byla českým celkům předána materiální podpora od firmy BAIL sport, která byla součástí loňského partnerské kontraktu.

 

fotogalerie

____________________________________________________________________________________________________________________________

HOKEJBALOVÝ VÍKEND 22.-23.9.2018


Foto: Iva Janoušková

Hokejbalový víkend našeho klubu byl poměrně bohatý. "A" tým cestoval do Letohradu, "béčko" doma přivítalo Vsetín a starší žáci se doma střetli s brněnskými Eagles. Body však získala pouze nejmladší družina.

 

"A" TÝM

SK Hokejbal Letohrad - HbK Karviná    3:1    1:0, 1:1, 1:0

Karviná na východě Čech opět bodově neuspěla. Přes to, že výkon našich borců bodové hodnocení rozhodně zasloužil, po gólu domácích do prázdné branky v samém závěru duelu bylo jasné, že první body bude mít Karviná šanci získat nejdříve v sobotu s Mostem.
HbK přitom na půde jelenů nebyl horším týmem. Zápas byl po celou doby vyrovnaný. I přes lepší start domácích totiž Karviná nesložila zbraně a svůj obraz hry výrazně vylepšila.


"Letohrad měl první třetinu trochu lepší start než my. Hra se ke konci první třetiny ale vyrovnala. V druhé třetině jsme soupeře svou neukázněnou hrou vraceli zpět do hry. A i když jsme byli celou druhou půlku zápasu lepším týmem, tak jsme se střelecky trápili. Jedinou dobrou zprávou ze zápasu bylo, že náš výkon byl o hodně lepší než o týden zpět se Sudoměřicemi. Na to je třeba navázat a nastoupit tak další sobotu do utkání." řekl po utkání Jan Diviš.

 

"B" TÝM

HbK Karviná - HBK Vsetín    2:4    -:-,-:-,-:-

Na své úvodní druholigové vítězství naši hráči navázat nedokázali. Silný Vsetín, který do Karviné přicestoval, jasně naznačil své kvality a předvedeným výkonem si zaslouženě došel pro plný bodový zisk. Náš mladý celek sice nebyl výtarně horším týmem, slabá střelecká potence však nepovolila karvinským skórovat více než dvakrát.

 

STARŠÍ ŽÁCI

HbK Karviná - Eagels Brno    5:4    1:0,3:2,1:2

HbK Karviná - Eagles Brno    9:5    4:1,3:2,2:2

 

Straší žáci si pak o víkendu vyšlápli na brněnské orly. Ti následně z Karviné odlétali bez bodu, ovšem pravdou zůstává, že oba celky předvedly pohledný hokejbal s pořádnou porcí gólových příležitostí. Ve dvou duelech totiž dohromady padlo třiadvacet branek, což už je slušná podívaná. Naše naděje tak prozatím brázdí vody moravské skupiny Ligy straších řáků s velmi dobrým dojmem a jejich výkony pak působí jako příjemná pozvánka na další domácí zápasy v průběhu nadcházejícího pokračování soutěže.
_________________________________________________________________________________________________________________________

 

HOKEJBALOVÝ VÍKEND 15.-16.9.2018

Foto: FB/HbcMalenovice

O víkendu se na domácím turnaji představili mladší žáci. Jejich vystoupení nabídlo ve třech zápasech tři rozdílné výsledky. S Martinem sice naše naděje prohráli 0:7, po snaživém výkonu však dokázali přehrát ostravský Sokol 10:0 a vydolovat bod z utkání s Malenovicemi, které nakonec doznalo podobu 3:4 pro soupeře.

________________________________________________________________________________________________________________________

HOKEJBALOVÝ VÍKEND 8.-9.9.2018

  

O víkendu se do ligového zápolení zapojili také starší žáci Karviné. Cestovali do Kyjova odkud přivezli dva body. Domácí extraligová premiéra karvinského "A" týmu již tolik úspěšná nebyla. Ve tvrdém a fyzicky náročném utkání nedokázali naši hráči udržet se soupeřem krok až do závěrečných minut a prohráli 3:5.

 

"A" TÝM

HbK Karviná - SK Sudoměřice    3:5    2:1,1:2,0:2

Karviná do utkání nevstoupila nejlépe a přes její viditelnou aktivtu jako první inkasovala. Klopýtnutí v přesilovce však srovnal Martin Pala a ještě před první sirénou pak dokázal skórovat Jan Rosůlek.
Hosté ale nesložili zbraně a přestřelka tak pokračovala. Jihomoravané se v druhé části prosadili hned dvakrát. Jan Diviš sice dokázal svojí trefou zařídit nerozhodný stav pro začátek třetí třetiny, to však bylo ze strany domácích vše. Naopak hostující SK dokázalo mohutným závěrem vydolovat tři body, když hráči v zelených dresech ještě dvakrát překonali Smolku. "Od začátku bylo jasné, že to bude těžké utkání. Ve hře 5 na 5 jsme měli navrch, ale soupeře jsme dostávali do hry zbytečnými chybami. Přišlo několik vyloučení a z toho pramenící góly v naší síti. Dá se tedy říct, že celý zápas rozhodly individuální chyby, které dokázal soupeř potrestat," řekl k utkání se Sudoměřicemi Lukáš Pacas.

Fotogalerie

 

STARŠÍ ŽÁCI

HBK Kyjov - HbK Karviná    5:3

HBK Kyjov - HbK Karviná    3:4ss

Starší žáci Karviné začali své letošní ligové působení na hřišti v Kyjově. Tradiční jihomoravský soupeř je vždy zárukou kvalitního hokejbalu. Jinak tomu nebylo ani tentokrát. Kyjov dokázal naše borce v jednom utkání udolat, v druhém pak velmi potrápit. Nerozhodný stav 3:3 ale nakonec přinesl samostatné nájezdy, ve kterých byly úspěšnější právě naše naděje. Z Kyjova si tak Karviná přivezla dva premiérové body.

 

__________________________________________________________________________________________________________________________

HOKEJBALOVÝ VÍKEND 1.- 2.9. 2018


Foto: Milan Podpera

Úvodní extraligový trip zavedl hokejbalisty našeho "A" týmu mezi mantinely Kertu a Plzně. Původně karvinští přivezli z prvního hracího víkendu bod, dodatečným zásahem LK ČMSHb však připravil severomoravany i o ten. 

 

HC Kert Park Praha - HbK Karviná            5:0k       

Karviná svojí novou extraligovou štaci započala v Praze. Na hřišti úřadujícího mistra sehrála vyrovnaný duel, který dostal jasnější podobu potenciálního konečného výsledku až ve třetí třetině. Domácí se v průběhu třetí periody dokázali dostat do dvoubrankového vedení, které jim vydrželo až do závěrečné minuty. Karviná však drtivým finišem nejprve srovnala trefou Lumíra Rosůlka a následně i vyrovnala, když skóroval Pořízek. Ač v prodloužení vystřelil bod navíc domácím hokejbalistům Zvonek, odvezli si naši borci cenný bod.

 

Aktualizováno:

Z rozhodnutí LK ČMSHb bylo utkání mezi Kertem a Karvinou kontumováno ve prospěch domácího celku. Více ZDE

 

HBC Plzeň - HbK Karviná              5:2          3:1,2:1,0:0

V Plzni však karvinští na body nedosáhli. Na skvělý přelom první a druhé třetiny již Severomoravané nenavázali a přes to, že právě v této části utkání dokázali hosté výrazně eliminovat třígólové manko, slibný výsledek neudrželi a prohráli 5:2

 

Fotogalerie

__________________________________________________________________________________________________________________________

Turnaj ve Zlíně i s účasti Karviné

Mladší žáci Karviné si o víkendu 16.-17.6.2018 smlsli na pomyslné třešničce na dortu v podobě povedeného vrcholu sezóny. Tím se stal turnaj mladších žáků ve Zlíně. HbK sice obsadila páté místo, herně však Karviná nezklamala a navíc si vyzkoušela konkurenci nejlepších českých družstev v této věkové kategorii.

 

Převzato z webu zlinsky-pohar-v-hokejbalu.webnode.cz:

"Letošní ročník Zlínského poháru, poprvé s hlavním partnerem Českou pojišťovnou je za námi. K vidění byla v průběhu turnaje řada zajímavých utkání, spousta krásných hokejbalových akcí, či brankářských zákroků. Předat ceny na závěr turnaje dorazili úspěšní extraligoví hokejisté, obránce Dalibor Řezníček, brankář Jakub Sedláček či 117násobný reprezentant a mistr světa v ledním hokeji z roku 2010 Miroslav Blaťák. Snad si tedy s sebou ze Zlína každý účastník odvezl alespoň nějakou hezkou vzpomínku či zážitek. Ne vše se ale pochopitelně podařilo. Černou kaňkou turnaje bylo například poměrně velké množství zraněných hráčů, plynoucích často z ohromného nasazení všech hráčů a také velké snahy předvést to nejlepší, co v každém z malých hokejbalistů je. Obdivuhodné úsilí všech účastníků turnaje bylo tím, čeho si musel všimnout každý fanoušek, který do Malenovic dorazil. A nebylo jich málo. Můj obdiv a dík patří všem, kteří dorazili ze všech koutů České republiky, v nejednom případě z obrovských dálek. Na turnaji se potvrdilo se, že v hokejbalu po celé republice máme úžasné děti a skvělé sportovce. Nezbývá než doufat, že si hlavně oni víkend ve Zlíně užili." 

 

Hezkých sportovních okamžiků bylo k vidění spousta. Jedním z nich byla situace, kdy nadšení hokejbalisté z Českých Budějovic zapáleně fandili právě karvinským v duelu proti domácímu Zlínu. "Foto níže vzniklo díky sportovnímu duchu, který naštěstí ještě z dnešní mládeže nevymizel!!! Naši hráči vašim v utkání s Malenovicemi fandili a slíbili jim za vítězství pizzu. A tato motivace se nakonec ukázala jako vítězná," uvedl po turnaji Tomáš Dvořák, asistent trenéra českobudějovického Pedagogu.

V řadách Karviné se objevila také dvě individuální ocenění. Nejlepším hráčem týmu byl vyhlášen Martin Suchánek, nejlepším brankářem celého turnaje pak Erik Kubrt.

 

 

      KONEČNÁ TABULKA

 

  1. HBC Rondo MOST                                    18 b.       49:2    

  2. Ježci HEŘMANŮV MĚSTEC                      15 b.       19:8

  3. HBC Alpiq KLADNO                                 12 b.       20:21

  4. HBC Autosklo H.A.K. PARDUBICE          9 b.       13:20

  5. HbK KARVINÁ                                            6 b.         7:18

  6. SK Pedagog ČESKÉ BUDĚJOVICE          2 b.         7:25

  7. HBC MALENOVICE                                  1 b.         4:25   


Fotogalerie ZDE

________________________________________________________________________________________________________________________

SKONČILA SEZÓNA 2017/2018


 

Na závěr letošní sezóny se s hokejbalovým prostředím rozloučili jak hokejbalisté mladších žáků, tak přípravek a minipřípravek. Mladší žáky sice ještě čeká turnaj České Pojišťovny ve Zlíně, avšak BAIL přebor je pro ně minulostí. Zlínský a opavský turnaj udělali za sezónou důstojnou tečku.

 

MLADŠÍ ŽÁCI

Závěrečný turnaj BAIL  přeboru mladších žáků se uskutečnil ve Zlíně. Tým karvinských hokejbalistů se zde utkal proti Malenovicím, Martinu a Ostravě-Porubě.

Slezané finišovali s jednou výhrou, jednou porážkou a remízou, která po nájezdech dopadla lépe pro soupeře.

V této sezóně si HbK Karviná vybojovalo třetí pozici.

 

PŘÍPRAVKY & MINIPŘÍPRAVKY

Závěrečné turnajové klání za sebou mají také naši nejmenší. Hokejbalisté z řad přípravek a minipřípravek se potkali v Opavě. Na půdě domácího SHC se opět střetla družstva z Ostravy, Karviné, Zlína, slovenského Martina a samozřejmě také domácího klubu.

V obou kategoriích se pak souboje nesly v duchu letní pohody a přicházejících prázdnin. Hráči podali výkony hodné potlesku, začeš následně obdržely poháry a medaile, které byly povedeným zakončením soutěžního ročníku 2017/2018.

___________________________________________________________________________________________________________________________

HOKEJBALOVÝ VÍKEND 26.-27.5.2018


Foto: L.Jonák

3x 6:3, aneb opět se na vás těšíme u nás, za koncem světa! Tak by šla charakterizovat finálová série s hokejbalisty z Jihlavy. Krásný hokejbal, povedené počasí a nedělní zakončení play-off, které náš celek prošel s jedinou porážkou.

 

A-TÝM

SK Jihlava            HbK Karviná       5:1          0:0,2:0,3:1

Série se za stavu 0:2 pro Karvinou přestěhovala na Vysočinu. Za slunného počasí se na tamějším hřišti střetlo mužstvo sahající po extralize a družina, jež nehodlala finálový boj o přímý postup do nejvyšší soutěže vzdát. První třetina pak přesně odpovídala významu celého duelu. Bezbranková perioda sice gólově oko diváka nepotěšila, ale co se kvality hry týká, rozhodně nezklamala.

Branky začaly padat až v druhé části. Stalo se tak hned dvakrát, přičemž to v obou případech bylo do branky Smolky. Jihlava, posílená dvougólovým náskokem vlétla také do třetí třetiny. Skvěle chytající Humlíček sice jednou kapituloval, jeho celek však dovedl zápas do vítězného konce a Jihlava tak snížila stav série na 1:2.

 

SK Jihlava            HbK Karviná       6:3         0:2,3:1,0:3

Nedělní zápas již měl zcela opačný průběh. Družina Lumíra Rosůlka nedovolila větší zdramatizování celé série a od prvních chvil si šla jasně za postupem. Vstupní část čtvrtého zápasu Severomoravané vyhráli poměrem 2:0 a přes to, že Jihlava ještě vystrčila růžky a dvoubrankový náskok stáhla, na větší odpor to nebylo. V dresu Karviné navíc opět řádil nezastavitelný Luka a svým barvám dokonce čtyři minuty před koncem vystřelil vítěznou brankou vytoužený postup. Karviná nakonec zvítězila 6:3 a z jedinou prohrou z vyřazovacích bojů dokráčela do nejvyšší soutěže.

 

"Před zápasem jsme si řekli, že to dnes musíme ukončit. Tak se také stalo. V první třetině jsme byli od začátku lepší a myslím, že jsme naší hrou zaslouženě vedli 2:0. Díky vlažné druhé třetině a zbytečným faulům jsme domácí vrátili do zápasu. Ačkoliv jsme do třetí třetiny šli odhodlaně, do šancí se dostávala spíše Jihlava. Naštěstí to Lukáš v brance zavřel a my navíc dostali šanci hrát přesilovku. Následoval krásný gol Luky na 4:3. Od tohoto stavu patřil zápas nám. Po dalších dvou gólech jsme si mohli začít užívat splnění předsezóního cíle, a sice návratu do extraligy," řekl po utkání Martin Řehůřek, útočník HbK.

 

MINIPŘÍPRAVKY

Další serii miniturnajů přineslo sobotní dopoledne karvinskému seskupení minipřípravky. Soupeřit přijeli celky z Ostravy Poruby a Martina. Nezúčastnily se  tentokrát Malenovice. Jednotlivé týmy si tak zahrály každý s každým a to rovnou dvakrát.

Utkání s Porubou přineslo Slezanům jedno vítězství a jednu prohru. Hráči slovenského Martina naše malé hokejbalisty hodně potrápili a dvakrát zvítězili.

Svou slavnou chvilku za vstřelenou branku si ovšem užil každý z nich. 


Děkujeme také za podporu a účast rodičů.

____________________________________________________________________________________________________________________________

 

HOKEJBALOVÝ VÍKEND 19.-20.5.2018

Uplynulý víkend byl hokejbalově bohatý. Ve Zlíně se představili naši nejmenší a vedli si velmi dobře. Starší žáci se poprali o mistrovský titul na turnaji v Příbrami a na kolbišti v Karviné vypuklo finále první ligy!

 

A-TÝM

HbK Karviná    SK Jihlava 6:3    (4:2, 0:0, 2:1)

HbK Karviná    SK Jihlava 6:3    (0:2, 2:1, 4:0)

Finálová série Národní ligy odstartovala o víkendu v Karviné. V duchu souboje dvou neporažených celků se neslo úvodní utkání. To vyznělo lépe pro Karvinou, přes to, že šla jako první do vedení Jihlava. V první periodě však padlo hned šest gólů a vstupní patnáctiminutovka tak byla předzvěstí, mimořádně atraktivního hokejbalového duelu. V druhé třetině sice gól nepadl, ale obě družiny předváděly nadstandardní výkony. Karviná, také díky hattricku Vladimíra Luky, v tomto střetnutí zvítězila 6:3 a ujala se vedení v sérii.

V druhém vzájemném duelu, který jste mohli sledovat ŽIVE, měli opět lepší vstup do zápasu hosté, když vedli dokonce o dvě branky. Až gól Luky vrátil Karvinou do zápasu. HbK nakonec vyhrálo obě zbývající třetiny a celé utkání shodným výsledkem jako zápas předešly - tedy 6:3.

Třetí zápas finálové série 1.ligy, který se uskuteční na půdě SK Jihlavy, můžete sledovat prostřednictvím TVCOM živě.

 

STARŠÍ ŽÁCI

Starší žíci se o uplynulém víkendu představili na finálovém turnaji MČR v Příbrami. V rámci B skupiny se již v pátek utkali se Suchdolem nad Lužnicí, následně pak Novým Strašecím a svítkovskými Stars.

 

Duely ve skupině však našim hráčům "nesedly." Především slabá střelecká potence stála náš tým body v utkání se Suchdolem, jenž byl hnán kupředu mohutnou diváckou podporou, a který náš tým přehrál 2:3. O gól výše pak stálo i Nové Strašecí. To naše naděje porazilo 4:3. Pozdější mistr ČR - Svítkov Stars již byl viditelně na jiné úrovni. Východočeši přehrávali náš celek ve všech aspektech a po dvou třetinách vedli již 7:0. Trefa Kamila Podhrazkého a Adama Procházky nakonec korigovala konečný stav na číslech 8:2.

 

V rámci play-off tak na náš tým "zbylo" utkání o sedmé místo, ve kterém vyzval HbK Kyjov. Zde naši hráči poprvé okusili příchuť vítězství na finálovém turnaji a tým z Kyjova rozstříleli 1:10.

 

Konečné, republikové, sedmé místo je ale stále krásným zakončením celosezónního snažení.

 

PŘÍPRAVKA & MINIPŘÍPRAVKA

Velmi pěkné výsledky si přivezli ze Zlína hokejbalisté Karviné .

Vzhledem k počtu dětí v jednotlivých kategoriích, předvedli ve všech odehraných utkáních skvělou hru.

 

Za přípravku hráli, Nikola Macháčková, Michal Špánik, Filip Růžička, Natálie Pfeiferová a  gólman Erik Kubrt.

 

Tito hráči dokázali vybojovat výhru nad týmy z Ostravy, Malenovic i Opavy(bílí). S neporazitelným "Martinem" vytěžili Slezané remízu. Až nájezdy rozhodly o prvenství Slovenska o pouhou branku.

 

Minipřípravku zastoupili Adámek Bartek, Tomáš Osička, Honza Macháček, Ema Kubrtová, Vašík Sabadáš a Dominik Rosůlek, který za své krátké působení  na pozici gólmana, taktéž podržel své spoluhráče v bráně.

 

Spolupráce na hřišti přinesla vítězství nad sokolíky z Ostravy v poměru. Následující utkání proti Malenovicím dopadlo lépe pro soupeře o jediný gól. Medokýš porazil naše nejmenší  6:0.

 

 Spokojenost za odvedenou práci na turnaji a obrovské díky, hlavně ze strany kouče, míří právě k výše uvedeným hráčům HbK Karviná.

________________________________________________________________________________________________________________________

HOKEJBALOVÝ VÍKEND 12.-13.5.2018

Na osmý květen připadl turnaj v kategorii mladších žáků. Dvě formace karvinských hokejbalistů se vydaly porovnat své dovednosti do Ostravy a předvedli úctyhodný výkon. V sobotu pak hráli starší žáci. Dvakrát se utkali s Kyjovem,  dvakrát zvítězili a z druhého místa ve skupině postoupili na do republikového finále

 
 

MLADŠÍ ŽÁCI

 

HbK Karviná - HBK Medokýš Martin (SVK ) 0:5 (0:1, 0:4, 0:0 )

Když nahlédneme do herní minulosti této kategorie, výsledky zápasů se slovenským Martinem již nedosahují rozdílu deseti, či dokonce patnácti branek.

Severomoravané sice nad tímto celkem nezvítězili, avšak výsledek obou třetin, 0:1 a 0:4 už není zdaleka tak hrozivý.

 

HBC Malenovice - HbK Karviná 1:4 (1:1, 0:3, 0:0 )

Druhým protivníkem Slezanů se staly Malenovice. Ty si v tabulce udržují druhé místo. Zprvu byly síly obou mužstev vyrovnané a první část skončila remízou. Rozuzlení  tak přinesla následující perioda. Karviná dokázala Zlín přehrát a utržit tak první  bezvadnou výhru.

 

TJ Sokol Poruba - HbK Karviná 0:9 ( 0:4, 0:5 )

Posledním týmem, který se postavil karvinské sestavě byli domácí "sokolíci".

Nejednou tento celek naše potrápil. V tomto souboji však herně Karviná dominovala, což korunovala devíti bankami a nulovou ztrátou.

Všichni hráči, jmenovitě pak Filip Frajkowski, Martin Suchanek, Adam Macháček, Aleš Halouzka, Nikola Macháčková, Natálie Pfeiferová, Jakub a Michal Špánikovi, David Krejčiřík, Kamil Podhrázký, Matěj Juřík, gólman Erik Kubrt a v neposlední řadě také trenér J. Macháček, byli se svým působením na turnaji velmi spokojeni.

 

STARŠÍ ŽÁCI

 

HBK Kyjov           HbK Karviná       1:6          0:1,0:2,1:3
HBK Kyjov           HbK Karviná       2:7          0:4,1:1,1:2

Ještě před zápasem, byl jihomoravský Kyjov největším tabulkovým rivalem Karviné. Naši hráči se však v obou zápasech předvedli na výbornou a po dvou jednoznačných vítězstvích svému soupeři odskočili na rozdíl pěti bodu a s přehledem vybojovali druhé místo ve skupině.

Díky tomu se naše naděje představí na závěrečném turnaji a budou mít možnost zápolit o titul Mistra ČR. Finále se uskuteční v Příbrami.

_________________________________________________________________________________________________________________________

 

 

HOKEJBALOVÝ VÍKEND 5.-6.5.2018

Hokejbalisté hájící naše barvy měli o víkendu napilno. Již o prvomájovém úterý se přípravky utkaly v rámci BAIL přeboru s Martinem, Opavou, Ostravou a Malenovicemi. Do Zlína pak zajížděli i starší žáci. Událo se tak v sobotu. Nejatraktivnější zápas byl však viděn v Dobřanech. Tam totiž naše "áčko" přehrálo domácí celek a postoupilo do finále!

 

PŘÍPRAVKY

Sváteční úterý se neslo v duchu hokejbalového turnaje. Za kategorii přípravek se doma představili hráči Nikola Macháčková, Michal Špánik, Natálie Pfeiferová, Tomáš Osička.

Post gólmana zastoupili Erik Kubrt a Dominik Rosůlek.

Z pěti odehraných utkání si Slezané užili tři zasloužená vítězství, proti výše uvedeným celkům z Poruby či Opavy. I přesto, že na výhru to nestačilo, velmi pěkně si náš celek vedl také proti Malenovicím a Martinu.

Všichni jmenovaní předvedli velmi slušný výkon a každý z nich se mohl těšit z vstřelené branky.

 

Pochvala míří  taktéž k oběma gólmanům.Tam, kde nezapracovala obrana, se mohl tým opřít právě o ně.

Fotogalerie

 

A-TÝM

TJ Snack Dobřany - HbK Karviná 4:5 (0:1,2:3,2:1)

Karviná začala v Dobřanech lépe. Domácí tým byl však viditelně nebezpečnější než tomu bylo na severu Moravy a tak první část přinesla pouze jednu branku. Hned pět jich ale padlo v druhé periodě. Na konci prostřední části náš celek vedl 2:4 a měl velmi slušně nakročeno do finále. Dramatická třetí třetina ale zápas ještě zatrktivnila. Až konečná siréna proto znamenala definitvní postup Karviné. HbK tak naplnilo druhý ze tří letošních cílů. Bude se moci poprat o extraligovou příslušnost v nadcházející sezóně.

 

STARŠÍ ŽÁCI

HBC Malenovice - HbK Karviná 1:2 (-:-,-:-,-:-)
HBC Malenovice - HbK Karviná 3:2ss (-:-,-:-,-:-)

 

V Malovicích byla k vidění dvě napínavá utkání. Karviná s hráči ze Zlína vždy svede atraktivní souboj a ani tentokrát tomu nebylo jinak. V prvním duelu stáli výše naši hráči, když dokázali zvítězit 1:2 a získat tak plný počet bodů. Druhý "mač" již vítěze v normální hrací době nenašel. Soustředěné Malenovice dokázaly dotáhnout zápas do nerozhodného stavu na jeho konci a vytěžit z utkání bod. O ten rozhodujícím se mužstva "poprala" v nájezdech, kde byly úspěšnější  naděje zlínského celku.

_____________________________________________________________________________________________________________________ 

 

HOKEJBALOVÝ VÍKEND 28.-29.4.2018

Atraktivní hokejbalový víkend byl k vidění na karvinském kolbišti. V rámci semifinálových bojů přivítal náš "A" tým Dobřany. V obou duelech Karviná potvrdila roli favorita a zvítězila. Doma se představili také starší žáci. Přicestoval Martin a s našimi hráči sehrál dvě velmi pohledné partie.

 

"A" TÝM

HbK Karviná - TJ Snack Dobřany 5:1 (4:1, 1:0, 0:0)

HbK Karviná - TJ Snack Dobřany 5:3 (0:1, 2:1, 3:1)

Karviná v prvním vzájemném utkání začala výrazně lépe. První třetinu vyhrála třígólovým rozdílem, načež si s přehledem pohlídala následný vývoj zápasu a svého soupeře porazila 5:1.

"pas jsme vyhráli 5:1. Začali jsme dobře. Brzy jsme šli do vedení. Pprvni třetinu jsme vyhráli 4:1 a právě to určilo průběh zápasu. Dalši dvě třetiny jsme kontrolovali vysledek, i když jsme měli dost zbytečných vyloučení. Zapas jsme si užili a moc děkujeme fanouškům kteří nás přišli podpořit," říká gólman Smolka.

Druhý zapas se pak vyvíjel opačně. Lepší vstup do utkání z pohledu Dobřan museli naši borci stahovat v druhé patnáctiminutovce. Vyrovnaný stav na začátku třetí periody pak sliboval napínavé okamžiky, kterých se fanoušci skutečně dočkali. Karviná ale překvapení nedopustila. Zdarný konec pro naše barvy měl podobu výsledku 5:3.

 

 

STARŠÍ ŽÁCI

HbK Karviná - HBK Medokýš Martin 1:2 (1:0,0:2,0:0)

HbK Karviná - HBK Medokýš Martin 7:5 (2:1,3:1,2:3)

 

Sobotní duel staších žáků se neobešel bez emocí na obou stranách a následných potrestání v podobě vyloučení některých hráčů. 
 
Na domácí půdě se odehrálo velmi  zajímavé utkání s vedoucím týmem tabulky HBK Medokýš Martin.
První část přinesla celkem tři branky a výsledek 1:2, který zajistil těsné vítězství hostů.
 
Mnohem zaživnější a o poznání akčnější hru předvedly oba týmy v druhém dějství.
Tady už karvinští  hokejbalisté nepřipustili pochybení a z dvanácti padlých gólů, patřilo sedm vítězných právě HbK Karviné.
 
"Myslím si, že to byl jeden z nejlepších utkání, které jsme prozatím odehráli. Byla Škoda, že jsme neudrželi gólovy náskok a dostali jsme ve druhé třetině dva goly. Ve třetí řetině jsme se snažili vyrovnat, ale bohužel nepadlo to tam. Byla škoda "wroblika", který nemohl hrát. Musím ale dodat, že jsme všichni makali do konce," řekla po druhém vzájemném utkání Patricie Škorpíková.
 
Samotný Kuba Wróbel hodnotí vítězné utkání takto: "Myslím si, že jsme do druhého utkání vstoupili aktivněji. Hned ze začátku jsme vedli 2:0, ale pak jsme polevili a Martin vyrovnal na 2:2. Vedli jsme 4:2 Martin snížil na 4:3. Tak to bylo po zbytek utkání. Martin vždy dotahoval, ale pak se nám naskytly přesilovky, které jsme využil. Půl iminuty před koncem 3. třetiny Martin snížil na 6:5, ale náš gólman Figi další gól nepřipustil a podržel naše mužstvo. A naši výhru pojistil 10 vteřin před koncem Ondřej Popek a tak jsme slavili výhru."
 

MINIPŘÍPRAVKY

 
Turnaj, který se uskutečnil poslední dubnovou neděli ve Zlíně, dostali pozvání i nejmladší hokejbalisté Karviné.
 
Zúčastněných týmů bylo celkem osm, mezi nimi SK Sudoměřice, HBK Kyjov - bílá, HbK Karviná, Eagles Brno, HBK Roconaba Zohor, HBK Kyjov - modrá, HBC Malenovice, HBK Medokýš Martin.
 
Sestavu karvinského celku tvořili hráči : Vašek Sabadáš, Natálie Pfeiferová, Honzík Macháček, Matěj Smolka, Ema Kubrtová, Tomáš Osička a gólman Dominik Rosůlek.
 
Pěkný souboj předvedli Slezané proti Brnu a uhráli tak výsledek 3:4. Za zmínku také stojí remíza s HBK Reconaba Zohor. 
Poděkování patří jak organizátorům tohoto setkání, tak především  karvinským bojovníčkům, kteří i přes nezdar a vzhledem ke svému věku projevili oddanost k hokejbalu a soutěžili až do konce.
 
Vzpomínkou jim, včetně účasti,  zůstává také zisk minipoháru.

 

 

______________________________________________________________________________________________________________________

 

 

HOKEJBALOVÝ VÍKEND 21.-22.4.2017

Mezi tím, co "A" tým vytrvale čekal na svého semifinálového soupeře, dorostenci nastoupili k důležitému zápasu v Písku. Hráli také starší žáci. Ti se představili v Hodoníně.

 

DOROST

 

HC ŠD Písek - HbK Karviná 7:0 (0:0, 3:0, 4:0)

Karvinští předvedli v domácím utkání s Pískem velmi dobrý výkon a nebyli daleko od překvapivého vítězství. O to překvapivější pak byl konečný výsledek v zápase hraném právě na jihu Čech. Bezbranková první třetina sice napovídala, že půjde opět o vyrovnaný duel, vše ale vyvrátily dvě následující periody, ve kterých domácí celek doslova dominoval.

Písek náš tým přehrál 7:0 a postoupil do čtvrtfinále play-off. Pro karvinské sezóna končí.

 

STARŠÍ ŽÁCI

 

HBC Hodonín - HbK Karviná 4:6 ( 0:3, 1:0, 3:3 )
 
Hokejbalové seskupení v kategorii starších žáků proplouvá letošní sezónou bez jediného pochybení.
Nebylo tomu jinak ani  v sobotním dvojutkání s HBC Hodonínem. Slezané se tak opět těšili z vítězství, které  ovšem nebylo zadarmo.
Úvodní periodu ovládli hokejbalisté Karviné a do druhého dějství  vstupovali s tříbrankovým odstupem. Následná protiakce soupeře v této části utkání zaznamenala snížení skóre na 1:3.
Konečná třetina byla velmi vyrovnaná a  diváci se dočkali ještě tří pěkých branek na obou stranách.
 
HBC Hodonín - HbK Karviná 3:4ss ( 0:2, 2:1, 1:0 - 0:1 )
 
Nasledující zápolení s sebou přineslo větší tlak ze strany domácích. Jak uvedl jeden z karvinských "křídel" Martin Suchánek. " Souboj byl dost vyrovnaný a soupeř hrál hodně na tělo". Tomu také odpovídal stav utkání, který skončil remízou 3:3. O  konečném vítězství   pak rozhodly nájezdy.
Dobrá práce karvinského gólmana  i jeho spoluhráčů, zajistila těsnou výhru.
____________________________________________________________________________________________________________________________

HOKEJBALOVÝ VÍKEND 14.4.-15.4.2018

Karvinské celky měly na pilno. Muži se předvedli v sobotu v Prachaticích, dorost hostil doma Písek. Hráli také mladší a starší žáci. Uplynulý víkend, který e nesl ve znamení krásného, jarního počasí tak vedle sluníčka přinesl i napínavé hokejbalové zážitky.

 

MUŽI

HBC Prachatice - HbK Karviná  0:3  (0:0,0:1,0:2)

 

Karviná začala v Prachaticích opatrně. Domácí věděli, že další ztráta kytičky by znamenala konec sezóny. Stav 0:0 tak vydržel až do dvaadvacáté minuty, kdy otevřel skóre Lumír Rosůlek.

V třetí části pak Karviná zvýšila tempo a zúročila tlak. Gólový zásah zaznamenl Jan Rosůlek a Lukáš Pacas, čímž náš celek potvrdil roli favorita a v utkání zvítězil 3:0. Stejným poměrem ovládl celou sérii a v semifinále se utká s Dobřany

 

DOROST

HbK Karviná - HC ŠD Písek 0:1p (0:0,0:0,0:0-0:1)

 

Hokejbaliské karvinského dorosteneckého týmu započali vyřazovací boje na svém hřišti. Přivítali hráče z jihočeského Písku. Celku, který sice nebyl výrazným favoritem, výrazně zvedal šance na úspěch bezchybný Čapek.

Naši borci předvedli velmi dobrý výkon, hodný souboje play-off. Recept na bezchybného gólmana hostí však nenašli. Potrestání proto přišlo v prodloužení. 

Ve třetí minutě nadstaveného času se trefil Malecha a přiřkl tak svému mužstvu důležité vítězství

 

STARŠÍ ŽÁCI

HbK Karviná - HBK Bulldogs Brno  6:0

 

Jako první  a zároveň  poslední se v první části dvojutkání s HBK Bulldogs Brno zapsali do střelecké listiny hokejbalisté Karviné. V  žádné z třetin nedostali hosté příležitost snížit či dokonce srovnat skóre.

"V dnešních zápasech jsme se utkali se soupeřem Buldogs Brno, kteří byli v tabulce pod námi v kontaktu se ztrátou 2 bodů. Jestliže jsme si chtěli zachovat na naději na umístění znamenající medaili, velela nám povinnost využít svou výhodu domácí arény a zvítězit. V prvním utkání proti Buldokům  jsme si vypracovali řadu šancí, které nebyly ještě proměněny. Soupeř hrozil z ojedinělých příležitostí, které zneškodnil všechny Matěj Halouzka. Po uklidňujících brankách v první a druhé třetině se v závěrečné třetině dostal do branky i Danek Figura. Hráči si plnili své povinnosti a z přemíry snahy se stávali i chyby, ale dokázali jsme je vždy zneškodnit. Proto jsme se radovali z vítězství s čistým kontem 6 : 0," zhodnotil utkání kouč Petr Popek.

 

HBK Bulldogs Brno - HbK Karviná 1:7 (0:2, 0:3, 1:2 )

 

Odvetný duel opět ovládli Slezané.
Svěřenci P. Popka a J. Macháčka předvedli proti soupeři z  Brna kvalitní výkon.

"V druhém utkání jsme společně s Jardou Macháčkem nabádali hráče, aby více spolupracovali a dávali si přihrávky rychleji. Tím, že svítilo sluníčko, ubývalo hráčům více sil, ale zaslouženě jsme si dokráčeli pro další vítězství v poměru 7 : 1. V utkáních se objevili v brance Matěj Halouzka a Daniel Figura. V obraně se zaskvěli Nikola Císaríková, Klárka Seroiszsková , Filip Frajkowský a Adam Macháček, kteří dopomohli Matějovi, že neinkasoval. V útoku řádili Kuba Wróbel, Adam Procházka, Ondra Popek, Dominik Pfeifer a Kamil Podhrazský. Další utkání zajíždíme do Hodonína v neděli 22.dubna," řekl po utkání Popek

 

MLADŠÍ ŽÁCI

 

HbK Karviná - HBC Malenovice 0:3 (0:2, 0:1,0:0)

HBK Medokýš Martin - HbK Karviná 7:1 (3:0, 4:1, 0:0)

HbK Karviná - TJ Sokol Poruba 7:0 (3:0, 4:0, 0:0)

 

Hokejbalisté v kategorii  mladších žáků vycestovali do Ostravy, kde se včetně domácího celku,  znovu utkali s Malenovicemi a Martinem.

Zápasy které odehráli na domácí půdě příliš vydařené nebyly, a tak si přece jen Slezané skórově polepšili.

První souboj ovládli již v první periodě Zlínští hráči a do závěru utkání, tak vstupovali s dvoubrankovým náskokem. Za záda gólmana Malenovic neprošla žádná ze střel Slezanů a  výhra tak připadla soupeři.

O poznání lepší byl také výkon proti neporazitelnému týmu z Martina. Karviná sice podlehla Slovensku rozdílem šesti branek, ale jeden čestný gól si přece jen našel cestu také do soupeřovi brány.

V posledním duelu  se Sokolíky dominovali naši hokejbalisté v obou třetinách. Konečně se tak v tomto trojutkání dočkali vítězství  zpečetěné sedmi góly.

______________________________________________________________________________________________________________________________

HOKEJBALOVÝ VÍKEND 7.4. - 8.4. 2018

Na půdě Karviné se naplno rozběhlo play-off Národní hokejbalové ligy. Náš "A" tým hostil celek z Prachatic a po dvou vítězstvích má nakročeno do semifinále. Dorost pak nehrál, ale i tak se dočkal svého soupeře. V osmifinále play-off potká Písek. Hráli však naši nejmenší. Turnaj přípravek a minipřípravek se uskutečnil v Ostravě Porubě.

 

MUŽI

HbK Karviná    HBC Prachatice    8:2    4:2,3:0,1:0

HbK Karviná    HBC Prachatice    4:2    0:1,2:1,2:0

 

Prachatice, které do Karviné přicestovaly, rozhodně nebyly v roli favorita. Ačkoliv na severu Moravy nepředvedly špatný výkon, rozjetá družina Lumíra Rosůlka nepřipustila překvapení.

 

Šest branek v úvodní třetině prvního vzájemného duelu slibovalo atraktivní podívanou. Té se fanoušci také dočkali. Hosté v sobotním zápase více neskórovali a Karviná si souvislým tlakem došla pro vítězství 8:2

 

Druhý zápas pak začali lépe hosté. Vedení po první patnáctiminutovce však neudrželi dlouho. Hráči v bílých dresech dokázali soupeři zasadit v dalším průběhu utkání čtyři přesné zásahy a připsali si triumf i v druhém vzájemném duelu.

 

Karviná tak nyní zajíždí ke třetímu zápasu na jih Čech, kde může o svém postupu do semifinále rozhodnout již v sobotu.

 

PŘÍPRAVKY & MINIPŘÍPRAVKY

Premiéra letošní série miniturnajů v kategorii minipřípravek a přípravek  se uskutečnila v Ostravě.

 

I když se našim, nejmladším hokejbalistům nevyhnula řada porážek, ve svém snažení "nevzdat se" vytrvali až do konce. Přes všechen nezdar  si  s sebou odvezli hlavně spokojenost z účasti  na tomto turnaji. Svůj první souboj zde prožila také nová posila týmu. Hráči Tomáš Osička a Adam Bartek.

 

Starší spoluhráči předvedli v jednotlivých utkáních velmi vyrovnanou hru, což jim z pěti zápasů přineslo tři  vítězství. Velkým a především příjemným překvapením byla pro Slezany remíza se slovenským Martinem. Při nájezdech přálo štěstí soupeři, ale i tak ukázali karvinští hokejbalisté svou bojovnost.

 

Na samotný závěr  byl vyhlášen "nejlepší hráč celého turnaje" .Tím se stal hokejbalista HbK Karviná Matěj Smolka, za což mu patří obrovská pochvala.

 

Poděkování za aktivní účast míří také k ostatním spoluhráčům a rodinným zástupcům, kteří společně přijeli fandit.

___________________________________________________________________________________________________________________________

HOKEJBALOVÝ VÍKEND 30.3. - 1.4. 2018

Velikonoce byly pro naše hokejbalová mužstva bohatá. "A"tým sice nehrál, ale dočal se čtvrtfinálového soupeře. Střetne se s Prachaticemi. Excelovali však dorostenci, kteří porazili Hostivař i Třebovou a také starší žáci. Ti smetli slovenský Zohor.

 

DOROST

 

HbK Karviná     HBC Hostivař    8:1       4:1,2:0,2:0

Domácí utkání s Hostivaří slibovalo zajímavý sportovní zážitek. Oba celky ve vzájemných duelech těží z domácího prostředí a tak byli mírně favorizovaní naši borci.

Duel se překvapivě lámal již v první třetině. Karviná si dokázala vypracovat tříbrankový náskok, ze kterého těžila po zbytek utkání. "Hráli jsme výborně. Dali jsme do toho všichni 120%. Tahali jsme všichni za jeden a vycházelo nám všechno. Náš gólman pochytal vše co se dalo a my potom vstřelili taky nějaké góly," říká o utkání Ondra Novák, který se nezapomněl pochvalně vyjádřit také na adresu svého kapitána. "Musím vyzdvihnout výkon Vojtěch Kamenského. Byl to snad jeho nejlepší zápas."

 

TJ Lokomotiva Česká Třebová      HbK Karviná     1:2       0:0,0:1,1:1

Zápas v České Třebové pak ukončil našim hráčům základní část. Vyrovnané střetnutí nakonec karvinští ovládli díky lepší druhé třetině. Karviná zvítězila 1:2 a tím si zajistila deváté místo po základní části. O republikový titul se tak Karviná může poprat poprvé od sezóny 2010-2011.

 

ST.ŽÁCI

 

HbK Karviná      ZOH Roconaba Zohor (SVK)   8:1     5:0, 0:0, 3:1

Sobotní zápas se sousedním Slovenskem nemohl dopadnou lépe. Zásluhou celého týmu a skvělou prací obou gólmanů Daniela Figury a Matěje Halouzky si karvinské seskupení dokráčelo k bezvadnému vítězství, a to rovnou dvakrát.

 

Domácí  měli hned v úvodu více ze hry, čemuž také odpovídal konec první třetiny. Pětibrankový náskok si Slezané udrželi celé dvě periody. V závěru třetího dějství se hostům s trochou štěstí podařilo snížit skóre jediným gólem. Na více se již soupeř nezmohl. Tři góly navrch a sedmibrankový rozdíl vykouzlili usměv na tváři celé domácí střídačce, včetně  koučů, P.Popka i J. Macháčka.

 

ZOH Roconaba Zohor (SVK)       HbK Karviná   3:11     1:2, 1:3, 1:6

 

Do druhého utkání naši vlétli v mírnějším tempu. Rostoucí aktivita soupeře  sice poupravila skóre v každé periodě o jednu branku, o to větší nátlak ale vyvíjeli karvinští hráči na bránu soupeře.

 

Do závěrečné třetiny, vstupovali Slezané s tříbodovým náskokem. Dobře odvedená defenzivní práce domácích, znemožnila hráčům Zohoru výsledek jakkoliv zvrátit. Hokejbalisté Karviné si zápas vychutnali do poslední chvíle a své vítězství zpečetili ještě šesti góly.

 

Hráči měli velkou oporu také u diváků a samozřejmě i rodičů. Ti své ratolesti přišli podpořit a neustálým fanděním se tak postarali o příjemnou atmosféru.

______________________________________________________________________________________________________________________

HOKEJBALOVÝ VÍKEND 24. - 25.3. 2018

Víkend byl, co se počasí týče, k hokejbalu přívětivý. Muži trpělivě vyčkávají na soupeře do čtvrtfinále play-off a před domácími diváky se tak představili mladší žáci. Dorost pak zajížděl na hřiště Ústí nad Labem a Chomutova, odkud si přivez tři body.

 

DOROST

Elba DDM Ústí nad Labem       HbK Karviná 4:1 (0:0;4:1;0:0)

 

Starší dorost odcestoval na dvoudenní výjezd do Ústí nad Labem a do Chomutova. Dorostenci měli jasno, že je v Ústí čeká dobře připravený tým a bude těžké s nimi vyhrát. Od začátku byli domácí ve všem o něco lepší. "Zápas s Ústím byl od začátku vyrovnaný ale musím uznat, že soupeř měl trošku navrch. Měli více střel, byli úspěšnější v osobních soubojích, vybíhali pokaždé s míčkem a byli o krok napřed," říká Martin Kalda.

"O první branku se postarali kluci z Ústí, kteří po velkém tlaku dostali míček až za záda našeho brankáře, samozřejmě jsme věděli, že jedna branka nic neznamená. O pár minut později jsme ukázali, že jsme nepřijeli až z Karviné jen proto, abychom si odehráli svoje a odjeli. Měli jsme velké příležitosti, po kterých se jedna stala gólovou. O tu se postaral Dan Čapka," pokračuje Kalda v hodnocení.

 

Ačkoliv si tým o přestávce nastavil jasnou taktiku, jeho výkon poznamenala zranění. "Je to kontaktní sport a tohle prostě k tomu patří. Tento zápas bych hodnotil kladně, kluci hráli dobře, měli jsme spoustu šancí, které jsme bohužel neproměnili, v bráně nás jistil skvělý brankář a nedostatky, které se ukázaly v tomto zápase ještě vypilujeme na tréninku, aby se to už neopakovalo,řekl závěrem karvinský forvard.

 

HSÚ Wolves Chomutov                HbK Karviná     1:6       (0:1,1:4,0:1)

 

V duelu s Chomutovem již Karviná předvedla, že mezi postupujících dvanáct týmů jistě patří. Soupeře nepodcenila a na severu Čech si dokráčela k vítězství 1:6

 

"Díky špatné defenzívě ve středním pásmu jsme sice dostali 1. gól, ale my jsme dobrým výkonem dokázali soupeře přehrát. Nehráli jsme špatně. Dali jsme několik gólů z dorážek, nebo hezkých střel přímo do brány. Podařilo se nám sehrát skvěle i několik přesilovek," říká k zápasu Filip Plánka.

 

Karvinou nyní čeká těžký zápas s Hostivaří. Ten je v plánu v pátek 30.3. od 14:00

 

MLADŠÍ ŽÁCI

HbK Karviná-HBK Medokýš Martin 0:10  0:2, 0:8, 0:0)

HbK Karviná- TJ Sokol Poruba 2:1 ( 1:0, 1:1, 0:0)

HbK Karviná- HBC Malenovice 1:7 ( 1:4, 0:3, 0:0)

HBK Medokýš Martin- HbK Karviná 15:0 ( 9:0, 6:0, 0:0)

 

Turnaj  mladších žáků, jenž se konal na domácí půdě, přinesl zklamání nejen hráčům, ale především koučům J. Macháčkovi a P. Popkovi.

Hra karvinského týmu byla ovlivněna hned několika faktory. Kluci i děvčata nedokázali vyvinout větší nátlakovou hru na soupeře.

Úvodní a závěrečné utkání se sousedním Slovenskem zaznamenalo  pro Karvinský celek dvojitou porážku. Domácí seskupení nedostalo jedinou, gólovou příležitost. Zato hostující celek, karvinského brankáře doslova zasypal. HBK Medokýš Martin stále zůstává silným soupeřem, nejen pro naše hráče. Stejně tak ostatní týmy, nedokázali Martinu oponovat.

V následujícím zápase proti Malenovicím se karvinští hokejbalisté prosadili pouze v první části, vstřelením jedné branky. Odpověď Zlína byla jasná. Konečný výsledek, je toho důkazem.

Skromnou útěchou bylo pro mladší žáky Karviné vítězství nad porubskými Sokolíky, a to pouze těsně 2:1.

_________________________________________________________________________________________________________________________

HOKEJBALOVÝ VÍKEND 10.-11.3.2018

O víkendu se svých hokejbalových bitev zúčastnili jak hráči "A"týmu, tak junioři i mladší žáci. Ačkoliv nejmladší věková kategorie, která se o víkendu představila, na svého soupeře nestačila, dokázal uspět dorost i A-tým.

 

A-TÝM

HbK Karviná       HBC Prachatice                 6:1          3:0,1:0,2:1

 

Karviná vstupovala do utkání v roli favorita. Tu potvrdila hned v první třetině, kterou vyhrála rozdílem tří branek. Zaskočený soupeř však nesložil zbraně a hru místy vyrovnal. Přes to naši hráči dokázali těžit z náskoku, který měl na začátku třetí části podobu výsledku 4:0. Závěrečné dějství pak dokonalo porážku prachatického týmu. HBC inkasovalo z holí domácích ještě dvakrát a domů tak cestovalo s porážkou 6:1

 

DOROST

SK Jihlava          HbK Karviná       2:7          1:2,0:3,1:2

 

V sobotu dorost odcestoval na půdu SK Jihlavy, odkud si přivezli tři body po výhře 7:2. Redakci webu zajímalo hodnocení zápasu které zhodnotil útočník Ondřej Novák. "Od začátku utkání jsme měli jasný cíl úhrad tři body co se nám povedlo. V zápase nám vycházelo všechno jak v útoku tak i v obraně. Sice jsme měli pár zbytečných vyloučení ale tím nás soupeř nedokázal potrestat. Musím pochválit našeho gólmana Alexe Parastatidise, který nás dokázal v některých situacích hodně podržet. Jinak určitě taky chválím celý tým."

 

V utkání s Jihlavou se bohužel zranila obránkyně Kateřina Němcová. Kačce držíme palce k brzkému uzdravení.

 

HbK Karviná       HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice               1:2          0:0,1:1,0:1

 

Utkání s Autosklem bylo hodně vyrovnané. I přes prohru má ale výsledek pro náš tým velký význam. "Za posledních několik let náš dorost tak dobré utkání s kádrem Pardubic ještě neodehrál," řekl po utkání Martin Pala st.

 Karvinský tým šel do vedení jako první. Po krásné souhře dvojce Novák/Stromko Karviná vedla. "Do zápasu jsme vstoupili s tím, že soupeř je na druhém místě v tabulce a bude s nimi těžké vyhrát a získat tři body. Přesto jsme si řekli, že budeme bojovat a necháme na hřišti všechnu sílu. Myslím si, že dnes jsme to splnili. Do zápasu jsme vlétli a Pardubice tohle opravdu nečekaly. Díky dvěma nešťastným chybám, které soupeř potrestal, jsme prohráli 1:2," řekla po utkání Tereza Palová a dodala: "Bohužel, v dnešním bojí stalo štěstí na straně Pardubic. Každopádně bych chtěla celou naší střídačku pochválit. Každý odmakal to, co měl a nebyl jediný chlap co by to utkání vzdal."

 

MLADŠÍ ŽÁCI

Za svým prvním trojutkáním letošní sezóny, vycestovali mladší žáci do Zlína. Zde se, včetně domácího týmu, střetli se soupeři z Ostravy a Slovenského Martina. Hru karvinského seskupení negativně ovlivnil především počet hráčů.

"Chřipkové období si vybralo svou daň," sdělil po příjezdu kouč  J.Macháček.

Přes veškeré, vynaložené úsilí se slezskému celku nepodařilo zvítězit v jediném zápase. Malenovice a naše hráče výrazně přestříleli a zaslouženě zvétězili 9:0 a 14:1.

Remíza s ostravskými Sokolíky dala  přece jen karvinským bojovníkům naději na výhru. Při nájezdech, se ale štěstěna přiklonila opět na stranu soupeře. Ostrava tak zvítězila těsně 2:1.

_____________________________________________________________________________________________________________________

HOKEJBALOVÝ VÍKEND 3.-4.3.2018


Foto: FB/skkelti

O víkendu se herně představil pouze "A" tým. Dorost čerpal síly v rámci neplánované pauzy a Karvinou tak na hokejbalovém poli zastupovalo pouze první mužstvo. To se však doslova blýsklo, když na půdě soupeřů přehrálo berounské Kelty i Plzeň Litice.

 

SK Kleti 2008      HbK Karviná       4:5          1:0, 0:3, 3:2

Karviná nevstoupila do utkání v Berouně nejlépe. Výkon sice předváděla povedený, ale přes to na soupeře gólově nestačila. Vynikajícím výkonem však v druhé periodě otočila stav utkání. Skóre 1:3, které platilo na počátku třetí části, ale nevydrželo dlouho. Kelti platí v domácím prostředí za mimořádně silný tým a to také potvrdili v sobotním duelu. Třetí třetinu dokázali vyhrát a jen díky větší disciplinovanosti našeho celku neukořistili body. Dvě přesné trefy v posledním dějství totiž Karviné zajistily vítězství poměrem 4:5

HBC Plzeň - Litice             HbK Karviná       1:4          0:2,0:2,1:0

V Plzni byl již karvinský celek jasně lepším mužstvem. Ačkoliv konečné skóre nenapovídá nic o průběhu utkání, předvedlo naše družstvo soustředěný a zodpovědný výkon, podpořený dvěma zásahy v obou úvodních periodách.

A přes to, že třetí třetina nebyla z pohledu hostí nikterak úspěšná, středočeskou misi dokázali naši hráči splnit na výbornou, když po Keltech přehráli i hokejbalisty v Plzni.

______________________________________________________________________________________________________________________

 

HOKEJBALOVÝ VÍKEND 24.-25.2.2018

Autor: M.Švec

Za mrazivého počasí odstarovalo hokejbalové jaro. Dorostenci přivítali doma hradecké pitráty a áčko odcestovalo do Nového Strašecí. Start druhé části soutěže je však poznamenán rozsáhlou marodkou, které odložila například i řadu utkání následujícího kola dorostené extraligy.

 

"A" TÝM:

HBC Nové Strašecí    HbK Karviná    0:6    0:1,0:2,0:3  

Kádr můžu odcestoval na první výjezd v letošním roce do Nového Strašecí, odkud si přivezli tři body. Počasí bohužel nepřálo a tak již od začátku utkání povrch klouzal a to hodně ovlivnilo vývoj zápasu. 

Na začátku utkání byla hra na obou stranách vyrovnaná. V druhé a třetí třetině již byla hra pod naší kontrolou. Do branky hostů jsme nastříleli šest branek a z utkání jsme si přivezli tři body. Chtěl bych pochválit celý náš tým, který při sobě držel od začátku až do  konce. Jako nejlepšího hráče vyhlašuji gólmana Lukáše smolku” řekl po utkání trenér Lumír Rosůlek.

 

 

DOROST:

HbK Karviná    HBC Hradec Králové   0:4    0:1,0:1,0:2

 

Starší dorost se stejně tak jako A-tým o uplynulém víkendu představil poprvé po  zimní přestávce. V Karviné na novém plastovém povrchu přivítal tým z Hradce Králové. Naši hráči však v utkání nevstřelili ani branku a svému soupeři podlehli 0:4.

"Do utkání jsme nastoupili s pozitivní náladou, a věřili jsme, že body nám zůstanou doma. I přes velkou snahu moji i spoluhráčů byl soupeř lepší. Chválím diváky, kteří nás přišli podpořit i za mrazivého počasí," řekl po utkání gólman Alex Parastatidis.

___________________________________________________________________________________________________________________________

 

HOKEJBALOVÝ VÍKEND 2.-3.12.2017


Text: Redakce | Foto: M. Dzik

Na předposlední listopadový víkend zakončili podzim mladší žáci. Minulý víkend uzavřel první část sezóny mužům,starším žákům a přípravce s minipřípravkou. No a uplynulé dva dny volna tak znamenaly závěr podzimu i pro naše dorostence. Ti se loučili v Praze...

 

TJ KOVO Praha    HbK Karviná       1:3          0:0,1:1,0:2

Karviná cestovala na horkou půdu pražského Kova. Od souboje tabulkových sousedů se očekával hokejbal plný osobních soubojů. Vyrovnaná hra tomu také dlouho nasvědčovala. Góly začaly padat až v druhé třetině a to velmi poskromnu. Na každé straně se míček za zády gólmana objevil jednou. Karviná ale měla v neděli nastoupit na hřišti Hostivaře, kde rozhodně neplnila roli favorita a pokud chtěla přezimovat těsně pod hranicí postupové osmičky, musela bezpodmínečně bodovat.

Vstříc tomuto cíli vykročila ve třetí patnáctiminutovce. V této periodě se hosté dokázali dvakrát prosadit, když soustředěným výkonem získávali více ze hry. Těsné vítězství se tak Severomoravanům povedlo udržet. Kovo sice v závěru párkrát nebezpečně zahrozilo, avšak skórem tato iniciativa nepohnula. Do Hostivaře se tak Karviná přesunula s tříbodovým ziskem z pražské Palmovky.

 

HBC Hostivař     HbK Karviná       7:1          3:0,2:0,2:1

Hostivař však překvapení nedovolila a od první chvíle měla otěže utkání plně ve svých rukou. Pětigólový náskok, který si během prvních dvou třetin vypracovala, dal jasně najevo, jakým směrem se bude ubírat závěr utkání.

HbK se tak dokázalo prosadit až ve chvíli, kdy vytrvalí pražané ubrali na tempu. Jeden čestný zásah hostí tak znamenal konečný výsledek 7:1.
Karviná tedy přečká zimní přestávku na deváté pozici s dvoubodovou ztrátou na osmé Dobřany. 

 

__________________________________________________________________________________________________________________________

HOKEJBALOVÝ VÍKEND 25.-26.11.2017


Text: Redakce | Foto: V.Woznicová

Karvinská hokejbalová družstva o uplynulém víkendu uzavírala podzimní část sezóny. "A" tým se s rokem 2017 rozloučil domácím vítězstvím v přestřelce s Jungle Fever, starší žáci udolali Malenovice a přípravka s minipřípravkou sehrála turnaj v Ostravě. Doma se představili také dorostenci, ty však ještě čeká dvoudenní výjezd do Prahy.

 

A-TÝM

HbK Karviná       Jungle Fever Kladno      7:4          2:0,2:2,3:3

Los přiřkl Karviné dvě domácí partie na závěr podzimu. V té z minulého týdne náš tým uspěl a porazil Jihlavu. Tentokráte se utkal s houževnatým celkem Jungle Fever a ti, kteří do areálu SPŠ dorazili, rozhodně nelitovali.

Střelecky velmi atraktivní utkání nemělo jasného favorita. Karviná však začala svižně a soupeři vstřelila hned v úvodní třetině dva góly. Z vydařené vstupní periody těžili naši hráči po zbytek utkání. Duel, který naplnil očekávání a z hlediska osobních soubojů patřil k nejtvrdším v sezóně, dokázala Karviná vyhrát. Střelecká potence a především přesná muška znamenala tři doby a přezimování mezi prvními pěti celky soutěže.

 

DOROST

HbK Karviná       HBC ALPIQ Kladno          0:7          0:3,0:1,0:3

Dorostenci již tolik herního štěstí neměli. Nabušené Kladno, které mělo převahu nejen fyzickou, ale především herní našemu týmu nedalo vetší naději na úspěch.

Již v první třetině se Středočeši třikrát prosadili. Karviná tápala jak v obranné, tak útočné fázi hry a výsledkem bylo sedm obdržených branek. Průběžné deváté místo ale můžou naši hokejbalisté výrazně vylepšit i přes domácí porážku s Kladnem.

O víkendu cestuje Karviná na hřiště pražského Kova a Hostivaře. Mezi tím, co HbK ztrácí na lépe postavenou Hostivař šest bodů, které jsou ve hře, Kovo Praha touží dohnat jednobodový náskok, jenž má k dispozici právě Karviná.

 

STARŠÍ ŽÁCI

HbK Karviná       HBC Malenovice              7:4          1:2,4:1,2:1

Poslední duely v letošním roce přinesly dvojité vítězství starším žákům. Na domácím hřišti, se postavili stejně zdatnému soupeři z Malenovic.

V první periodě ´vodního duelu pustil za svá bedra karvinský gólman dva míčky.Vyrovnaná hra se zdála být přívětivější pro hosty, jenž si vytvořili jednobrankový náskok do začátku druhé třetiny.

V následující periodě, díky pěkným protiakcím, vytěžil karvinský tým čtyři zásahy. Dostal se tak do vedení  rozdílem dvou branek.
Proti ševcům skvěle fungovala, jak domácí obrana, tak výborné zákroky v bráně. Kombinace obojího, nedovolila soupeři více, než využítí jedno pochybení Slezanů. I přes častá vyloučení si i v oslabení dokázalo karvinské seskupení s náporem Malenovic dobře poradit.

V poslední části zápasu ve svém snažení karvinské naděje nepolevily a pojistily si výhru ještě dvěma góly.

 

HbK Karviná       HBC Malenovice              6:3          2:1,1:1,3:1

Odvetný zápas měl takřka totožný průběh.Kluci a holky z Karviné nepopustili otěže ani tentokrát.

První dvě části působily opět velmi vyrovnaným dojmem, což bylo znát z počtu vstřelených gólů obou střídaček. Diváci se tak rozhodně nenudili a zůstali v očekávání až do konce.

V posledním dějství dominovali domácí a k radosti koučů i fanoušků to potvrdili ještě třemi přesnými trefami.

 

PŘÍPRAVKA a MINIPŘÍPRAVKA

O své hokejbalové zkušenosti se naposledy v tomto roce jeli podělit také hráči přípravek i minipřípravek. Turnaj se tentokrát konal v Ostravě -Porubě.

Nejistý začátek karvinských hokejbalistů poznamenalo několik prohraných soubojů.

Slezští bojovníčci své snažení ale jen tak nevzdali a v některých zápasech své soupeře přece jen dokázali potrápit.

Poháry z těchto kategorií byly všem zúčastněným velikou odměnou.

_______________________________________________________________________________________________________________________

HOKEJBALOVÝ VÍKEND 18.-19.11.2017


Text: Redakce | Foto: M. Dzik

Rušný víkend zažilo karvinské hokejbalové kolbiště. Hokejbalový program otevřel v sobotu turnaj BAIL přeboru mladších žáků, ve kterém se Karviná utkala s Martinem, Malenovicemi a Porubou. Sobotu pak uzavřel náš dorost duelem s Olomoucí. Neděle následně patřila souboji s Jihlavou. Proti hokejbalistům z Vysočiny se postavili junioři i náš A-tým.

 

A-TÝM

HbK Karviná       SK Jihlava            8:2          1:0,5:0,2:2

Zápas trápící se Karviné a rozjeté Jihlavy dopadl pro naše hokejbalisty nad očekávání dobře. Po opatrné první třetině dokázala Karviná využít nejen výhodu domácího hřiště, ale především svůj herní potenciál. Po nevydařené pěti zápasové sérii se hokejbalisté HbK semkli a velkolepým výkonem v druhé části hry poslala ježky zpět na Vysočinu. "Zápas bych asi zařadil mezi nejlepší duely v sezóně. Konečně jsme zase hráli tu svojí hru a hokejbalem se bavili," řekl po utkání Martin Mikeš.

Karviná dokázala v utkání využít hned tři nabídnuté přesilovky a také Jihlavu vysoko přestřílet. V závěrečném dějství sice soupeři povolili dva přesné zásahy, konečný výsledek však zněl 8:2 ve prospěch Karviné. "Hráli jsme jako jeden tým. Pomáhali jsme si a podporovali se. Takhle by to mělo být každý zápas," řekl Mikeš závěrem.

 

DOROST

HbK Karviná       HBC Gladiators Olomouc             6:1          3:0,1:1,2:0

Ještě v sobotu se po turnaji mladších žáků střetli naši dorostenci s týmem Olomouce.

 

První víkendový den totiž nemohl, po menších neúspěších z předchozích soubojů, dopadnout lépe. Hned do úvodní části vstoupila Karviná velmi aktivně. Efektivní kombinace a jistota v zakončení, zaručila čisté skóre našeho gólmana a tříbodový nástup do druhého dějství. "První třetinu nám vše vycházelo tak, jak jsme potřebovali," řekl Ondřej Novák.

 

I přes mnoho osobních střetů, jež pro naše hokejbalisty končily nejedním vyloučením, se domácí brána otřásla pouze jednou. Dalším nájezdům olomouckých Gladiátorů, bojovníci z Karviné odolali ale o ukázkový výkon rozhodně nešlo. To Novák sám potvrzje:  "Druhá a třetí třetina už byla horší. Začali jsme faulovat a mysleli jsme si, že se zápas vyhraje sám."

 

Dvě přesné střely v závěrečné třetině však jednoznačně potvrdily převahu Severomoravanů. Pětigólové vítězství neslo punc nejen zlepšení přesnosti střelby, ale také nahrávek. "Po celý zápas jsme si dokázali nahrát přesně do hokejky. To bylo důležité. Zápas nám ale opravdu ztěžovala agresivita soupeře u mantinelu," konstatoval Novák závěrem.

 

HbK Karviná       SK Jihlava            7:1          1:0,1:0,5:1

Stejně jako kolegové z "A" týmu, zkřížili naši dorostenci hokejky s celkem z Jihlavy. Karviná v utkání byla mírným favoritem, nevyrovnané výkon však neslibovaly jednoznačnou podívanou. Vyrovnaný duel nakonec rozhodla jednoznačná třetí třetina.

 

V tabulce čtrnáctá Jihlava sice neskórovala ani v jediné ze dvou odehraných třetin, zároveň však našim neumožnila uniknout do většího náskoku. "Dostali jsme jasný úkol, skórovat co nejrychleji. To nám vyšlo." řekl po utkání Ondra Novák.

 Hra se však přelévala nahoru-dolů. "Hosté nás potrápili hlavně tím, že byli docela dost běhaví," podotkl karvinský forvard, jenž také vyzdvihl skvělý výkon domácího gólmana: "V  těch nejtěžších chvílích náš tým ale podržel brankář." Do poslední periody, totiž karvinský strážce brány vstupoval s čistým štítem.

 

Třetí třetina ale přece jen hostům dopřála gólový zásah. Karviná však hostující střídačce více nedovolila a dokonale si vynahradila dosavadní střelecké trápení.  "Hráli jsme tak, abychom nedostali gól a hlavně bez faulů."
Pět krásných branek  na závěr, potěšilo oba kouče a rozehřálo i přihlížející hokejbalové příznivce. Šestibodový víkend navíc naše juniory posunul na devátou pozici. 

 

MLADŠÍ ŽÁCI

Karviná se na svém hřišti zapojila do bojů BAIL přeboru mladších žáků. Po prohře se silným Martinem, změřila síly s Ostravou Porubou. Velmi vyrovnaný duel, který přinesl pouhé tři branky, rozhodli naši hokejbalisté až v druhé polovině zápasu.  Soustředěným výkonem dokázali soupeře přehrát a vystřílet si vítězství 2:1.

 

Následně stejným výsledkem přehrálo HbK i tým ze Zlína. Malenovice, které nakoplo pětibrankové vítězství v partii s Ostravou, vstoupily do zápasu velmi povedeně. Karviná však kráčela za jasným cílem. Oba celky tak předváděly pohledný hokejbal, ve kterém bylo velmi obtížné tipnout vítěze. Úspěšnějším se nakonec ukázaly být naše naděje. Rozhodnutí přišlo opět v druhé části hry a domácí si tak připsali druhé vítězství. Výsledek ukázal opět čísla 2:1.

__________________________________________________________________________________________________________________________

HOKEJBALOVÝ VÍKEND 11.-12.11.2017

O uplynulém víkendu měla většina našich celků volno a tak si naši hokejbalisté mohli bez výčitek pochutnat na svatomartinské huse. Neplatilo to však o našem "A" mužstvu. To cestovalo do Opavy a Pardubic. Ze dvou zápasů si však Karviná nepřivezla ani bod a po famózním vstupu do sezóny zažila pátou porážku v řade.

 

SHC Opava         HbK Karviná       3:2          1:0,1:2,1:0

Karviná sehrála v Opavě velmi atraktivní utkání. Duelu nechyběl spád, emoce i pohledné góly. Zápas však neskončil pro naše barvy vítězně. HbK nevyužilo nabídnutou přesilovku čtyř proti třem v úvodu třetí třetiny a zápas následně prohrálo rozdílem jedné branky. Kompletní reportáž naleznete ZDE

 

HBC JTEKT Svítkov Stars Pce       HbK Karviná       5:3          -:-,-:-,-:-

Do Pardubic odjížděli naši hráči s povědomím o nutnosti bodovat. Čelo tabulky je totiž nesmírně vyrovnané a zaváháním by se mohla Karviná propadnout až na pátou pozici v tabulce.
 

Zápas se však nevyvíjel dle představ Severomoravanů. Svítkov šel od začátku za jasným cílem zvítězit a bez respektu k výše postavenému soupeři do utkáni vlétl. To se Pardubickým vyplatilo. Postupnými krůčky a schopností využít zaváhání hostí, došli k vítězství 5:3.
 

Již v průběhu zápasu byla na karvinské střídačce patrná nervozita. "Deka", která čas od času padne na každý celek, dostala aktuálně podobu pěti porážek v řadě. HbK naposledy udolalo na vlastním hřišti Brno.

 

MINIPŘÍPRAVKA

Pětice odvážných a hokejbalu chtivých hráčů minipřípravek  odcestovalo v neděli směr Brněnské výstaviště. Na turnaji uskutečněného v rámci festivalu Sport LIFE se tato formace postavila velmi zdatným soupeřům. K zhlédnutí bylo i spoustu jiných atraktivních sportů, z nichž si některé mohli na vlastní kůži vyzkoušet také naši hokejbalisté.

V jednotlivých utkáních  si karvinští bojovníci vedli opravdu výborně. Připsali si jedno vítězství, dvě remízy a pouze jedinou prohru. Výtečnou střeleckou bilancí zazářil Matěj Smolka. Také ostatní spoluhráči se však dočkali vytouženého gólu. Navíc si dva bojovníci z pole měli možnost zkusit i roli brankáře, za což i jim patří obrovská pochvala.

Největší odměnou přesto zůstaly věcné dárky s logem tohoto sportu. Hráči si domů také odvezli, pro mnohé úplně první, poháry a medaile.  

__________________________________________________________________________________________________________________________

HOKEJBALOVÝ VÍKEND 4.-5.11. 2017

Autor: Redakce|Foto: M.Švec

Uplynulý hokejbalový víkend karvinským družstvům nepřál. Muži neuspěli na jihu Čech, dorost prohrál doma s Českou Třebovou a tak pouze starší žáci zachraňovali severomoravskou čest. V Brně dokázali zvítězit v obou případech. 

 

A-TÝM

HBC Prachatice                 HbK Karviná       8:3          2:1,4:1,2:1

Náročný výjezd měli na programu náš "A"tým. Jihočeský trip však body nepřinesl. Prachatice byli pro náš celek neznámou. Na půdě třetího týmu tabulky ale Karviná favorit nebyla. Od počátku bylo vidět, že síly na hřišti jsou opravdu vyrovnané. Karvinský gólman Smolka navíc zápas odchytal se sebezapřením. Jeho zdravotní indispozice se na výkonu hostí projevila a zejména v druhé třetině se tak utkání lámalo. Karviná však v Prachaticích ostudu neudělala a i přes vysokou porážku odvedla dobrý výkon.  "Bohužel se nám nedařilo. Dostávali jsme zbytečné góly a vlastní branka nás víceméně potopila," řekl po utkání Marian Švec, jenž s týmem cestoval coby vedoucí mužstva.

 

TJ HBC Olymp J. Hradec                               HbK Karviná       7:3          2:2,3:0,2:1

Na půdě Olympu to bylo obdobné. Gólově vyrovnanou první část vystřídalo zlomové prostřední dějství. Karviná třikrát inkasovala a z výsledku 5:2, který platil v úvodu třetí části, se jen těžce vzpamatovávala. Závěr utkání opět srovnal síly na hřišti. Náš tým nesložil zbraně a bojoval do posledních okamžiků. Sedmý celek prvoligové tabulky však skvěle využil domácího prostředí a družinu ze špičky tabulky vyprovodil výsledkem 7:3. "Chtěl bych vyzvednout zejména Lukáše Smolku, který přes silnou bolest hlavy zvládl odchytat oba zápasy. V poli se skvěle ukázal Adam Pilch. Doufám, že kluci v příštích zápasech urvou nějaké body," konstatoval po utkání Švec.

 

DOROST

HbK Karviná       TJ Lokomotiva Česká Třebová   6:7          0:3,4:1,2:3

Hodně nešťastný zápas sehráli o víkendu naši dorostenci. Juniorům bojovnost sice nechyběla, v první periodě však střelecky dominovali hosté.  Lokomotiva začala mohutným náporem, který korunovala hned třemi góly. Rozdílem tří branek a nulovou ztrátou třebovští  také uzavřeli úvodní třetinu. "Zápas byl hrozně vyrovnaný, my ale zaspali první třetinu," říká k nepovedenému začátku Karviné Vojtěch Kamenský.

 

 Druhá část utkání přinesla obrat.  Rychlou a přesnou hrou drželi Slezané  třetinu ve své režii, díky čemuž se vrátili do zápasu takovým způsobem, že mohli pomýšlet i na vítězství. "V první pauze jsme si řekli co bylo třeba a zápas se nám pak povedl vyrovnat. Byli jsme v euforii," vzpomíná na prostřední část zápasu karvinský kapitán.

 

Ve třetí části tak gradovaly naplno emoce. Karvinské seskupení si, i přes nátlak hostů, zachovalo chladnou hlavu a v konečné patnáctiminutovce se ujalo vedení. "Na konci třetí třetiny jsme šli do vedení 5:4 a to jsme si řekli, že je nutné to udržet," říká Kamenský a pokračuje: "Naše vedení ale trvalo jen dvě minuty. Zhruba pět minut před koncem jsme navíc opět prohrávali a tak jsme zkusili hrát bez gólmana." Power-play ale našim borcům nevyšla. Vlastním pochybením se obrali o možnost v duelu bodovat a smolný začátek tak doplnil ještě smolnější konec.  "Udělali jsme školáckou chybu. Náš brankář ještě nebyl na střídačce a šestý v poli se již zapojil do hry." Naděje na body se tak vypařily jako pára nad hrncem. Karviná po slibném výkonu domácí tvrz neuhájila a Lokomotiva tak naše naděje přejela poměrem 7:6.

 

STARŠÍ ŽÁCI

HBK Bulldogs Brno          HbK Karviná       1:2 ss     0:0,0:0,1:1-0:1

V prvním vzájemném duelu těchto týmů se oba celky viditelně oťukávali. Karviná si v úvodní části hry nevypracovala žádnou vážnější akci a jelikož tomu bylo podobně i na druhé straně, platil bezgólový stav  až do třetí třetiny.  

V posledním dějství padla jedna branka na každé straně. Herně nevýrazný projev obou celků tak přinesl nájezdy. V této loterii již hosté úspěšní byli. Výborný výkon našeho gólmana znamenal vítězství 1:2 ss

 

HBK Bulldogs Brno          HbK Karviná       1:11       0:3,0:5,1:3

 

Druhý duel byl gólově výrazně atraktivnější. V odvetném souboji předvedli hosté vynikající útočnou spolupráci. Brněnský celek si za celé dvě periody nedokázal vypracovat jakoukoliv větší akci .

Čestný zásah domácího celku nakonec přišel v poslední třetině. Vítězství Karviné to však neohrozilo.
Starší žáci si viditelně užívali tři třetiny vlastního koncertu. Konečný výsledek nesoucí tři jedničky mluví za vše. Svěřenci Petra Popka si zasloužili pochvalu. 

 

PŘÍPRAVKY

Vybraní hráči se v neděli vydali na mezinárodní turnaj přípravek do Zlína. Ačkoli si naši nejmenší připsali pouze jedinou výhru, možnost účastnit se takové akce bylo pro mnohé hráče a hráčky odměnou samo za sebe

 Každý z zúčastněných hokejbalistů si mohl odvézt mnoho poznatků, jak dále zkvalitňovat své výkony a naopak odstranit nedostatky ve hře. Odměnou jim byl pohár, který si společně přivezli domů.

 

Fotogalerie

___________________________________________________________________________________________________________________________

HOKEJBALOVÝ VÍKEND 28.-29.10.2017


Text: Redakce | Foto: V. Fehérová

O víkendu hráli pouze muži a mladší žáci. "A"tým cestoval do Přelouče, kde se utkal s neoblíbeným domácím soupeřem. Jestřábi v konečném důsledku dokázali náš celek nejen potrápit, ale jako první tým v sezóně také přehrát. Domácí hřiště pak hostilo turnaj BAIL přeboru mladších žáků. Karviná bojovala srdnatě a dokázala uhrát důležité body.

 

A-TÝM

HC Jestřábi Přelouč - HbK Karviná 2:1 ( 0:1, 1:0, 1:0 )

Karviná začala v Přelouči lépe. Zbyněk Sladký poslal náš tým do vedení již v páté minutě hry a Karviná tak vyšlápla za ziskem tří bodů. Utkání však mělo obdobný průběh, jako v ostatních případech duelů těchto soupeřů. Byl k vidění vyrovnaný hokejbal s množstvím osobních soubojů.

Ještě před koncem druhé patnáctiminutovky dokázal Jan Příhoda zužitkovat vyloučení Římana a Přelouč tak srovnala krok. Zajímavá třetí část následně přinesla rozuzlení. Ačkoliv Severomoravané soupeři další početní výhodu nenabídli, v sedmé minutě závěrečného dějství zamířil přesně opět Příhoda a poslal Jestřáby do vedení. Karviná již na půdě soupeře nedokázala reagovat a poprvé v sezóně klopýtla.

 

MLADŠÍ ŽÁCI

HbK Karviná - HBK Medokýš Martin (SVK) 0:4 ( 0:1, 0:3, 0:0 )

Nedělní turnaj sužoval silný vítr společně s deštěm a krupobitím. I přesto, že podmínky pro kvalitnější hru nebyly ideální, smíšené družstvo žáků si počínalo velice slušně.

Vstupní zápas našim, nevyšel podle představ. Avšak zlepšení dosavadních výsledků proti vedoucímu týmu tabulky, bylo jasně vidět. Karviná sice prohrála, ale v konečném důsledku, nebyla porážka tak zdrcující. Slovenský protivník Slezany udolal  čtyřmi brankami.¨

 

HBC Malenovice - HbK Karviná 3:2 ss (1:0, 1:2, 0:0-0:0 )

Nejen těm domácím, ale také fanouškům hostujících týmů předvedli hokejbalisté pěknou podívanou. V duelu se Zlínem působily oba celky velmi vyrovnanou a aktivní hrou. Střídání vítězného stupínku v obou dějstvích a následná remíza  nakonec přinesla nájezdy .Domácí brankář Erik Kubrt pustil za svá záda dvě z šesti střel, přes to štěstí přálo hráčům Zlína. Našim nadějím těsně uniklo vítězství

 

TJ Sokol Poruba - HbK Karviná 1:2 ( 0:1, 1:1, 0:0 )

 Celek Karviné, tak trochu podcenil závěr.Porubští sokolíci dali svým slezským kolegům chtě-nechtě zabrat. Na počátku si domácí vytvořili pouze jednobrankový náskok. S viditelnými obtížemi  jej v poslední třetině navýšili ještě jednou. Vyložených šancí na lepší výsledek bylo k vidění spoustu, avšak soupeře od něj výtečnými zákroky zachránil gólman. Ten předvedl v utkání opravdu mimořádný výkon.  Karviná přes to konečné vítězství uhájila. Vydřený výsledek měl podobu - 1:2

___________________________________________________________________________________________________________________

HOKEJBALOVÝ VÍKEND 21.- 22.10.2017

Víkend byl hokejbalové bohatý. "A"tým doma přivítal brněnské Buldoky, starší dorost cestoval do Pardubic a starší žáci zkřížili hole se slovenským Zohorem. Karviná navíc hostila BAIL přebor přípravek a i přes nevlídné počasí, bylo k vidění spoustu krásných hokejbalových momentů. 

 

A-TÝM

HbK Karviná                HBK Bulldogs Brno        4:0        1:0,2:0,1:0

Karviná do utkání s Brnem nastoupila opatrně. Přes to si šla od úvodních minut za svým. Brno naopak nepředvedlo nikterak oslnivý výkon a ač hokejbalistům z moravské metropole nelze upřít snaha a zápal, potvrzovali karvinští roli favorita prakticky ve všech aspektech hry. Pouze nepřesná koncovka a mezery v zakončení měly za následek pouhé čtyři vstřelené góly. Výraznou roli sehrálo také počasí. Deštivá neděle nebyla ryze hokejbalovým dnem, přes to však HbK prokázalo své kvality a soupeře z Brna s přehledem porazilo 4:0

 

DOROST

HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice                               HbK Karviná                       6:0          1:0,3:0,2:0

Poměrně smutný průběh mělo utkání dorostu v Polabinách. Pardubice nedopustily překvapení a rozjetou Karvinou dokázaly s přehledem zastavit. Severomoravané si v utkáni sice vypracovali několik slibných šancí, chyběla však přesná koncovka. Naopak autoskláři dokázali zužitkovat prakticky každou vážnější akci. Po jednogólové první třetině přišlo v dalším průběhu zápasu hned pět branek a Karviná si tak odvezla do Karviné tucet obdržených gólů.

 

STARŠÍ ŽÁCI

HBK Roconaba Zohor                    HbK Karviná                       2:3 ss                   1:1,0:0,1:1 - 0:1

Další zkušenosti nasbírali starší žáci v sobotním duelu se Zohorem. Celek ze Slovenska počtem svých svěřenců viditelně převyšoval karvinskou sestavu, což výrazně ovlivňovalo hru našich. Neokoukaný protivník však odkryl své slabiny. Výtečné zákroky gólmana Daniela Figury a kvalitní střelecká muška útočníka Dominika Pfeifera, přinesla  při nájezdech vytouženou výhru.

 

HBC Roconaba Zohor                    HbK Karviná                       10:0                       3:0,3:0,4:0

V druhém utkání již drtivě kralovali domácí. Naši hokejbalisté dopláceli na nestálost fyzické formy. Hra Slezanů se začala prát s nedostatečným tlakem do soupeřovy brány, čímž týmová souhra abstinovala a ztratila svůj pravidelný rytmus. Karviná tak svému slovenskému rivalovi podlehla dvouciferným rozdílem.

 

PŘÍPRAVKY a MINIPŘÍPRAVKY

Předskokani  "A" týmu z kategorie přípravek a minipřípravek si i za deštivého počasí hojně užívali další turnaj ze série BAIL přeboru. Tentokrát na domácím hřišti.

Včetně těch "ostřílenějších" z týmu se i nejmladší účastníci karvinského seskupení zasloužili o úsměvy na tvářích nejen rodičů, ale také koučů. Od posledního setkání v Opavě svou poctivostí  a tréninkovou prací dokázali svou hru posunout zase o krok dále. Pochvala patří také oběma gólmanům za dobře odvedenou práci v bráně.

_________________________________________________________________________________________________________________________

HOKEJBALOVÝ VÍKEND 14.- 15.10.2017

To byla práda! Nejen díky krásnému podzimnímu počasí bylo o uplynulé neděli o hokejbalovou zábavu postaráno. Do Karviné přicestovalo Nové Strašecí. Se Středočechy změřil síly jak náš dorost, tak "A"tým. Oba celky byly úspěšné! Hráli ale také mladší žáci. Naše naděje se představily v Malenovicích, kde se prezentovaly sympatickýcm výkonem 

 

 

A-TÝM

HbK Karviná       HBC Nové Strašecí          5:1          2:0,1:0,2:1

Karvinští měli v utkání s Novým Strašecím výrazně lepší vstup do utkání. Po slepených gólech Rosůlka a Farského z deváté minuty, dokázali stabilizovat obraz hry a soustředěným výkonem pokračovat malými krůčky za konečným vítězstvím. Lukáš Smolka v utkání čelil čtyřiadvaceti střeleckým pokusům soupeře, přičemž inkasoval pouze jednou. O čisté konto přišel devět vteřin před koncem zápasu. Připravil jej o něj svým gólem Tomáš Duchoň. Přes to Karviná před více něž stovkou diváků zvítězila poměrně hladce 5:1.

 

DOROST

HbK Karviná       HBC Nové Strašecí          8:2          6:2,0:0,2:0

Málo vídaný průběh mělo utkání mezi dorostenci Karviné a Nového Strašecí. Ze strany Severomoravanů drtivá první třetina znamenala pohodlný náskok pro zbytek utkání. Duel prověřil oba karvinské gólmany a dal možnost vyniknout i mladším hráčům. Tři góly zaznamenal Ondra Novák, šesti kanadskými body za gól a pět asistencí pak zářil Jan Stromko. 

 

MLADŠÍ ŽÁCI

Pro dvě zasloužená vítězství si Slezané dojeli až do Zlína. Ihned po příjezdu a krátké rozcvičce nastoupili kluci proti Opavě. Míček do sítě Karviné však soupeř nedostal ani jednou.V opačném případě se tak ale stalo rovnou pětkrát. Defenziva hráčů a bystrost brankáře zafungovala a zajistila Karviné první výhru.

 

V tomto pozitivním duchu se pokračovalo i nadále, kdy náš gólman zaváhal pouze jednou. Karviné se vydařilo také utkání proti porubským sokolíkům. Naši hokejbalisté přehráli Ostravu rozdílem tří branek.

 

Více vítězných zápasu nadějí v dresu HbK však nepřibylo. V následujících zápasech si Karviná připsala dvě porážky. "Myslím si, že na turnaji v Ostravě jsme hráli mnohem lépe," zaznělo z úst kouče Macháčka. Přesto se bojovníci z Karviné vrátili domů s dobrým pocitem a novými poznatky. 

 

______________________________________________________________________________________________________________________

HOKEJBALOVÝ VÍKEND 7.- 8.10.2017

Víkend byl pro karvinská mužstva bohatý. Hřiště však vesměs zelo prázdnotou. Na domácím plastovém povrchu se prezentovali jen starší žáci. Dorost totiž cestoval  do Stříbra a Plzně a muži se představili v Poličce a Kladně. Oba zápasy zde navíc dokázali vyhrát a potvrdit tak postavení v tabulce i aktuální formu.

 

A-TÝM

SK Kometa Polička          HbK Karviná       3:5          1:1, 0:1, 2:3        

V sobotu zavítal "A"tým na hřiště již "tradičního" soupeře. V Poličce náš celek předvedl soustředěný výkon s důrazem na obranou fázi hry. K vidění nebylo obvyklé množství branek a v průběhu úvodních třiceti minut tak padly jen tři góly. Až ve třetí periodě se utkání lámalo. Obě družiny se začaly více tlačit do útoku a k vidění tak bylo hned několik velmi pohledných akcí. Úspěšněji se nakonec prezentovali naši borci. Kometu přehráli výsledkem 3:5 a do Kladna tak odcestovali s dalšími třemi body.

 

Jungle Fever Kladno      HbK Karviná       2:5          1:1, 0:2, 1:2

V soutěži velmi nepopulární Jungle Fever staví svůj herní projev především na agresivitě. S tím karvinští počítali a do utkání tak vstupovali s důrazem na minimalizování počtu vyloučených. Jedenáct trestů sice není ideální vizitka, tři góly v oslabení ale zafungovaly jako rázně zdvižený prst.

HbK sice střelecky výrazně ztrácelo, s efektivnosti zakončení však svého soupeře jasně předčilo a do Karviné si tak naši borci odvezli i toto cenné vítězství

 

DOROST

HC Buldoci Stříbro           HbK Karviná       2:5          0:2,2:2,0:1

To Karviná byla ve svém sobotním utkání úspěšnější. Ve Stříbře začala lépe než soupeř a dokázala si vypracovat dvoubrankový náskok. Z něj Severomoravané těžili po dobu druhé části, kdy se Buldoci dokázali dvakrát prosadit a v celkovém kontextu druhé třetiny tak reagovat na dva další zásahy Karviné. Ve třetí patnáctiminutovce proto bylo stále o co hrát. Hosté však zkušeně nepovolili zvrat v utkání a posledním zásahem pojistili své vítězství poměrem 2:5.

 

 HBC Plzeň           HbK Karviná       10:4       6:0,2:1,2:3

V Plzni bylo vše jinak. Již první třetina se z pohledu Severomoravanů ukázala být zcela tragická. Totální zkrat v podobě šesti inkasovaných gólů již nenapravily ani dvě následující třetiny, které karvinští zvládli velmi solidně. Závěrečnou patnáctiminutovku dokonce HbK o gól vyhrálo, přes to do Karviné cestovalo s desetigólovým přídělem.

 

STARŠÍ ŽÁCI

HbK Karviná       HBC Hodonín     3:2          1:1,1:1,0:0

Nováček z Hodonína se zdál být vyrovnaným soupeřem. Sobotní, dvojtou porci zápasů si karvinští hokejbalisté užili na domácí půdě. Proměnlivost počasí nečarovala pouze na obloze, což bylo patrné i na hrací ploše. Díky tomu docházelo k menším kolizím a hráči se tak občas i "sklouzli".

Karvinská družina otevřela skoré, avšak hosté na sebe nenechali dlouho čekat a k závěru první třetiny jednobrankovou ztrátu dorovnali.

Aktivní hra obou celků přinesla nejeden zajímavý moment. Přesto si vedli lépe naši, čímž si obhájili zasloužené vítězství.

 

HbK Karviná       HBC Hodonín     2:4          1:0,1:1,0:3

Velmi dobře si domácí sestava počínala i v druhém duelu.Vedení si Karviná držela až do třetí periody.

Atmosféra houstla, nejen v hráčských řadách, ale i mezi diváky. Dodala tomuto hracímu dni emocionální náboj, v podobě neustálého povzbuzování až do samotného konce. Na vysokou střeleckou aktivitu hostí ale nestačily ani výtečně zákroky karvinského gólmana, kterých bylo k vidění nespočet.

Zlom tak nastal v posledním dějství. Hodonínské seskupení sice utrpělo ztrátu zraněním, jedné z hráček, ale k bráně již naše nepustili. I tak se starším žákům podařilo zažehnat předchozí nezdary.

"Trochu mi chyběla komunikace, ale s výsledkem jsem velmi spokojen," řekl kouč Petr Popek, jenž také uvedl, že herní schopnosti  jeho svěřenců začínají získávat na kvalitě.

______________________________________________________________________________________________________________________

HOKEJBALOVÝ VÍKEND 30.9.-1.10.2017


Foto: V. Fehérová | Text: Redakce

Prodloužený víkend patřil hokejbalu. Karvinský "A" tým potvrdil fazónu a pětigólovým rozdílem přehrál Kelty. Dorost sice nestačil na Piráty v Hradci Králové, z mládežnckých mužstev však hrála také přípravka a minipřípravka. V Opavě tak bylo k vidění zápolení těch nejzapálenějších hokejbalistů.

 

A-TÝM

HbK Karviná - SK Kelti 2008         6:1          (2:0,1:0,3:1)

Karviná byla v utkání s Berounem od úvodních chvil lepším týmem. Naši hráči vynikali zejména ve střelecké aktivitě. Přímočarost, kterou se hra HbK vyznačuje od úvodu sezóny, přinesla dvě branky již v první třetině. Ve střelecké pohodě je zejména Lukáš Pacas. V zápase s Třemošnou zaznamenal hattrick a stejný počin se mu povedl i tentokrát, když třemi góly dopomohl svému týmu k vedení 4:0.

Až třetí dějství přineslo také zásah Keltů. Na vývoji zápasu to však nic nezměnilo. Karviná skórovala ještě dvakrát a s přehledem si došla pro vítězství. Díky tomu vede s jednobodovým náskokem tabulku 1. ligy.

 

DOROST

HBC Hradec Králové 1988 - HbK Karviná    6:2    (3:0,0:1,3:1)

Poslední zářijovou sobotu zažili karvinští dorostenci extraligovou bitvu s úřadujícím králem tabulky HBC Hradec Králové. V úvodu utkání se karvinští hráči střelecky nijak neprojevili. Domácí tak měli více ze hry, čímž se jako první zasloužili o zápis do střelecké listiny. První třetina znamenala pro soupeře mnohem klidnější vstup do dalšího dějství, pro naše hráče naopak snahu zlepšit dosavadní skoré.

 

V druhé části si karvinské seskupení dalo záležet a převedlo teorii o účinné obraně do praxe. Karvinská brána, tak zůstala hradeckým  nepřístupná.

 

V samotném závěru již na hřišti vyučovali hráči domácího celku a dali tak razítko na vítězství, rovnou třikrát. I přes nezdar nezůstal hradecký gólman neprůstřelný. Za jeho zády našly cestu dva pokusy Severomoravanů. 

 

PŘÍPRAVKY a MINIPŘÍPRAVKY

Sváteční den, jenž připadl na čtvrtek, si družstva přípravek a minipřípravek přijela do Opavy porovnat své herní dovednosti  a hlavně si užít hokejbalový program v areálu Kylešovice. Přátelskou atmosféru provázelo slunečné počasí a díky hojnému počtu hráčů, měl každý z nich, dostatek prostoru prožít si svojí slavnou chvilku na hřišti.

Nespočet duelů s sebou přinesl bojovnost, soudržnost, ale i emoce, spojené s prohrou. Zejména  pro děti z minipřípravek pak také spoustu nevšedních zážitků a hlavně nové zkušenosti. Mnozí z nich se už teď těší na další utkání.

Poděkování patří všem zúčastněným, stejně jako organizátorům.

_____________________________________________________________________________________________________________________________ 

HOKEJBALOVÝ VÍKEND 23.-24.9.2017


Foto: V. Woznicová | Text: V.Novotný

O víkendu se na domácím hřišti představil tým mužů a dorostu. Junioři sehráli svůj duel s Dobřany již v pátek a stejný soupeř pak čekal naše áčko v sobotu. V obou případech byli Středočeši úspěšnější. Naše družiny si však spravily chuť ve svých duelech číslo dvě. Dorost přehrál pražské Kovo a muži doslova sestřelili oslabenou Třemošnou.

 

A-TÝM

HbK Karviná - TJ Snack Dobřany                     1:2ss      (0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)

 

V sobotu 23.9.2017 byl k vidění duel dvou sousedů z předních příček prvoligové tabulky. Očekával se vyrovnaný souboj, který byl nakonec také k vidění. Na úvodní branku se muselo čekat až do třicátétřetí minuty, kdy Lumír Rosůlek zužitkoval nabídnutou přesilovku a poslal svůj tým do vedení.

"Myslím si, že jsme ze hry měli více. Dobřany chvílemi předváděly téměř komické zdržování hry," okomentoval utkání Martin Pala ml. Svojí hrou však Snack dosáhl vytouženého vyrovnání. Sedmatřicet vteřin před koncem srovnal Kovářík. "Usnuli jsme na vavřínech. Mysleli jsem, že máme tři body doma," říká Pala a dodává: "Nájezdy jsou loterie a nám to prostě nevyšlo. Celkově nám chybělo trošku štěstí. S dvoubrankovým náskokem v průběhu hry by soupeř nic nezmohl."

Karviná tak podlehla hostům z Dobřan 1:2ss a na postup do čela průběžné tabulky musela počkat do druhého dne.

 

 HbK Karviná - TJ Tatran Třemošná          13:1       (4:1, 7:0, 2:0)

 

Třemošná, která původně žádala Ligovou komisi ČMSHb o odklad utkání, přijela viditelně oslabená. S osmi hráči do pole byla jasným papírovým outsiderema a ani sympatický výkon hrstky statečných hokejbalistů na lepší výsledek nestačil.

 

"Neděli je těžké hodnotit. Jsem rád, že jsme nic nepodcenili a hráli naši hru," říká pro klubový web Martin Pala ml. Tatran se v Karviné držel zejména v první periodě. Druhá třetina však byla smrtící a naši hráči v tomto časovém úseku nasázeli soupeři sedm branek. "Ze začátku jsem zápas uklidnili rychlými góly a pak už vše kontrolovali. Zaslouženě bereme tři body," řekl Pala po utkání.

Výsledkem 13:1 a výhodou jednoho odehraného utkání navíc, poskočila Karviná do čela průběžné tabulky.

 

DOROST

HbK Karviná - TJ Snack Dobřany                 0:1          (0:0, 0:0, 0:1)

 

Velmi podobný vývoj jako mužský duel mělo utkání mezi Karvinou a Dobřany v kategorii staršího dorostu. Na první gól se čekalo až do závěrečného dějství. Šance na obou stranách v průběhu uplynulých dvou třetin sice k vidění byly, bezchybní brankáři však drželi soupeřovy střelce v šachu.

"Utkání se může zdát stejné jako s Pískem, ale měli jsme mnohem víc šancí," řekl po utkání Vojta Mokrý. Severočeši nakonec prokázali nejen pevnější nervy, ale také přesnější mušku. Trefou ze třetí třetiny dokázali utkání vyhrát a uštědřit našim hokejbalistům druhou fotbalovou porážku v řadě.

 

HbK Karviná - TJ KOVO Praha                    3:1          (2:0, 1:1, 0:0)

 

Opačný vývoj mělo utkání s Kovem. Karviná do zápasu vlétla ve velmi sympatickém tempu a dvěma zásahy odskočila do dvoubrankového vedení ještě v první třetině. Viditelně zaskočení hosté sice ve druhé části korigovali stav, když využili vyloučení Terezy Palové a snížili na 2:1, na víc se ale nezmohli.

 

Karviná tak rozhodla o svém vítězství trefou Čapky minutu před koncem druhé patnáctiminutovky. HbK v zápase naráželo na velké množství vyloučených. Deset dvouminutových trestů byla před téměř osmdesáti fanoušky jediná kaňka na výkonu. Kovo ve třetí periodě totiž herně ztrácelo víc a víc a naši hráči si tak bezpečně pohlídali výsledek, který jim zaručil zasloužené tři body. 

______________________________________________________________________________________________________________________________

HOKEJBALOVÝ VÍKEND 16.-17.9.2017


Autor: V. Fehérová | V.Novotný

Uplynulý hokejbalový víkend byl napínavými duely přímo našlapaný. Starší žáci sice dvakrát prohráli v Martinu, jejich mladší kolegové ale vyválčili dvě vítězství v ostravském turnaji. Áčko navíc přivezlo tři body z Mladé Boleslavi a odvedlo tak pozornost od těsné prohry našich juniorů v domácím utkání s Pískem.

 

A-TÝM

HBC Tygři Mladá Boleslav - HbK Karviná 4:5    0:3,2:2,2:0
 
 
Na hřišti Tygrů měla Karviná navrch především v první třetině. Smrtící byl pro domácí zejména časový úsek mezi jedenáctou a čtrnáctou minutou. To se postupně trefil Rosůlek, Diviš a Liboska. Když pak v druhé minutě prostředního dějství navýšil Konečný skóre na 0:4, zdálo se být rozhodnuto. Boleslav se však dvěma slepenými góly dokázala dostat zpět do utkání. Radost středočechů ale netrvala dlouho. Ještě do konce druhé části vsítil další branku Karviné Dominik Říman a naši hokejbalisté vedli opět o tři góly. Závěr utkání ale naši borci podcenili. Dva tresty na straně hostí přinesly dvě trefy domácích a konec utkání tak probíhal ve velmi ostrém tempu. HbK ale nakonec vítězství uhájilo a z Čech si přiváží další tři body.

 

DOROST

HbK Karviná - HC Švantlův Dvůr Písek 0:1    0:0, 0:1, 0:0

 

O tom, že každá chyba může rozhodnout se o víkendu přesvědčili naši dorostenci. Soupeř z Písku měl na karvinském kolbišti výraznou střelecnou převahu. Vojtu Mokrého v brance Karviné zasypali čtyřiceti střeleckými pokusy. Bravůrní Morký však inkasoval pouze jednou. Bezzubý útok Karviné nedokázal najít recept na píseckého Čapka a ve čtyřiadvacáté minutě tak přišel trest. Po vyloučení Adama Korzeniowského zužitkoval nabídnutou přesilovku Miroslav Rychlík. Karviná následně neskórovala ani ve zbytku utkání a zápas tak skončil fotbalovým výsledkem 0:1

 

STARŠÍ ŽÁCI

HBK Medokýš Martin ( SVK ) - HbK Karviná 9:1 ( 1:1, 6:0, 2:0 )

Devítibrankový  debakl! I tak by se dal nazvat sobotní duel starších žáků. Ve slovenských Vrútkách potvrdil své aktuální prvenství v tabulce právě HBK Medokýš Martin. V první třetině drželi karvinští bojovníci krok  se slovenským celkem, kdy jediným gólem okořenil úvod náš centr Jakub Wróbel.

Bohužel, další zápolení znamenalo v půli utkání obrovskou ztrátu na soupeře. Ta měla podobu šesti obdržených branek. Tento náskok si domácí už nenechali vzít. Do konce zápasu nedali hostující Karviné jedinou šanci otočit hru ve svůj prospěch. V závěru si pak slovenští střelmistři připsali na konto ještě dvě branky.

 

 HBK Medokýš Martin - HbK Karviná 4:0 ( 2:0, 2:0, 0:0 )

Přestávka mezi zápasy našim k lepšímu výkonu nepřidala. Karviná ve dvojutkání s Martinem narážela především na trápení s průnikem do obranného pásma. To pokračovalo i v druhém duelu. "Přejeli jsme druhou modrou čáru a rovnou stříleli", znělo po utkání z řad hráčů.
Nejspíš jediná z možností, jak ohrozit nedobytnou slovenskou svatyni.
Právě neprůstřelnost  beků a  velké množství útočných kombinací dovedli  beze ztráty a s čistým štítem slovenského  gólmana a jeho družinu k jednoznačnému vítězství.

 

MLADŠÍ ŽÁCI

 TJ Sokol Poruba - HbK Karviná  0:7 ( 0:1, 0:6, )

Neduhy počasí nešetřily ani  nedělní  turnaj, v rámci kterého vycestovala kategorie mladších žáků do Ostravy.  Ani zkrácená hrací doba, jež dosahovala dvaceti minut čistého času, nebyla překážkou v cestě na vrchol. Karvinské seskupení se  zasloužilo o vítězný post sedmi krásnými góly a díky stoprocentnímu brankáři a bezchybné obraně uhlídali čisté skóre.

 

 HBC Malenovice - HbK Karviná 3:1 ( 3:1, 0:0 )

Neustávající déšť provázel i další bitvu karvinských vytrvalců. V tomto rozkolu však nebyla rozhodující druhá desetiminutovka, v níž  defenzivní práce obou celků zajistila nulové skoré. Našim barvám ale  štěstí nepřinesla. Překvapivě již první část určila vítěze. Třemi góly, které zlínští zaznamenali v první periodě, si hokejbalisté Malenovic pojistili vítězství až do samotného závěru.

 

HbK Karviná - SHC Opava 4:2 ( 0:1, 4:1 )

Menší prohra  našimi "dříči" nijak zvlášť neotřásla. V první třetině zápasu s Opavou otevřeli skoré Slezané. Na chvíli se tak ujali vedení. Poté, co si modrobílí ujasnili svojí roli na hřišti, vlétli do druhého poločasu v obrovském tempu. V tomto atraktivním souboji znemožnila Karviná Opavě všechny cesty k možnému vyrovnání. Za tento důsledný způsob hry si karvinští vysloužili od "šéfa lavičky" velmi kladné hodnocení. "Doufám, že v takto povedeném herním projevu budeme pokračovat". Řekl na závěr nedělního hracího dne trenér Macháček.  

_____________________________________________________________________________________________________________________________

 

HOKEJBALOVÝ VÍKEND 9.-10.9.2017


Autor: Redakce Foto: V.Novotný

Úvodní hokejbalový víkend letošní sezóny byl pro naše mužstva poměrně úspěšný! "A" tým uspěl v obou domácích duelech a dorostenci vyhráli v Olomouci. Nebodovali pouze starší žáci, když nestačili na tým Kyjova. 

 

A-TÝM

HbK Karviná — HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice   6:3 (0:2, 5:1, 1:0)

Po hvězdném začátku tma.

Boj až do konce.Tohle by řekl asi každý divák, který byl v sobotu od tří hodin odpoledne v areálu SPŠ. Pardubičtí se rychle ujali vedení 0:2 a vše nasvědčovalo v hladké vítězství hostí. Naše mužstvo ale předvedlo mimořádně týmový výkon. Díky smrtící druhé třetině Karviné začaly pardubické hvězdy vyhasínat a stovka příchozích diváků viděla učebnicový zvrat v utkání. Karviná po katastrofické první třetině zvládla úvodní duel sezóny a Svítkov vyprovodila výsledkem 6:3

 

HbK Karviná — HC Jestřábi Přelouč   8:5 (2:3, 2:0, 4:2)

Jestřábi přišli o křídla.

Jako na houpačce.Takto vypadal zápas mezi Karvinou a Přeloučí. Karviná do utkání vstoupila lépe a v průběhu první patnáctiminutovky si vystřílela dvoubrankový náskok. Hosté ale nesložili zbraně a do první přestávky vývoj utkání otočili. V druhém dějství byl obraz hry téměř totožný. Karviná opět překlopila misky vah na svojí stranu, ale za stavu 4:3, který platil na začátku třetí části, bylo jasné, že hosté mají stále o co hrát. Až poslední perioda přinesla rozuzlení. Východočeši nejprve srovnali na 5:5, načež domácí skvěle zakombinovali a dokázali vsítit další branku. Ta se ukázala být rozdílová. Jestřábi již nenašli sílu na další vzdor a po následných dvou trefách Karviné, odjeli ze Severu Moravy bez bodu. 

 

DOROST

HBC Gladiators Olomouc - HbK Karviná 4:6 ( 0:3, 2:2, 2:1 )

Gladiatoři padli v domácím "koloseu"

Utkání v Olomouci mělo velmi svižný spád. Karviná si získala poměrně rychle tří gólové vedení a kráčela si pro jasnou výhru. Ani papírové předpoklady ale nemusí znamenat jasnou výhodu. Po první třetině vedli naši hráči bezpečně 0:3 a zápas, zdálo se, byl v jejich rukou. Gladiátoři však dostáli svému jménu a v dalším průběhu utkání duel  zdramatizovali. Karviná začala v určitých herních aspektech ztrácet a Olomouc se na střelecké vlně pokusila výsledek zkorigovat. K bodovému zisku to sice nestačilo, ale svým výkonem naše borce dokázali Hanáci potrápit. HbK vítězství udrželo a tříbodová premiéra pro trenérskou dvojci Káňa-Trněný měla nakonec podobu výsledku 4:6

 

ST. ŽÁCI

HbK Karviná - HBK Kyjov 1:3 ( 0:0, 1:1, 0:2 )

 V úvodní třetině se na obou stranách dařilo úspěšně udržovat bezbrankové skoré. Až do konce první části k žádné  výraznější akci nedošlo. Za stavu 0:0, který platil během krátké pauzy, se oba týmy mohly připravit na další patnáctiminutovku. Následující třetina přece jen přinesla aktivnější přístup ke hře a vstřelení dvou gólů. V podobě remízy 1:1, tak skončila druhá třetina, v níž zatím nebyla patrná převaha ani jednoho ze soupeřů. Poslední  hrací doba dopadla  lépe pro hostující tým, kdy se hráčům Kyjova podařilo prostřelit karvinského brankáře ještě dvakrát.

 

  HbK Karviná - HBK Kyjov 3:6 ( 1:3, 2:2, 0:1 )

 Ještě téhož dne nastoupili starší žáci HbK Karviná do odvetného duelu. HBK Kyjov však v tomto případě třímal otěže zápasu pevně ve svých  rukou a dotáhl své tažení do vítězného konce.

Už v první třetině měli diváci možnost zhlédnout výraznější střeleckou převahu hostí. Kluci z Kyjova zcela rozhodili karvinskou obranu a nasázeli tři branky. Karvinští  hráči dokázali  stáhnout náskok soupeře o jeden gól a druhá třetina tak přinesla zajímavou podívanou. Na útočné protiakce hostů zakončené dvěma zásahy domácí taktéž odpověděli.   Stalo se tak nejen díky své odhodlanosti "nevzdat se".  V konečných patnácti minutách ale naši borci nebyli ušetření nátlaku a "Rytíři" zpečetili  své vítězství posledním golem. 

__________________________________________________________________________________________________________________________

__________________________________________________________________________

 

 

 

HOKEJBALOVÝ VÍKEND 20.-21.5.2017

"A" skončila sezóna již minulou sobotu. Starší žáci čekají na finálový turnaj MČR a jejich mladší kolegové již stejně jako první tým Karviné odpočívají. Sezónu tak dohrávali pouze dorostenci a přípravky s minipřípravkama.

 

DOROST:

HbK Karviná       TJ Kovo Prava    1:4          0:0,1:3,0:1

Karviná začala v utkání s pražským Kovem lépe. Ačkoliv první třetina gól nepřinesla, papírový favorit na karvinském hřišti nebyl lepším týmem. Větší chuť do hry přetavili domácí ve vedoucí gól. Stalo se tak v prostřední části hry. Dvěma slepenými fauly ale HbK dalo do rukou Kova mocnou zbraň. Ve čtyři minuty trvající přesilovce hostí padly dva góly. Oba do sítě Karviné. "Dnešní utkání s Kovo Praha bylo poslední, tak jsem si řekli, že si ten zápas hlavně užijeme a předvedeme krásný hokejbal, aby to bavilo nás a naše příznivce. Začátek zápasu jsme hráli hodně dobře. Dařilo se nám v útočném pásmu, když jsme měli  spoustu šancí,  ale bohužel jsme je nedokázali využít. To byla velká škoda a mohlo to rozhodnout a budoucnosti tohoto zápasu. Po-té jsme jako první vstřelili branku, která šla z hokejky Honzy Flaxe, který krásně zavěsil. Několik dalších minut jsme byli hodně sebejistí. Chodili jsme agresivně do útoku a nechtěli jsme dát soupeři sebemenší šanci. Přišla ale velká chyba v útočném pásmu, kdy jeden hráč z naších řad udělal dva fauly v jednom střídaní a tím pádem jsme hráli 4 minuty oslabení.  Tohle byl ten zlom. Dostali jsme dva góly a trošku nás to položilo na zem. Hráli jsme dál naší hru, snažili jsme se vyrovnat ale dostali jsme další gól na 3:1 a tohle už byl ten poslední hřebík do rakve,“ popsal vývoj utkání Martin Kalus.
Zápas, ve kterém Karviná měla na to, aby soupeře nepustila zpět domů se všemi body, nezvládla především psychicky. Sám kapitán našeho celku utkání nedohrál. "Neviděl jsem již poslední branku na  4:1 za což bych se chtěl omluvit celému týmu, trenérům a hráčům z Kovo Praha. Mé chovaní bylo naprosto nesportovní a přiznávám svojí chybu." Karviná tak prohrála poslední utkání sezóny 1:4 a s dvou bodovým náskokem uhájila čtvrtou pozici ve skupině o umístění. " Jedním dechem bych chtěl poděkovat celému týmu, trenérům, vedoucímu mužstva a fanouškům za podporu v této sezoně. Budu se těšit na tu další," řekl závěrem Kalus

 

PŘÍPRAVKY a MINIPŘÍPRAVKY

V Opavě se v sobotu 20.5.2017 uskutečnil závěrečný turnaj přeboru přípravek a minipřípravek. Vedle celku HBC Ostrava, který se turnaje nezúčastnil, byla pro nejmenší hojbalové naděje z našeho regionu připravena obvyklá porce zápasů. Nemilé překvapení však čekalo na všechny zúčastněné po skončení turnaje. V závislosti na organizační nesrovnalosti, nedorazily do Opavy medaile ani poháry a hokejbalisté a hokejbalistky tak domů odjížděli s prázdnou. Podle aktuálních informací však bude vše napraveno během toho týdne, navíc s adekvátní kompenzací. Více ZDE.

Fotogalerie

______________________________________________________________________________________________________________________________

HOKEJBALOVÝ VÍKEND 13.-14.5.2017

Hokejbalový víkend karvinských mužstev byl sice krátký - když se hrálo pouze v sobotu, přesto však patřil k nejvýznamnějším v uplynulé sezóně. Starší žáci se zúčastnili závěrečného miniturnaje, kde převzali ocenění za první místo ve skupině, dorost odehrál předposlední zápas skupiny o umístění v Třinci a "A" tým čekal pátý zápas semifinále play-off v Poličce.

 

A-TÝM

SK Kometa Polička          HbK Karviná       8:7sn    3:2, 4:2, 0:3 – 1:0

Těžkou zkoušku měl před sebou "A" tým. V Poličce však předvedl úchvatný výkon. Bohužel, bez vítězného konce. Gólová smršť byla k vidění hned od úvodních minut. Po první třetině prohrávala Karviná pouze o gól, ale druhá patnáctiminutovka přinesla pětigólovou ztrátu. Zejména brankář Smolka neměl svůj den a do branky tak musel mladičký gólman Mokrý. Jeho nečekané výkony však braly dech nejen přihlížejícím divákům. Po rychlém inkasovaném gólu uzamkl svoují klec a nejen díky tomu dokázali karvinští hokejbalisté předvést neuvěřitelný návrat do zápasu, když do konce třetí části srovnali stav na 7:7. V prodloužení pak dokonce sahali po vítězství, když byl před prázdnou brankou s míčkem na čepeli faulován Pořízek...
Po těžce pochopitelné přestřelce tak přišly na řadu nájezdy. Tíha okamžiku nenahrávala oběma našim brankářům. Zodpovědnosti se nakonec ujal Smolka, ale soupeř dokázal proměnit hned první tři nájzdy. V mužském hokejbale nezkušený brankář Mokrý, který Smolku střídal i v penaltové loterii nepříjemnému rozuzlení již zabránit nedokázal. Pro Karvinou tak tento nevídaný výkon znamenal ukončení sezóny.

 

DOROST

HBC Enviform Třinec      HbK Karviná       7:1          2:0,3:0,2:1

Dorost se v sobotu utkal s Třincem. Stalo se tak na půdě regionálního soka. V sezóně Karviná s Třincem ještě neprohrála, to se však změnilo právě o uplynulé sobotě. Duel měl poměrně zajímavý průběh. Naši hráči byli sice střelecky aktivnější, ale jejich snažení postrádalo efektivitu. Projevila se také nezkušenost kádru. Do Třince přicestoval dorost s oslabenou sestavou a nehledě na tuto skutečnost, předvedl karvinský tým značně nedisciplinovaný výkon. Síly, které naši hráči ztráceli v oslabení, pak chyběly v důležitých momentech. Přesto padl jediný náš gól v oslabení. Naopak Třinec šel jasně za svým cílem. Poslední zápas sezóny si hráči vyloženě užívali a po-té, co na začátku třetí patnáctiminutovky vedli oceláři již 5:0, bylo jasné, jak utkání dopadne. Karviná v derby prohrála 7:1.

 

ST.ŽÁCI

HbK Karviná       HBC Malenovice              7:2          1:1,4:1,2:0

Karviná přicestovala do Zlína jako poslední ze zúčastněných mužstev. Již jistý vítěz skupiny si do Malenovic dovolil přijet bez některých svých tahounů, jenž bojovali s týmem dorostu. Přes to bylo překvapením například nasazení Filipa Plánky, vítkovického hokejisty, jenž v duelu, který nic neřešil, plnil roli kapitána týmu, místo očekávané pomoci dorosteneckému celku v těžkém utkáni v Třinci. Soupeř karvinských měl za sebou již dva náročné duely a na jeho výkonu to bylo znát. Karviná Malenovice přehrávala a dle očekávání si došla pro vítězství. Daniel Figura a Jakub Wróbel si pak při závěrečném předávání ocenění  mohli převzít cenu za nejlepšího brankáře sezóny a vítěze kanadského bodování.  Kuba navíc obdržel stejnou cenu i v kategorii mladších žáků a kráčí tak ve šlépějích svého rodinného příslušníka Tomáše.

 

Fotogalerie ZDE

________________________________________________________________________________________________________________________

HOKEJBALOVÝ VÍKEND 6.-8.5.2017

Prodloužený víkend byl pro naše hokejbalisty náročný. "A"tým sehrál dvě utkání semifinále play-off, dorost se utkal s ambiciózním Svítkovem, starší žáci cestovali k dvěma duelům do Třince a ti mladší odehráli závěrečný turnaj v Ostravě.

 

A-TÝM

 

HbK Karviná       SK Kometa Polička          3:5          2:1,0:1,1:3
HbK Karviná       SK Kometa Polička          2:1          0:1,2:0,0:0

Karviná ve třetím duelu semifinále play-off měla možnost těžit z psychologické výhody. V Poličce totiž jednou uspěla a o víkendu tak mohla rozhodnout o svém postupu. V sobotu se však zápas vyvíjel poněkud nečekaně. Domácí do zápasu sice vstoupili podle očekávání, ale brzy ztratili nadějné dvougólové vedení a dovolili soupeři nejen srovnat, ale zcela překlopit misky vah na svojí stranu. Kometa houževnatým výkonem, kdy dokázala těžit z chyb našich hráčů vytěžila maximum. V sobotním střetnutí zvítězila a bylo tak jasné, že i když Karviná vyhraje v neděli, přestěhuje se série opět na hřiště Poličky. "Nemůžu říct, že by někdo nemakal. Všichni podali celkem kvalitní výkon, ale individuální chyby a spousta faulu nás stálo vítězství," konstatoval po utkání Lumír Rosůlek.

Druhý duel již byl ze zcela jiné hokejbalové učebnice. Karviné nechybělo odhodlání a i přes to, že po první třetině prohrávala 0:1, zápas v průběhu druhé patnáctiminutovky otočila a nakonec srovnala stav série na 2:2. Dominik Říman utkání hodnotil takto: "Dnes jsme měli nůž na krku a nikdo z nás si nepřipouštěl, že by nám skončila sezóna. Oproti včerejšku jsme se poučili z chyb, kdy jsme byli často vylučováni a tím pádem jsem nakopli hostující tým. Když vyhráváte 2:0 a nakonec prohrajete 3:5, tak vám to na psychice moc nepřidá. Jde ale o play-off a to se někdy stává. Dnes jsme ale podali lepší výkon. Osobně bych chtěl vyzdvihnout našeho gólmana Lukáš Smolku, který předvedl fantastický výkon a v těch nejtěžších chvílích nás podržel neskutečnými zákroky," řekl Říman a s velkým smíchem dodal: "Když máte padesát roků a uděláte roznožku, tak to klobouček dolů."

DOROST

HbK Karviná       HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice          2:1ss

Dorostenci sehráli v sobotu vskutku pohledné utkání se silným Svitkovem. Nesmírně vyrovnaný zápas rozhodovaly až nájezdy. Karviná musela sice po většinu utkání dotahovat jednogólový náskok soupeře, ale po-té, co ve třetí třetině naši junioři využili nabídnutou početní převahu, šlo se k nájezdům. Zde byli hokejbalisté v bílých dresech úspěšnější a Pardubice tak v penaltové loterii udolali.

ST. ŽÁCI

HbK Karviná                                      HBC Enviform Třinec          12:0       4:0,6:0,2:0
HBK Medokýš Martin (SVK)                HbK Karviná                       1:4          1:0,0:3,0:1

Starší žáky čekal předposlední herní víkend základní skupiny. V Třinci se Karviná utkala nejprve s domácím týme, načež zkřížila hokejky i s hráči Martinu. Duel s Třincem měl poměrně jednoznačný průběh. Karviná po celou dobu diktovala tempo hry a potvrdila tak formu před závěrečným turnajem.

S Martinem mělo utkání jiný náboj. Slovenský celek šel v první třetině do vedení a naši hráči dlouho nemohli najít recept na soupeřova brankáře. Až díky bezchybné druhé části dostalo utkání ten správný směr. Naši hráči si vytvořili dvougólový náskok a soustředěným výkonem si došli až pro konečné vítězství 1:4.

ML. ŽÁCI

HBK Medokýš Martin (SVK)               HbK Karviná       6:0          3:0,3:0,0:0
MŠK Spišská Belá                            HbK Karviná       9:0          1:0,8:0,0:0

Závěrečný turnaj mladších žáků, který zatraktivnilo předávání pohárů, pro náš tým sice neměl vítězný nádech, přes to z pohledu výkonu a nasazení naše naděje nezklamaly. Karviná se v pondělí 8.5. utkala s oběma slovenskými celky - tedy s Martinem a Spišskou Belou. Na hřišti Ostravy Poruby sice karvinští nevstřelili gól a prohráli 6:0 a 9:0, ale sezónu dokončili jako nejlepší české mužstvo ve skupině a třetí celkově.

 

Fotogalerie

 

____________________________________________________________________________________________________________________________

HOKEJBALOVÝ VÍKEND 29.-30.4.2017


Foto: facebook HBC Malenovice

Sezóna 2016/2017 pomalu finišuje. K vrcholu se tak blíží všechny rozehrané soutěže a porce zápasů v jednotlivých kategoriích roste. Dvě semifinálová utkání tak o víkendu odehrál náš "A"tým, v Praze se představili dorostenci a obě žákovské kategorie za sebou mají dva duely. Ve sváteční den 1. Máje pak v Ostravě změřily síly přípravky a minipřípravky.

 

A-TÝM

SK Kometa Polička          HbK Karviná       1:4          0:2,0:1,1:1
SK Kometa Polička          HbK Karviná       3:1          1:0,1:0,1:1

Nabitý víkend měli zejména naši muži. Semifinále play-off zavedlo Karvinou do Poličky. S neoblíbeným soupeřem se Karviná neutkala poprvé a na rivalitě to bylo znát. V sobotním utkání byli v konečném účtování lepší naši borci. Karvinští byli střelecky aktivnější a jedinou branku inkasovali v početní převaze domácích.

Druhý zápas se však vyvíjel opačně. Karviná se dlouho nemohla prosadit. Celkem tři góly navíc padly v početní nerovnováze. Dvě přesilovky využili hráči Komety, gólem v oslabení pak korigovali naši hráči kosmetickou podobu výsledku. Druhé utkání ovládli Východočeši a série se tak do Karviné stěhuje za stavu 1:1.

DOROST

HBC Hostivař     HbK Karviná       2:0          0:0,1:0,1:0

Dorost Karviné se 29.4.2017 utkal s domácím týmem v Hostivaři. Pražané chtěli odčinit porážku z posledního vzájemného utkání a do zápasu tak vyloženě vlétli. Náš tým zasypali neuvěřitelnou sprškou třiapadesáti střeleckých pokusů, ovšem uspěli až v druhé třetině. Dobře pracující obrana Karviné měla napilno, bezzubý útok však nedokázal soupeři více zahrozit. Vítězství Hostivaře 2:0 tak bylo v konečném důsledku poměrně slušným výsledkem. Svým výkonem na sebe opět upozornil zejména gólman Mokrý, který v současné formě patří jednoznačně k nejlepším brankářům ve své věkové kategorii. Karviná tak v Praze ostudu rozhodně neudělala, na lepší výsledek to však nestačilo. "Utkání probíhalo dobře, všichni jsme už od začátku makali a dávali do toho všechno, také díky tomu se nám dařilo až do druhé třetiny hrát s Hostivaři vyrovnaný hokejbal. Po-té jsme po faulu jednoho z obránců bohužel dostali gól na 1:0, což nás ale vůbec nevyvedlo z míry. Bohužel jsme byli po desetiminutovém trestu jednoho z našich útočníků oslabeni, ale i přesto jsem se stále snažili a dřeli jsme naplno a snažili se tento výsledek otočit. Bohužel neúspěšně. I přes velmi pěkný výkon brankáře i celého týmu jsme ve třetí třetině dostali gól na 2:0, což byl také konečný výsledek," zhodnotil utkání Lukáš Mayer.

ST. ŽÁCI

TJ Sokol Poruba                               HbK Karviná       5:3          3:1,1:1,1:1
TJ Sokol Poruba                               HbK Karviná       2:7          0:2,0:2,2:3

Starší žáci se o víkendu utkali s ostravským Sokolem. Velký progres, který udělalo zejména mužstvo z Poruby, byl patrný i tentokráte. K vidění totiž byla dvě zcela rozdílná utkání. Hokejbalisté obou celků totiž dokázali trestat nedůraz a chyby soupeře. Karviná tak proto v úvodním sobotním duelu prohrála. Chuť si napravila až v zápase hraném od třinácti hodin, kdy Sokolíkům oplatila porážku a v utkání triumfovala. "První zápas jsme hráli špatně. Vůbec jsme si nenahráli a nechali jsme se zbytečně vylučovat. V druhém zápase už to bylo mnohem lepší. Začali jsme si více nahrávat a nedělali jsme zbytečné fauly," říká karvinský Jan Stronko.

ML.ŽÁCI

HbK Karviná                       TJ Sokol Poruba                13:0       8:0,5:0
HBC Malenovice                 HbK Karviná                       2:6          1:1,1:5 

Další z řady turnajů přeboru odehráli i naši mladší žáci. Čekal je tým Sokolu Poruba a Malenovic. "První zápas jsme hráli proti soupeři z Poruby. Byl to trošku slabší soupeř, takže jsme jej přehráli ve všech směrech. Skvěle jsme si nahrávali a když se soupeř dostal do útoku, tak nás podržel brankář," řekl k utkání  Jakub Wróbel, kapitán karvinského celku.

Po vysokém vítězství nad Sokolem tak nastoupili naše naděje do zápasu se Zlínem. "Druhé utkání bylo vyrovnané od samého začátku. Podařilo se nám dát první branku, ale soupeř na to do minuty odpověděl, takže po první třetině to bylo 1:1. Do dalších dvou třetin jsme šli aktivněji něž soupeř a dali jsme další 4 branky. Zlín ale snížil. To naštěstí nic nezměnilo na tom, že jsme vyhráli 2:6," okomentoval Wróbel i druhý duel. 

 

PŘÍPRAVKA a MINIPŘÍPRAVKY

Karviná se v pondělí 1.5. 2017 představila také v Ostravě s kategorií přípravek a minipřípravek. Naše naděje se opět představily v obou kategoriích v rámci bojů, při kterých je konečný výsledek až na posledním místě. Své výkony na hřišti v takových případech nejvíce komentují právě sami hráči. Jedním z nich byl i Kuba Špánik. "Nejzajímavější byl zápas proti Ostravě. Začátek byl špatný, ale pak se nám podařilo vyhrát," řekl Jakub po turnaji. "Nejvíc mě ale překvapila výhra nad Malenovicemi. Tu jsem vůbec nečekal. Jinak ale turnaj hodnotím dobře. I když mám ráději hru na celé hřiště, zahrál jsem si dobře." Jakub se tak zaředil mezi hokejbalisty, kteří nastupují nejen v kategorii přípravek, ale také mladších žáků. Ty čeká za týden závěrečný turnaj v Ostravě. 

Foto naleznete ZDE

 

__________________________________________________________________________________________________________________________

HOKEJBALOVÝ VÍKEND 22.- 23.4.2014

Víkend nechal odpočívat jak naše dorostence, tak mladší žáky i kategorie přípravek a minipřípravek. Mistrovské utkání však sehráli straší žáci a do domácích play-off bojů se pustil "A" tým. Ačkoliv sobotní výkon našeho "áčka" nepřesvědčil, neděle rozhodla o tom, že hokejbalový víkend v Karviné lze hodnotit jako úspěšný.

 

"A" TÝM

HbK Karviná       TJ Snack Dobřany            1:4          0:1,0:0,1:3

V sobotním utkání prvoligového play-off mohli naši hráči Karviné rozhodnout o svém postupu do semifinále. Nestalo se tak. Ačkoliv Karviná zvítězila v Dobřanech a v domácím utkání tak byla jasným favoritem, zápas nezvládla. Motivovaní hosté do zápasu vlétli a soustředěným výkonem Karvinou od prvních chvil přehrávali. Rozdíl sice nebyl nikterak výrazný, naši hráči si však vybrali značnou porci smůly. Během úvodních třiceti minut byla k vidění jediná branka. Žel bohu v síti Smolky. Góly tak začaly padat až v závěrečné patnáctiminutovce. Domácí fanoušci sice viděli přesný zásah našich borců, soupeř však třikrát kontroval a utkání vyhrál poměrem 1:4.

 

HbK Karviná       TJ Snack Dobřany            4:1          1:0,2:1,1:0

Nedělní, skutečně aprílové počasí tak doprovázelo třetí utkání v sérii. Více než kdy jindy, mohli hráči Karviné využít domácího prostředí po-té, co byli hokejbalisté Dobřan nuceni v Karviné nocovat. Utkání bylo od úvodních chvil zcela odlišné od toho sobotního. Domácí předváděli jednoduchou a účelnou hru, které nechybělo nasazení. Třemi góly se v utkání blýskl Jan Diviš a také díky němu Karviná přehrála Dobřany poměrem 4:1. Celý tým Karviné ale předvedl velmi povedený výkon. Skutečné účelnou hrou přehrávalo HbK soupeře prakticky ve všech aspektech hry, což vyneslo postup do semifinále. "Včerejší zápas jsme podcenili. Soupeř přijel ve dvanácti lidech a my si mysleli, že to máme v kapse. Nestalo se! Svým přístupem a zbytečnými fauly jsme to projeli. Až dnes jsme to opět byli my! Jeden týýým!!!," řekl po vítězném utkání obránce Martin Mikeš.

 

ST. ŽÁCI

HbK Karviná       HBC Enviform Třinec      11:3       3:0,3:1,5:2

Povedené utkání odehráli v sobotu 22.4.2017 starší žáci Karviné. Na hřiště HbK přicestoval Třinec, který se herně trápí a i přes snahu a nasazení hráčů nestačí výsledky na lepší umístění než páté místo v tabulce. Naopak Karviná svojí skupinu vede. Svými výkony si vysloužili pětačtyřicet bodů a jistotu postupu do další fáze sezóny. Aktuální formu naši hráči potvrdili i o uplynulé sobotě. Již v první třetině vstřelili svému soupeři tři góly a ve stejném tempu pokračovali i v druhé části. Gólově nejbohatší bylo však třetí dějství. Vedle dvou tref hostí bylo k vidění pět zásahů našich nadějí, které znamenaly konečné vítězství Karviné 11:3.

_______________________________________________________________________________________________________________________________

HOKEJBALOVÝ VÍKEND 15. - 16.4.2017

 

Prodloužený víkend se pro mnohé nesl ve znamení odpočinku. Pro hokejbalisty to však rozhodně neplatilo! "A" tým odstartoval play-off, starší žáci svedli dva duely se slovenským Martinem a mladší žáci absolvovali turnaj ve Zlíně.

 

"A" TÝM

TJ Snack Dobřany            HbK Karviná      1:5          0:0,1:3,0:3
Karviná se představila mezi mantinely Dobřan. Soupeři, kteří se dobře znají i z extraligových kolbišť svedli souboj o velmi důležité vítězství. Série totiž začínala na hřišti hůře postaveného týmu po základní části. Až následně se série přesune do Karviné. Bezbranková první třetina ukázala, že papírově slabší soupeř chce na domácím hřišti uhrát maximum. Motivaci obou celků dokazovala i častá vyloučení. Statistika se zastavila na počtu čtrnácti hříšníků. Góly začaly padat až ve druhé třetině.  Karviná si zde vybudovala dvoubrankový náskok a v závěrečné patnáctiminutovce si jej s přehledem dokázala uhlídat. Náš tým navíc přidal další tři přesné zásahy a z Dobřan si tak odvezl vítězství 1:5. "Utkání jsem nezačali nejlépe. Chyběl nám pohyb. V polovině zápasu se nám to podařilo zlomit dali jsme tři rychlé góly. Zápas jsme tak uklidnili. V kritických situacích nás podržel Lukáš Smolka, ale kdybych měl někoho vyzdvihnout, byl by to Honza Diviš, který hrál po opravdu dlouhé době," zhodnotil zápas Lukáš Zaremba

 

ST. ŽÁCI

HBK Medokýš Martin        HbK Karviná    1:4        0:1,0:2,1:1    

HBK Medokýš Martin       HbK Karviná     3:4        0:3,2:1,1:0

 

Velmi povedenými výkony se prezentovali zejména SŽ, kteří v obou duelech přehráli slovenský Martin. V utkání hraném od desáté hodiny dopolední Karviná pomalými krůčky dokráčela až k vítězství 1:4. Po-té, co první třetinu vyhrála 0:1, zlomila nápor domácích v druhé části. Zde navýšila svůj náskok již na třígólový a ani přesný zásah hokejbalistů Medokýš v třetím dějství neohrozil konečné vítězství.

 

Do druhého duelu pak Karviná vyloženě vlétla. Již po první třetině vedla 0:3 a mířila i k druhému vítězství. Medokýš ale utkáni zdramatizoval a hladký průběh zápasu z pohledu našich hráčů se tak nekonal. HbK sice na Slovensku triumfovalo i v druhém měření sil, avšak závěrečný tlak domácích zaváněl vyrovnávací brankou. Severomoravané ale vítězství uhájili a upevnili si postavení v čele mistrovské skupiny.

 

ML. ŽÁCI

Mladší žáci se v neděli prezentovali v Malenovicích, kde se utkali s domácím týmem a Sokolem Poruba. Karviná jela do Zlína jako favorit, což potvrdila i v obou zápasech. Nejprve dominovala v utkání se Sokoly z Ostravy, kterým již v první třetině nastřílela devět gólů. A jelikož tlak našich nadějí pokračoval i v druhé části hry, zastavilo se skóre na stavu 0:14.

Také druhé utkání bylo v režii Karviné. Malenovice sice vyslaly směrem k našemu celku vizitku v podobě vítězství nad Porubou poměrem 13:1, naši hráči se však nezalekli a do utkání s domácím týmem vstoupili s jasným cílem vyhrát. První polovina zápasu přinesla tři góly. Karviná se trefila dvakrát a nadcházející polovina utkání tak slibovala pohlednou hokejbalovou podívanou. Odpor ševců v této části hry ale dlouho netrval. Fyzicky znavení hokejbalisté domácího týmu již nestačili na početně silný tým Karviné a inkasovali pět gólů. Náš celek tak zvítězil 7:1 a ve zlínském turnaji přeboru MŽ nezaváhal.

____________________________________________________________________________________________________________________________

HOKEJBALOVÝ VÍKEND 8.-9.4. 2017

O víkendu uzavřelo základní část karvinské první mužstvo. Zvítězilo v domácím duelu s Brnem a do Play-off tak půjde ze třetího místa. Hráli ale také dorostenci a starší žáci. Junioři prohráli v Praze a žáci doma deklasovali Malenovice.

 

A-TÝM


HbK Karviná       HBK Bulldogs Brno          6:1          2:0,4:0,0:1

"A" tým se střetnul s hráči z moravské Metropole, kteří do Karviné přicestovali s teoretickou šancí na postup do play-off. Domácí však stále kalkulovali s možností postupu na druhou příčku. Stalo by se tak v případě, že by Kometa Polička v závěrečném duelu základní části prohrála. Karviná proto do utkání vstoupila tak, jak se sluší v boji o špičku tabulky. Šest vstřelených gólu vtěsnali naši hokejbalisté do dvou třetin. Ačkoliv měli výraznou střeleckou převahu, nedokázali využít ani jednu z pěti nabídnutých přesilovek. Naopak však jednu přesnou trefu zaznamenali ve vlastním oslabení. Závěrečná patnáctiminutovka již skóre nenavýšila. Brno vsítilo jednu čestnou branku a výsledkem tak bylo skóre 6:1. "Poslední utkání základní části, kde už prakticky o nic nešlo, jsme nastoupili s jednou a půl lajny dorostu. Utkání bylo i tak v naší režii a první třetinu jsme vyhráli 2:0. Po druhé třetině se šlo do kabin za stavu 6:0 a třetí už se defakto jen dohravala. Hosté jen kosmeticky upravili na 6:1. Teď musíme, ale zapomenout na základní část, soustředit se na play off a jít od zápasu k zápasu 100% připraveni," řekl po utkání Adam Pilch, stěžejní postava Karviné v utkání s Brnem.

 

DOROST


TJ Kovo Praha   HbK Karviná       4:2          1:0,1:2,2:0          

Dorost cestoval na hřiště pražského Kova. Zápas to byl skutečně zajímavý. Na hřišti byla k vidění řada rozporuplných momentů, které měla větší či menší vliv na průběh celého utkání. Střelecky výrazně aktivnější celek Kova, dostával karvinské místy pod obrovský tlak. Naši hráči však vycházeli ze zabezpečené obrany a po dvou třetinách tak platil stav 2:2. Až třetí část rozhodla o konečném vítězství. "Tentokrát musím říct, že nemohu být spokojený s výkonem na hřišti. Bohužel nehovořím o našem týmu," řekl po utkání rozhořčený trenér Karviné.

 

ST.ŽÁCI


HbK Karviná       HBC Malenovice              12:2       4:0,4:2,6:0

Starší žáci pak hostili zlínské Malenovice. Tým soupeře přijel viditelně oslaben, což v porovnání s napráskanou sestavou domácích tvořilo poměrně jednoduchou rovnici.Vítězství Karviné se tak začalo rodit o úvodních chvil zápas. Malenovice se sice dvěma góly z prostřední části pokusily o návrat do utkání, Karviná však po dvou třetinách vedla již 8:2, čímž jasně naznačila, že s dramatizací zápasu příliš nepočítá. Šestigólový příděl v třetí třetině navíc definitivně pečetil vysoké vítězství našich hráčů a potvrdil náskok v čele skupiny.

_______________________________________________________________________________________________________________________________

HOKEJBALOVÝ VÍKEND 1.-2.4.2017

Autor: M.Švec, V.Novotný | Foto: hokejbal-svitkov.rajce.idnes.cz/

V Karviné se tento víkend představili jen mladší žáci. Dorost cestoval do Pardubic a první karvinský tým do Poličky a Chlumce nad Cidlinou. Mládežnické celky pak bodově úspěšné nebyly. Mladší žáci nestačili na slovenská družstva a dorost nevstřelil gól  Svítkovu. Vedle hattricku Lumíra Rosůlka  však stojí za uznání jednatřicet zákroků Vojty Mokrého na východě Čech.

 

A-TÝM

Kometa Polička                            HbK Karviná       1:2          0:2,1:0,0:0

A-tým nastoupil v sobotu k mistrovskému zápasu v Poličce. Obě družstva již mají jistotu play off a oba celky budou také s velkou pravděpodobností začínat sérii na domácím kolbišti. Utkání samotné bylo poměrně vyrovnané. Oba týmy se prezentovaly soustředěným výkonem  a především ubráněnými oslabeními. Karviná si však vytvořila dvougólový náskok již v první patnáctiminutovce a z něj těžila v průběhu celého utkání. V konečném výsledku Kometu porazila výsledkem 1:2 a na rozdíl dvou bodů se na ní dotáhla v tabulce.

 

HBC Chlumec nad Cidlinou          HbK Karviná       1:4          0:0,1:2,0:2          

V neděli se Karviná prezentovala na hřišti v Chlumci nad Cidlinou. Předposlední tým tabulky stále ohrožuje možnost přímého sestupu a v samotném utkání to bylo jasně znát. Domácí dávali důrazně najevo, že chtějí v Chlumci udržet první ligu. V duelu šli také do vedení  jako první. Tento fakt ale paradoxně náš celek nakopnul a Karviná tak začala dohánět ospalý začátek. „Jsou to pro nás vydřené tři body z venkovního zápasu. Z naší strany šlo o výrazné podcenění soupeře, který hrál velmi dobře. Začali jsme hrát až ve chvíli, kdy jsme prohrávali. Potom to tam padalo už i nám. Obzvlášť Lumír Rosůlek zazářil, když vstřelil tři góly. V kabině to mít levné nebude," vyjádřil se pro web hokejbal.cz Martin Vašek, který také odmítl komentovat výkon rozhodčích. Emoce, jež ovládly především konec zápasu byly podle něj zbytečné.

 

DOROST

HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice          HbK Karviná       4:0          2:0,0:0,2:0

Starší dorost se představil v dalším utkání play-out. Tentokrát v Pardubicích na hřišti Svítkova. Na tohoto soupeře jim síly nestačily. Starší dorost jel do Pardubic s tím že přivezou domu tři body, ale bohužel tomu tak nebylo. Soupeři z Pardubic nevstřelili ani jednu branku. "Chtěl bych hlavně pochválit gólmana Mokrého, který měl v bráně neskutečné zákroky. Odvedl opravdu dobrý výkon. Také bych chtěl pochválit dvojici obránců Dzik a Němcová, kteří do utkání dali opravdu všechno. Ode mne tato trojce dostává palec nahoru," řekl po utkání trenér dorostu Honza Trnény. Dorostenci v Pardubicích prohráli o 4 branky a poprvé v play-out byli poraženi! "Do Pardubic jsme jeli s tím že chceme urvat nějaké bodíky. Z mého pohledu byl, ale zápas jednoznačně v režii domácích, už od začátku měli Pardubice více ze hry. Dále jsme nevyužili skoro tříminutovou přesilovku. Ale pro mě jako pro brankáře zápas dobrý,  hodně jsem si zachytal," řekl gólman Karviné Vojtěch Mokrý.

Další utkání dorostenci odehrají v Praze na Palmovce s pražským Kovem. Budeme držet pálce!

 

MLADŠÍ ŽÁCI

V sobotu se pod vedením Jaroslava Macháčka představili v Karviné mladší žáci. Své síly změřili se slovenskými celky. Konkrétně s Martinem a Spišskou Belou. Žákům se nepodařilo ani v jednom zápase zvítězit, ale trenér Macháček s jejich výkony spokojen byl. "V utkání s Martinem byl určitě lepší soupeř ze Slovenska. Přehráli nás jednoznačně o několik branek. Kluci ale dřeli jak v prvním tak i druhém utkání. Soupeři ze Slovenska jsou o krok dál. Děkují všem rodičům, že své děti přišli podpořit!"

_______________________________________________________________________________________________________________________________

HOKEJBALOVÝ VÍKEND 25.-26.3.2017

Další hokejbalový víkend je za námi. Zda-li úspěšně, nebo ne zhodnoťte sami. V sobotním dni ani jedna ze tři věkových kategorii neprohrála. Žáci nastříleli Třinci 12 branek a kádr Honzy Trneného a Petra Popka zvládl porazit nelehkého soupeře z Hostivaře. Áčko pak uspělo na půdě Tatranu Třemošná. Neděle již tak přínosná nebyla. Přípravky a minipřípravky si sice užily hokejbalové boje ve Zlíně, A-tým však po otravě jídlem protrpěl zápas v Kladně.


 

A-TÝM

TJ Tatran Třemošná - HbK Karviná 2:5 (1:3,1:1,0:1)

Družina vedená Lumírem Rosůlkem se v sobotu představila v Třemošné. Tým Tatranu Karviná přehrála výsledkem 2:5 a do tabulky si připsala další tři body. "Utkání hodnotím jen pozitivně! Za nejlepšího hráče považuji Danka Čapku, hráče staršího dorostu, který do Čech odcestoval s námi a dokonce přihrál na jednu branku," uvedl v telefonickém rozhovoru karvinský trenér. "V sobotu jsme splnili povinnost a odvezli si tři body. S výkonem jsem sice nebyl po celý zápas stoprocentně spokojený, ale i tak jsme měli zápas po celou dobu pod kontrolou," doplnil karvinského trenéra vedoucí týmu Jan Diviš.

 

Jungle Fever - HbK Karviná 5:3 (0:1,2:2,3:0)

Utkání v Kladně bylo od počátku problematické. Jak sám popisuje obránce Zbyněk Sladký, problémy nastaly již při společné snídani. "Všichni jsme se sešli u snídaně a probírali sestavu. Lumír nemohl zasáhnout do zápasu kvůli pracovnímu školení, které měl právě v Kladně a mladý dorostenec Čapka se zranil v minulem zápase. Museli jsme tak upravovat sestavu a strategii hry." Opravdová show ale začala ve chvíli, kdy se na většině hráčů začaly projevovat příznaky otravy jídla. "Šlo s největší pravděpodobností o prošlá vajíčka. Polovina týmu začala mít střevní potíže a někteří dokonce museli použít tabletky, aby byli schopni hrát," popisu Zbyněk Sladký velkou komplikaci, která tým postihla. "Do brány se postavil gólman Taby, který si uvědomoval důležitost zápasu a bylo na něm vidět už na rozcvičce, že bude výborně připravený. Od 1. minuty zápasu bylo také vidět, že se bude hrát tvrdý hokejbal. Domácí nás začali napadat a jelikož měli o dost širší kádr než my, tak bylo všem jasné, že to bude hodně těžké utkání," pokračuje Sladký.
Fyzicky oslabení hráči Karviné, dlouho vzdorovali agresivní hře hostí. Na začátku třetí třetiny stále o gól vedli, ale v samotné závěrečném dějství se naplno projevila absence fyzických sil spojená s neustávajícími střevními problémy. "Domácí hráli místy až hraniční tvrdou hru. Někteří naši borci tak byli už po 1. třetině dost osekaní a museli jsme chladit nohy i ruce. Je třeba podotknout, že náš tým držel opravdu výborný výkon brankaře Tabyho. Nastoupit do poslední třetiny pro nás bylo opravdu těžké, přes to, že se zapojil už i Lumír, který se snažil do týmu vnést živý impuls. Jenže poslední třetina byla pro nás opravdu peklo. Odpadli jsme fyzicky a domácí, kteří hráli pořád agresivní hru začali řídit tempo zápasu," popisuje karvinský bek poslední patnáctiminutovku a dodává: "Rád bych řekl ještě jedno. Nikdy předtím jsem neviděl kluky takhle bojovat. Předvedli jsme výbornou týmovou hru, na lavičce jsme se pořád povzbuzovali a bojovali jeden za druhého. Přesně takhle by to měl vypadat každý zápas. Kdyby nebylo těch nepříjemných okolností, věřím že si vezeme domů 3 body."

 

DOROST

HbK Karviná - HBC Hostivař 4:2 (0:1,0:0,4:1)

Dorost zkřížil hole s ambiciózní Hostivaří, která se po pětibodové ztrátě na Mladou Boleslav neprobojovala do čtvrtfinálové skupiny. Začátek duelu příjemný nebyl. Po první třetině se šlo do šaten se smutnými tvářemi, protože se Hostivaři ve 12. minutě podařilo skórovat. V druhé části gól napadl a závěrečné dějství tak začínalo stavem 0:1. Oba trenéři se před třetí třetinou rozhodli pro razantní změnu taktiky. Toto rozhodnutí nakonec přineslo úspěch. "Opravdu to bylo utkání odehrané na jedničku. V utkání dřeli všichni a podle mě je těžké vybrat nejlepšího hráče  na hřišti. Bojovali opravdu všichni od gólmana Vojty Mokrého až po všechny obránce a útočníky. V utkání bylo hodně krásných okamžiku, kterými se diváci mohli bavit, "  konstatoval redakci webu Marian Švec.

 

STARŠÍ ŽÁCI

HBC Enviform Třinec - HbK Karviná 0:12 (0:4,0:5,0:3)

Hokejbalový víkend však začali žáci. V sobotu se jako první představili v Třinci, kam odjeli v našlapané sestavě! Pod vedením Petra Popka a Jaroslava Macháčka  se starší žáci můžou radovat z další výhry stejně jako s dalších tři bodů. V bráně zazářil karvinský gólman Daniel Figura, který do své branky nevpustil ani jeden míček a vychytal tak čisté konto! "Děkuji všem za skvělý výkon. Každému z kádru musím pogratulovat za skvělou hru," řekl po utkání kapitán Ondřej Novák.

 

PŘÍPRAVKY a MINIPŘÍPRAVKY

Obě družstva naši nejmladší věkové kategorie odcestovala do Zlína. V Malenovicích se tito mladí hokejbalisté utkali s celky Martina, Opavy, Poruby a domácích Malenovic. Nepřicestovala pouze družina HBC Ostrava. V kategorii přípravek se sice výsledkově příliš nedařilo, o to větší však bylo nadšení a radost zápal pro hru. Minipřípravky pak přidaly také na důrazu v koncovce a zpět do Karviné se tak oba celky vracely po povedeném výkonu.  

____________________________________________________________________________________________________________________________

HOKEJBALOVÝ VÍKEND 18. - 19.3. 2017

Hokejbalový víkend 18.-19.3.2017 přinesl hned tři netradiční průběhy utkání. "A" tým se dvakrát představil doma a starší žáci cestovali do Zlína. Mezi tím, co právě žáci vysoko vyhráli, "áčko" jednou ztratilo.

 

A-TÝM:
HbK Karviná       HBC Nové Strašecí          1:2          1:0,0:1,0:1

HbK přivítalo novostrašecké hokejbalisty v sobotu ve tři hodiny odpoledne. Po využité početní převaze se Karviná ujala vedení. Mezi mantinely byl však k vidění poměrně vyrovnaný souboj. Svědčí o tom i poměr střel. Oba brankáři museli v utkáni čelit více než dvěma desítkám pokusů soupeře. Kromě branky z úvodní části ale Karviná více střelecký zápis ovlivnit nedokázala. To soupeř ano. V druhé patnáctiminutovce nejprve srovnal krok a v závěrečném dějství následné Nové Strašecí zaznamenalo rozhodující trefu. Z Karviné si tak odvezlo cenné, tříbodové vítězství.

 

A-TÝM:
HbK Karviná       HbC Rondo Teplice         5:0          2:0,2:0,1:0

Vítěz Českého poháru 2014 přijel do Karviné o den později. Po-té, co v sobotu podlehl soupeři v Opavě, nepředvedl tým Teplic oslnivý výkon ani mezi mantinely Karviné. Domácí si viditelně chtěli napravit reputaci ze sobotního dne a svým výkonem na hřišti přesvědčovali příchozí fanoušky, že jim právem patří čtvrtá příčka tabulky. Dvě branky v první třetině a dvě trefy ve třetině druhé dostaly na hokejky severomoravanů viditelný klid, který přetvořili v poměrně jasné vítězství korunované pátým gólem ze závěrečného dějství.

 

ST.ŽÁCI:
HBC Malenovice              HbK Karviná       3:22       0:5,2:7,1:10

Podrobnosti se připravuji...

 

______________________________________________________________________________________________________________________________

HOKEJBALOVÝ VÍKEND 11. - 12.3.2017

Víkend nechal odpočívat naše dorostence. Doma se však představilo "áčko", které přehrálo fotbalovým výsledkem Svítkov stars. Zápolili také žáci. Ti mladší prohráli s Martinem i Spišskou Belou, starší žáci pak udolali Sokol Poruba 6:1.

 

HbK Karviná       HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice          1:0          0:0,0:0,1:0

12.3.2017 přivítal "A"tým celek z Pardubic. Tamější Svítkov stars platí za velmi houževnatého soupeře, který vyniká zejména dodržováním taktických pokynů trenéra. Karviná do utkáni vstoupila posílena o dvojici Pořízek/Pala. Oba tito útočníci nakonec výraznou měrou ovlivnili zápas. Na gól se totiž muselo čekat až do závěrečných minut zápasu. Zde se prosadila právě dvojice účastníku juniorského šampionátu. HbK Karviná využilo jednu z osmi nabídnutých početních výhod, když Martin Pala ml. naservíroval excelentní přihrávkou balónek Radkovi Pořízkovi, kterému již stačilo pouze čepelí usměrnit oranžový míček za překvapeného gólmana hostí. Výsledkem 1:0 si Karviná upevnila postavení v první čtyřce tabulky.

 

HbK Karviná       TJ Sokol Poruba                               6:1          3:0,2:0,1:1

Starší žáci přivítali ostravský Sokol Poruba v neděli ještě před zápasem mužů. Nahecovaní karvinští do utkání vlétli a již z první třetiny vyšli s tříbrankovým náskokem. Ačkoliv hosté nebyli výrazně slabším týmem, chuť po vítězství měli viditelně větší domácí. Do závěrečného dějství tak HbK vstupovalo s vedením 5:0 a fanoušci se mohli těšit na další gólově bohatou část. Ta se ale nekonala. Duel se uklidnil a kromě jedné branky Karviné skóroval také Sokol. Přes to, naši hráči mohli slavit konečné vítězství. Poměrně jasný výsledek 6:1 řekne většinu významného.

 

HBK Medokýš Martin (SVK)               HbK Karviná       8:2          2:1,6:1,0:0
MŠK Spišská Belá                            HbK Karviná       3:1          2:0,1:1,0:0

Do soutěžních zápasů pak zasáhli také mladší žáci. Ti se utkali s mužstvem Martina a Spišské Belé. Obě slovenská družstva patří k nejkvalitnějším soupeřům, se kterými se naše naděje mohou poměřit. Tentokráte však byli nad jejich síly. Martin naše hráče nejprve vyprovodil výsledkem 8:2, když vše rozhodla zejména druhá půlka zápasu, načež Karviná nestačila ani na Spišskou Belou. Východoslovenský tým si důležitý náskok vybudoval v první části. Karviná sice v druhé polovině předvedla značně zlepšený výkon, na dramatizaci skóre to však nebylo. Karviná tedy podlehla i druhému slovenskému týmu, tentok mírněji 1:3

 

___________________________________________________________________________________________________________________________

HOKEJBALOVÝ VÍKEND 4.-5.3.2017

Uplynulý hokejbalový víkend byl nabitý, přesto, že mezi mantinely v areálu SPŠ Karviná vystoupila "pouze" kategorie přípravek a minipřípravek. Ostatní družstva cestovala! Dorost odjel do Prahy k duelu s Hostivaří a Kovem, "A"tým si vyšlápnul na ježky v Jihlavě

 

A-TÝM

SK Jihlava     HbK Karviná         3:4        0:0,1:2,2:2

Bitva Karviné a Jihlavy proběhla na plastovém povrchu klubu z Vysočiny. Severomoravané z ní vyšli vítězně, když udolali domácí tým Jihlavy a vybojovali tak tři body za vítězství 4:3! Úvodní třetina při tom nenasvědčovala tomu, že by v utkání mělo padnout sedm branek. Na první gól se muselo čekat až do druhé patnáctiminutovky, kterou naši hráči nakonec vyhráli rozdílem jedné branky. Vyrovnaná třetí třetina však zápas zdramatizovala a do posledních minut nebylo jasné, zda se body nebudou dělit. Karviná ale jednogólový náskok uhájila a v tabulce odskočila právě dotírající Jihlavě.

"Kluci dnes předvedli velmi dobrý výkon. Obzvlášť musím pochválit brankáře Smolku a nováčka v sestavě Zbyňu Sladkého! Ten se předvedl skvěle. Myslím, že semnou zbytek týmu bude souhlasit, že si to zaslouží minimálně pětistovkové zápisné do týmové kasy," řekl po zápase potěšený trenér "A"týmu Lumír Rosůlek.

DOROST

HBC Hostivař      HbK Karviná       6:1          1:0,2:0,3:1
TJ KOVO Praha  HbK Karviná       3:2 ss     1:0,0:0,1:2-1:0

V sobotu se dorost představil na hřišti našlapané Hostivaře. Do Prahy Karviná odcestovala se značným počtem starších žáků v sestavě. Tým se tak nemohl spoléhat na zkušenost, avšak působení žáků ve starší věkové kategorii funguje efektivně především pro budoucí sezóny. Hostivař byla na Severomoravany náležitě připravena. Soupeři nedala šanci a náš celek vyprovodila výsledkem 1:6 "Soupeř byl celé utkání aktivnější. Je těžké držet krok s týmem, který hraje se třemi vyrovnanými formacemi," říká trenér Martin Pala st.

Na půdě Kova Praha to však bylo jiné. Pražané za sebou měli zápas v Třinci a cesta na samý sever Moravy na nich byla znát. Podstatně vyrovnanější střetnutí než v sobotu v Hostivaři, přineslo našim hráčům bod za remízu 2:2 v normální hrací době. Karviná však utkání otáčela až ve třetí třetině a penaltová loterie tak byla něco navíc. V této dovednostní disciplíně dominovali domácí a Karviná si tedy domů odvezla cenný bod. "Vyzdvihnout musím zejména výkon trojce Palová-Němcová-Frojda, kteří podali skvělé výkony," dodává Pala k víkendovým výsledkům.

PŘIPRAVKY

V Karviné se 4.3.2017 uskutečnil čtvrtý turnaj přeboru přípravek a minipřípravek v této sezóně. Hráči Karviné, Opavy, Malenovic, Martinu, Sokolu Poruba a HBC Ostravy si užili krásného jarního dopoledne plného hokejbalu a i přes organizační nesrovnalosti, které v průběhu turnaje nastaly, odjížděli domu spokojeni.

Na každém turnaji je možné vidět v dresu jednotlivých klubů nové tváře. Ani tentokráte tomu nebylo jinak a až na výjimku bylo možné zhlédnout družstva plná nadšených hokejbalistů. Karviná navíc do turnaje zasáhla hned s čtrnácti hráči, což je na poměry severomoravského klubu velký nadstandard. HbK se prezentovalo srdnatým výkonem v obou kategoriích a to i přes to, že pro mnohé hráče to byla zcela nová zkušenost.
Na turnaj zavítala také karvinská redakce TV Polar a tak se již brzy můžete těšit na krátkou reportáž z této sobotní akce.
Další z turnajů přeboru našich nejmladších nadějí proběhne 26.3. ve Zlíně

 

________________________________________________________________________________________________________________________________


 

HOKEJBALOVÝ VÍKEND 25.-26.2.2017

Hokejbalové hřiště v areálu SPŠ Karviná má za sebou svojí jarní premiéru. Uplynulý hokejbalový víkend sice přinesl pouze jedno utkání, za to však derby a vítězné! V rámci dohrávky posledního podzimního kola se totiž o uplynulém víkendu potkala Karviná s Třincem. Jednalo se již o druhé vzájemné měření sil těchto rivalů v aktuální sezóně extraligy staršího dorostu. Ačkoliv Třinec je z obou týmů ten lépe postavený a celková bilance rovněž hovořila pro oceláře, i druhé derby ovládla Karviná.

Duely obou celků provází časté a vypjaté emoce. Utkání v Karviné však patřilo k těm klidnější. Obě mužstva již dávno nemohou postoupit do bojů o titul a tak bylo ve hře pouze kosmeticky upravené postavení v konečné tabulce. Diváci, kterých dorazilo poskromnu, viděli slibné šance na obou stranách, oba brankáři však většinu pokusů likvidovali. Pět přesných tref však nakonec k vidění bylo. Tři z nich pak v síti Třince. Karviná se prezentovala soustředěným výkonem, který jim v konečném účtování vynesl tři body za vítězství 3:2. Družstvu HbK se tak povedlo přeskočit regionálního rivala a do pražské Hostivaře pojede jako sedmý tým osmičlenné tabulky.

___________________________________________________________________________________________________________________________

HOKEJBALOVÝ VÍKEND 26.- 27.11.2016

Uplynulý víkend byl nabitý pro naše mládežnická mužstva. V sobotu rozdrtili starší žáci celek Třince, v neděli excelovali jejich mladší kolegové. Sobota navíc přinesla i turnaj přípravek a minipřípravek v Ostravě, kde vystoupily i naše naděje. 

 

PŘÍPRAVKA a MINIPŘÍPRAVKA

Právě kategorie přípravek a minipřípravek je v našem klubu stále novinkou. Ačkoliv za sebou mají přípravky úspěšnou loňskou sezónu, minipřípravky zažívají premiérový ročník. V sobotních zápasech s Malenovicemi, slovenským Martinem a Opavou naše naděje nezvítězily, čekalo je po turnaji uznání, gratulace a drobné ocenění. Stalo se tak v rámci ukončení podzimní části ligy. Obdobný ceremoniálek byl připraven pro kategorii přípravek. Karviná opět podlehla jak Slezanům z Opavy, tak ostravským sokolům či bojovníkům z Medokýš. HbK však dokázalo přehrát druhý ostravský tým. Náš hokejbalové potěr porazil ostravské HBC 7:3 a závěr první poloviny sezóny se tak nesl ve znamení pozitivní nálady. V obou těchto kategoriích jde totiž především o radost ze hry.

 

MLADŠÍ ŽÁCI:
HBC Malenovice              HbK Karviná                    4:3 ss     3:3,0:0,0:0-1:0
HbK Karviná                   TJ Sokol Poruba              11:1       8:1,3:0,0:0

Mladší žáci již v rámci regionálního přeboru zápolí naplno. V neděli zkřížili hole se zlínskými Malenovicemi a Sokolem Poruba.  V obou případech byli úspěšní, když sehráli nervydrásající střetnutí se Ševci, jež mělo rozuzlení až v samostatných nájezdech a následně jednoznačně přehráli Sokol Poruba. Již po první polovině zápasu bylo jasné, kdo je na hřišti lepším týmem. Karviná tuto část vyhrála 8:1 a pohodlně si tak došla pro konečné vítězství 11:1. Karviná je po výborné části sezóny v čele tabulky a v nadcházejícím zimním odpočinku tak může směle ladit formu na jarní část za titulem regionálního přeborníka.

 

STARŠÍ ŽÁCI:
HbK Karviná       HBC Enviform Třinec      17:1       5:0,7:0,5:1

V rámci Mistrovství České republiky pak Karviná doma hostila Třinec. Také zde bylo vidět vysoké herní nasazení našich kluků, kteří si aktivní hrou a vysokou střeleckou potencí vystříleli vítězství 17:1. Ačkoliv se Třinec herně trápí, náš celek má fazónu jako hrom. Ze všech osmi odehraných zápasů odešel vítězně a má tak slušně nakročeno k postupu do finálové části turnaje. 

 

______________________________________________________________________________________________________________________________

 

HOKEJBALOVÝ VÍKEND 19.- 20.11.2016

 

Víkend 19.-20.11.2016 byl pro naše mužstva bohatý. Dorost cestoval do Pardubic, kde předvedl velmi dobrý výkon, starší žáci zvítězili ve vyrovnaném utkání s Porubou a muži ukončili podzimní část soutěže vítězstvím nad Poličkou.

 

A-TÝM:
HbK Karviná       SK Kometa Polička   4:2                               (2:0, 1:2, 1:0)

Dvě porážky v řadě "zdobily" náš A-tým před nedělním zápasem s Kometou. Hráči věděli, že případná porážka by jim mohla zkomplikovat jarní boje o přední pozice a lepší postavení v následném play-off a do zápasu tak vstoupili s velkou důsledností. To se projevilo také na skóre. Až druhá část přinesla dramatizaci. Ambiciózní a houževnatá Polička nechtěla odjet s prázdnou a o konečném vítězi tak s definitivní platností rozhodla až třetí třetina. Karviná nakonec soupeře přehrála výsledkem 4:2 a stále si drží pozici mezi prvními čtyřmi týmy ligy.

 

DOROST:
HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice          HbK Karviná       1:0          0:0,0:0,1:0

Ve stejný čas jako Třinec v Polabinách, zkřížili hokejky hráči Svítkova a Karviné. Pardubičtí hokejbalisté do uplynulé soboty prohráli pětkrát v řadě a naposledy bodovali právě s našim celkem na začátku října. Karviná tak měla jedinečnou možnost vybojovat cenné body a na jaře se poprat o vyšší příčky.Utkání pak bylo od počátku nesmírně vyrovnané. Hosté se již viditelně sžili plastovým povrchem a svým výkonem překvapili mnohé přihlížející. Přes to nakonec zvítězil favorit. Fotbalovým výsledkem 1:0 Karviná východočeskému celku podlehla a pro zimní přestávku jí tak bude náležet poslední místo v tabulce.

 

STARŠÍ ŽÁCI:
TJ Sokol Poruba                               HbK Karviná       1:2          1:0,0:2,0:0

Souboj dvou velkých rivalů na hřišti v Ostravě Porubě začali lépe domácí. Zodpovědná hra s větší chutí po vítězství byla dlouho doménou právě domácího týmu. Náš celek však ve druhé třetině ukázkovým způsobem otočil nepříznivý vývoj a dravě si došel pro vítězství 1:2. Sokol se v závěru marně snažil o vyrovnání, Karviná ale tlak ustála a radost z vítězství tak byla zasloužená.

 

__________________________________________________________________________________________________________________________

 

HOKEJBALOVÝ VÍKEND 12.-13.11.2016

Druhý listopadový víkend zaúkoloval herními povinnostmi pouze mladší žáky a "A"tým. Naše naděje se v rámci dalšího turnaje utkaly z Matinem a Spišskou Belou, "áčko" přivítalo ve šlágru kola Opavu. Ve studeném víkendovém počasí se nakonec vítězstvím zahřáli pouze žáci, první mužstvo Karviné odvetu se Slezany nezvládlo.

 

A-TÝM:                HbK Karviná       SHC Opava         1:3          0:0, 0:2, 1:1

A-tým se podruhé v této sezóně utkal se sousedním týmem z Opavy. Naši hráči v úvodním prvoligovém kole s Opavou prohráli vysokým výsledkem a ani odveta našim borcům nepřála. Derby mezi Karvinou a Opavou zahájil předseda regionu Vojtěch Novotný, který popřál předsedovi klubu HbK Karviná Petrovi Zacharovi k jeho blížícím se padesátým narozeninám. Karviná pak do zápasu vstoupila dobře. V první třetině Slezany tlačila, přes to po úvodní periodě odešli oba týmy do šaten s nulou. V druhé části soupeř dvakrát využil zaváhání karvinské obrany a odskočil do dvoubrankového vedení. Třetí část pak přinesla atmosféru hodnou moravského derby. Před zraky téměř dvou stovek diváků se hra přiostřila a hosté vstřelili třetí gól. Karviná sice dokázala snížit, ale ani s Dominikem Barnošákem v sestavě soupeře neudolala.

 

MLADŠÍ ŽÁCI:

Mladší žáci v sobotu odehráli v Karviné další turnaj. V prvním utkání se utkali s nováčkem ze Slovenska Špišskou Belou. "Utkání bylo velmi zajímavé a těžké. Nedá se říct že jsme byli lepší. Oba týmy jsme odehráli dobré utkání. Všichni kluci dřeli. Kluky podpořili fanděním rodiče, kteří určitě klukům zvedli emoce. Utkání rozhodli trestné střílení a vyhrál šťastnější" řekl trenér Martin Pala. Ve druhém utkání změřili síly s dalším slovenským soupeřem, Medokýšem Martinem.  Naši hráči v duelu tahali za delší konec lana a soupeře přehrávali. Výsledkem bylo vítězství 4:2.

 

__________________________________________________________________________________________________________________________

HOKEJBALOVÝ VÍKEND 5. - 6.11.2016

O víkendu bojovali o mistrovské body pouze dorostenci a "A" tým. Oba celky, ale čekala hned dvě utkání. Junioři se představili na hřišti Hradce Králové a Mladé Boleslavi, muži pak cestovali do Dobřan a Plzně. Dva víkendové dny však našim celkům příliš nepřály. Dorost nevsítil gól a "áčko" klopýtlo mezi mantinely předposledního týmu tabulky.

 

A-TÝM:
TJ Snack Dobřany            HbK Karviná       5:8          1:4,2:3,2:1
HBC Plzeň-Litice               HbK Karviná       3:1          2:1,0:0,1:0

 

V neděli se kádr trenéra Lumíra Rosůlka představil v Dobřanech. Začátek odehráli karvinští na jedničku, ale u konce se potili až za ušima. Jak to probíhalo na hřišti soupeře nám řekl Lukáš Pacas. "Ze začátku utkání tahali domácí za kratší konec. Podařilo se nám vstřelit tři rychlé branky, které nám pomohli se uklidnit. Poté jsme přidali další 4 branky. Ale za stavu 7:2 jsme začali divočit. Tím jsme dostali soupeře do hry. A chvíli jsme se báli o výsledek. Nechávali jsme jim zbytečně moc prostoru. Naštěstí jsme za stavu 7:5 přidali "uklidňující" branku, a dotáhli jsme zápas do vítězného konce."

Následně se A-tým představil v Plzni Liticích. Utkání se odehrálo na kluzkém plastovém povrchu a zejména naším hráčům to dělalo velké problémy. Karviná byla sice střelecky výrazně aktivnější, do branky soupeře však zapadnul jediný míček. Po-té, co domácí vyhráli první třetinu rozdílem jedné branky si plzenští v opatrném duelu výsledek pohlídali a třetím gólem ze závěrečného dějství pojistili konečné vítězství.  Z víkendu si tak naši hráči přivezou domů pouze tři body po výhře v Dobřanech. Vítězstvím v Plzni se při tom mohli dotáhnout na čelo tabulky. "Podle mě se utkání nemělo odehrát. V každém střídání šlo o zranění. Nemůžeme se však vymlouvat. Podmínky měli oba týmy stejné. Byli jsme lepší, ale vyhrál šťastnější tým," řekl po utkání Radim Pietrasz. Jedinou branku Karviné vsítil Adam Pilch, který se k utkání vyjádřil podobně: "Na mokrém povrchu to fakt bylo strašné. Je mi líto že jsme prohráli, ale jsem rád že jsme všichni zdraví a že se utkání odehrálo bez zranění".

 

DOROST:
HBC Hradec Králové 1988            HbK Karviná       6:0          3:0,2:0,1:0
HBC Tygři Mladá Boleslav            HbK Karviná       7:0          3:0,2:0,2:0

 

Dorost o víkendu cestoval na hřiště dvou prvních týmů tabulky. V sobotu se představil v Hradci Králové, kde sice bojoval o 3 body, ale neuspěl. Dorostenci jsou na posledním místě v tabulce a pomohl by jim každý cenný bod. "Dnes utkání patřilo domácím. Byli o moc lepší. Mají lepší taktiku ve hře. Budeme se snažit uhrát aspoň bod zítra v Mladé Boleslavi. Chci pochválit gólmana. Vychytal určitě dalších 12 gólu,"  glosoval po utkání trenér Pala.
Ani v aréně tygrů z Mladé Boleslavi to však nebylo lepší.  Karviná byla v utkání horším týmem, přes to, že výkonem předčili své vystoupení v Hradci Králové. To trenér Karviné potvrdil pro náš web:  "Dnes dorostenci odehráli lepší utkání než včera. Měli jsme šanci dát gól, ale gólman Boleslavi nám nic nepustil. Nejlepší hráčka našeho týmu byla Kateřina Němcová," řekl Martin Pala. Dorostenci mají na svém kontě pouhé tři body. V utkání s Boleslaví prohráli 0:7 a i přes solidní výkony marně vyhlížejí lepší zítřky. "Dnešní zápas jsme začali špatně , první gól padl ve 30. sekundě mojí vlastní chybou, když jsem nechal hráče za sebou a poslal ho do brejku. Pochopitelně byli rychlejší, ale byli hratelní. Prohráli jsme 7:0, ale nechali jsme tam všechno. Makali všichni od první minuty do poslední, řekl po utkání Ján Flax.

 

______________________________________________________________________________________________________________________________

HOKEJBALOVÝ VÍKEND 29. - 30.10.2016

V Karviné se o víkendu představili starší žáci. Stalo se tak ve dvou utkáních se slovenskym Martinem. První duel jednoznačně patřil karvinskému kádru, druhé utkáni se pak neslo ve značně vyrovnanějším duchu. A-tým si po náročném víkend připsal na své konto 5 bodů. V sobotu zvítězil s Jindřichovým Hradcem, v neděli pak doma porazil na samostatné stříleni Přelouč. Nedařilo se pouze dorostencům. Junioři nestačili na pardubické Autoskolo a po-té, co Svítkov prohrál v Třinci, propadli se naši hráči na chvost tabulky.

 

"A" TÝM

HbK Karviná       TJ Olymp Jindřichův Hradec        5:0          3:0,1:0,1:0
HbK Karviná       HC Jestřábi Přelouč                   3:2sn     1:1,1:0,0:1 - 1:0

"A"tým měl o víkendu na programu dvě utkání. Do Karviné zavítal Jindřichův Hradec a Jestřábi z Přelouče. Především zápas s Olympem měl příchuť souboje přední příčky v tabulce. Jihočeši jsou v tabulce na třetím místě a Karviná tak měla o co hrát. Od prvních chvil však bylo jasné, že soupeř roli papírového favorita nepotvrdí. Karviná byla výrazně produktivnější a již v první třetině si vytvořila náskok, se kterého těžila až do konce zápasu. "Utkáni bylo kvalitní,rychle,přesné a hlavně vítězné. To vše díky skvělého kolektivu," pronesl po utkání Martin Mikeš.

Následující den Karviná změřila síly s družstvem Přelouče. Soupeř začal na severu Moravy velmi dobře a svojí aktivitou dokonale karvinské zaskočil. Nečekaně vyrovnané utkání tak našlo rozuzlení až v nájezdech. Vítěznou branku zaznamenal Lumír Rosůlek a Karviná tak houževnatého soupeře udolala 3:2ss. "Začali jsme špatně. Jakoby jsme si mysleli, že se porazí sami. Po prvním obdrženém gólu jsme spadli na zem a začali od znova. Byli jsme rychlejší a měli více šancí, což jsme proměnili ve dva góly. Mrzí mě, že rozhodčí dokázali velice negativně ovlivnit zápas. Bohužel po mnoha vyloučeních přišel vyrovnávací gól. Přesto, že jsme se dále tlačili do brány nepodařilo se nám skórovat. No a nájezdy už jsou taková loterie. Nakonec jsme si připsali i ten bonusový bod, ale mohli jsme z tohoto zápasu vytěžit mnohem více," zhodnotil utkání Lukáš Pacas.

 

DOROST

HbK Karviná       HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice               0:5          0:1,0:1,0:3

V sobotu do Karviné přicestovala silné pardubické Autosklo. Východočeši momentálně uzavírají postupovou trojci a na jejich výkonu to bylo znát. Karviná sice srdnatě vzdorovala, nedokázala však přelstít precizní obranu hostí a do výraznějších šancí se dostávala jen sporadicky. Díky prohře 0:5 a úspěchu konkurenčního Třince se tak naši hráči propadli na chvost průběžné tabulky. "Dorostenci dnes v utkání sice prohráli, ale hráli výborný zápas. Na tréninku celý týden trénovali přesilovky a oslabení. Přesilovek bylo hodně, ale gólmana Pardubic nepřekonali. Čekal jsem že dnes prohrají tak 10:0. Podle mně odehráli opravdu dobré utkání." Řekl po zápase člen realizačního týmu Karviné Marian Švec. "Určitě bych pak chtěl pochválit Honzu Flaxe, který v utkání podal velmi dobrý výkon," dodal trenér Martin Pala.

 

STARŠÍ ŽÁCI

HbK Karviná       HBK Medokýš Martin (SVK)       5:1          2:0,1:0,2:1
HbK Karviná       HBK Medokýš Martin (SVK)       4:1          0:0,1:0,3:1

Karviná se v kategorii starších žáku střetla s nevyzpytatelným soupeřem se Slovenska. Martin platil v utkání za Favorita, naši borci však oba duely zvládli bravurně a slovenský Medokýš přehráli poměrně jasným výsledkem. "První zápas jsme hráli skoro pořád u nich ve třetině. Martin hodně fauloval a tím nás dostal do zápasu. Moc jsme nechybovali a dostali jen jeden gól. Druhý zápas byl o hodně těžší, protože nás  bylo jen šest. Hodně jsme bránili a málo útočili, ale soupeř opět hodně fauloval a my proměnili přesilovku pěti proti čtyřem. Martin sice vyrovnal, ale my jsme se jen tak lehce nevzdali a začali jsem jsme opravdu hrát. Tím jsme utkáni vyhráli," řekl pro hokejbal-karvina.cz Ondra Novák.

 

MLADŠÍ ŽÁCI

Turnaj za účasti slovenských družstev se pak odehrál v Malenovicích. 29.10.2016 změřili české kluby síly s týmem Medokýš Martin a Spišská Belá. Jediný český zástupce, kterému se povedlo hosty ze Slovenska porazit, byla ve skvělé formě hrající Karviná. Belá totiž nastřílela Ostravě dvacet gólů a smlsla si také na domácím Zlínu, který porazila 1:6. Pouze naši hráči dokázali držet se zahraničním soupeřem krok. Karvinští tak porazili Martin 2:1 a silnou Spišskou Belou dokonce 6:3.
 

PŘÍPRAVKY a MINIPŘÍPRAVKY

Nejmladší karvinští hráči odehráli ve Státní svátek velmi těžký turnaj v Malenovicích. Z důvodu nemoci odcestovalo do Zlína jen 6 bojovníku ( Levanzský, Lankocz, Szoglik, Fero, Suchánek a Rosůlek). Tým přes to v jednom utkání zvítězil, když v kategorii přípravek porazil HBC Ostrava 5:0! "Byl to fajn turnaj. Je bomba se dívat na ty nejmenší. V utkání se mi líbilo hodně hráčů. Chtěl bych pozvednout Martina Suchánka, který si to opravdu odedřel. Byl totiž nejstarší. Také bych chtěl pochválit gólmana Lukáše Levanzského, který vychytal neskutečné šance. V turnaji patři všem hráčům palec nahoru". Řekl po turnaji člen realizačního týmu Karviné Švec Marian.

 

____________________________________________________________________________________________________________________________

HOKEJBALOVÝ VÍKEND 22. - 23.10.2016

Karvinské celky měly o uplynulém víkendu napilno. Náročný program však naši hokejbalisté zvládli. "A"tým uspěl v České Třebové, starší žáci doma přehráli Malenovice, mladší kolegové pak v Ostravě nedostali gól. Očekávaní nesplnili pouze dorostenci. S mužstvy ze spodní části tabulky na domácím hřišti zcela propadli.


"A"TÝM:              TJ Lokomotiva Č. Třebová           HbK Karviná       0:3          0:0,0:2,0:1

"A" tým se podruhé v sezóně utkal s Českou Třebovou. Na půdě Lokomotivy Karviná nezaváhala a po výborném výkonu s minimem individuálních chyb zvítězila 3:0. Vše rozhodla druhá třetina, ve které naši borci vstřelili dvě branky. S důrazem na defenzívu pak Karviná utkání v poklidu dohrála. "Všichni jsme dřeli, ale vyzdvihl bych brankáře Smolku a jeho čisté konto. Podržel nás v opravdu těžkých chvílích," řekl na adresu týmu i gólmana Smolky Lumír Rosůlek

 

DOROST: 
HbK Karviná       TJ KOVO Praha 1:4          1:0,0:3,0:1

HbK Karviná       HBC Hostivař     1:4          0:2,0:1,1:1
 

Karvinští dorostenci byli o víkendu jediným nebodujícím mužstvem.  Los přiřkl našim juniorům soupeře z Prahy. V sobotu přicestovalo Kovo a v neděli Hostivař. Oba týmy okupují spodní část tabulky a vzhledem k výkonům tak šlo o celky, se kterými je víc než reálné uhrát solidní bodový výsledek. Opak byl však pravdou. Karviná se v sobotu sice dostala v utkání s Kovem do vedení, pak už ale celý víkend jen dotahovala. Zbytečnými chybami ve středním pásmu, špatným přechodem do útoku a nesoustředěným výkonem nabízeli soupeřům výhodu, kterou hráči z Prahy nemilosrdně trestali. Naši hokejbalisté tak zbytečně ztráceli fyzické i psychické síly v oslabení za šest hráčů v poli nebo po inkasovaném gólu ve vlastní přesilovce. Ani dobře chytající dvojce brankářů tak nezabránila porážce 1:4 v obou případech.

 

ST.ŽÁCI:
HbK Karviná       HBC Malenovice              6:3          1:1,2:1,3:1

 

Starší žáci změřili síly doma s Malenovicemi. Utkání s tímto sokem mají vždy svojí kvalitu a ani tentokrát tomu nebylo jinak. Po vyrovnané první třetině, kdy se šlo do kabin za stavu 1:1, začali diktovat svižnější tempo hry naši hráči. Chleba se však lámal v poslední třetině. Zde, díky své houževnatosti, dokázali domácí vystřílet vítězství 6:3.

Videosestřih

 

ML: ŽÁCI:
TJ Sokol Poruba              HbK Karviná      
                0:20       0:12,0:8,0:0

HbK Karviná                          HBC Malenovice              2:0          1:0,1:0,0:0

 

Mladší žáci odehráli turnaj v Ostravě a svým výkonem velmi mile potěšili nejen trenéry. Domácí celek Ostravy totiž deklasovali poměrem 20:0, když v první polovině utkání vstřelili hned dvanáct gólů. V povedeném výkonu pokračovali i v následujícím duelu. Malenovice, které se postavili Karviné do role soupeře, již byly značně kvalitnější soupeř. Naše naděje však soustředěným výkonem přehráli i tým ševců ze Zlína a po vítězství 2:0 poskočily do čela tabulky!

Fotogalerie

 

_________________________________________________________________________________________________________________________

HOKEJBALOVÝ VÍKEND 15. - 16.10.2016

Jediným týmem, který o víkendu bojoval o ligové body, byl celek "A". Na svém hřišti přivítal Kelty z dalekého Berouna a v utkání se rozhodně bylo na co dívat. Šedesátčtyři střel, jenž oba celky dohromady vyprodukovaly, hovoří za vše.
 

HbK Karviná      SK Kelti 2008   4:3ss    1:0, 1:1, 1:2 - 1:0
 

Karviná do utkáni vstoupila lépe, když na začátku osmé minuty otevřel skóre Lukáš Pacas. Beroun ovšem nesložil zbraně a po trefě Gottharda v oslabení srovnal krok. V té chvíli nebyl srovnáno pouze průběžné skóre, ale rovněž výkony mezi mantinely. Na branku Rosůlka totiž reagoval svojí trefou Beneš následně přehoupl vedení na stranu Středočechů Dvořák. Vše tak zachraňoval v osmatřicáté minutě zápasu Dominik Říman, kterému asistoval, podobně jako u gólu Rosůlka, Martin Konvička. Rozuzlení zápas našel až v nájezdech. Zde prokázal chladnou hlavu a vůdčí schopnosti Rosůlek a vítězným zásahem připsal dva body na konto Karviné.

 

________________________________________________________________________________________________________________________________

HOKEJBALOVÝ VÍKEND 8.-9.10.2016

O uplynulém víkendu se na domácím hřišti představil pouze náš "A"tým. V utkání s Tygry z Mladé Boleslavi bylo k vidění pět branek a všechny v síti soupeře. V Třinci pak proběhlo derby mezi juniory domácího celku a borců v dresech HbK Karviná. Obdobný zápas čekal také starší žáci a k radosti všech fanoušků HbK Karviná, obě kategorie uspěly!

 

A-TÝM:                 HbK Karviná       HBC Tygři Mladá Boleslav            5:0          2:0,2:0,1:0

V neděli hostila Karviná mladoboleslavské Tygry. Předposlední tým prvoligové tabulky na severu Moravy nepřekvapil a Karviná tak neměla těžkou práci. Domácí dovolili soupeři vystřelit pouze šestnáctkrát a sami předvedli velmi vydařený výkon. Naši hokejbalisté nepustili Tygry do souvislejšího tlaku a pěti přesnými zásahy si dokráčeli pro vítězství.  

 

DOROST:             HBC Enviform Třinec      HbK Karviná       1:5          0:2,1:2,0:1

Velmi dobrá zpráva pak přišla z Třince. Junioři na horké půdě ocelářů odehráli těžký zápas 8.10.2016. V derby s domácím týmem však byli od počátku lepší. HbK do této chvíle nemělo na svém kontě jediný bod a právě zápasem ve městě pod Javorovým tuto nepříznivou bilanci zlomilo. Již po první třetině bylo jasné, kdo tahá za delší konec lana. Karviná byla aktivnější a s přispěním tolik potřebného štěstíčka vyhrála vstupní patnáctiminutovku 0:2. Ve stejném tempu pak pokračovala i v následujících dvdou třetinách a po právu si tak karvinští v konečném účtování odvezli 3 body za vítězství 1:5

 

S.ŽÁCI:                 HBC Enviform Třinec      HbK Karviná       1:4          1:1,0:0,0:3

Starší žáci našeho klubu odehráli, stejně jako junioři, své derby. V Třinci byl dlouho k vidění vyrovnaný zápas s šancemi na obou stranách. Naši hráči však předvedli soustředěný výkon a ve třetí třetině se dočkali odměny. Tři přesné zásahy totiž znamenaly jasné vítězství 1:4 a dotažení se na čelo tabulky. "Starší žáci dnes v Třinci předvedli dobrý výkon. Jsem rád že si kluci na hřišti umí nahrát,zpracovat míček atd. Tleskám za krásny výkon," řekl po utkání Marian Švec, vedoucí družstva Karviné.

 

Fotografie

__________________________________________________________________________________________________________________________________

 

HOKEJBALOVÝ VÍKEND 1. - 2. 10. 2016

Hned úvodní říjnový víkend byl pro karvinská hokejbalová družstva poměrně bohatý. "A"tým, který v minulém kole přivezl tři body z Brna o tomto víkendu odpočíval, doma se však představil dorost a mladší žáci. O sváteční středě pak hrála přípravka a minipřípravka.

 

DOROST:             HbK Karviná       HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice          1:3          1:0,0:1,0:2

Sobota patřila extralize staršího dorostu. Do Karviné přijeli hokejbalisté pardubického Svítkova a utkání, které pak bylo k vidění, bude rozhodně patřit k těm nejvýraznějším v této sezóně. Bohužel však v negativním slova smyslu. Karviná přitom vstoupila do utkání lépe a po-té co v oslabení utekl Jan Flax a překonal pardubického gólmana střelou mezi nohy, vyhráli naši junioři první třetinu. V druhé třetině, ale hosté vyrovnali. Do listiny střelců se zapsal Novotný. Do této chvíle byla na hřišti k vidění tvrdá hra, vše se ale odehrávalo "v rámci pravidel". Až po druhé brance hostí začaly utkání ovlivňovat emoce na obou stranách. Vše vyvrcholilo v třiačtyřicáté minutě, kdy se v obranném pásmu Pardubic strhla šarvátka, po níž padlo několik vyšších trestů. Do kabin zamířil Kalus, Flax, ale také Čech a Michal na straně soupeře. Okamžiky, které k hokejbalu rozhodně nepatří výrazně ovlivnily zbytek utkání. Po dlouhém prostoji a ukládání trestu se duel vrátil také k samotnému hokejbalu. Svítkov nakonec vedení udržel a když dokázal vsítit i třetí branku, odjel z Karviné se všemi ligovými body.

 

MLADŠÍ ŽÁCI:         HbK Karviná                       HBC Malenovice                 6:0          3:0,3:0,0:0
                               TJ Sokol Poruba                 HbK Karviná                       3:14       0:8,3:6,0:0

V Karviné se odehrál také turnaj přeboru mladších žáků. Tentokrát, dle losu, bez slovenských celků. Síly tak změřila Karviná, Ostrava a Malenovice. Právě se zlínskými hráči se naše naděje utkaly jako první. Zápas hraný na dvě třetiny zvládli karvinští bravurně. V Každé půlce vstřelili soupeři tři branky a v konečném účtování zvítězili 6:0.

Obdobně si poradili i s houževnatým Sokolem Poruba. Ve velmi rychlé první polovině nastříleli soupeři osm gólů a i přes to, že v druhém dějství polevili a dovolili Ostravě třikrát skórovat, zvítězili po dalších šesti přesných trefách jasně 3:14!

 

PŘÍPRAVKA a MINIPŘÍPRAVKA

Info bude doplněno...

 

________________________________________________________________________________________________________________________________

HOKEJBALOVÝ VÍKEND 17.-18.9.2016

 

A-tým se v neděli prezentoval na hřišti Svítkov Stars, když se v Pardubicích utkal s tamějším celkem. V utkání padlo dvanáct branek a naši hráči si domů odvezli cenné vítězství. Dva duely čekaly na naše juniory. Ti doma přivítali Hradec Králové a Mladou Boleslav. Premiéru si odbyli také žáci. Ti starší hostili Sokoly z Poruby, mladší kolegové se utkali s Martinem a Spišskou Belou.

 

A-TÝM: HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice         HbK Karviná       5:7          1:2, 3:1, 1:4

"A"tým se na půdě Pardubic předvedl v poměrně pozitivním světle. Především sedm vstřelených gólů to potvrzuje. Karviné se mezi mantinely ambiciózního Svítkova povedlo vyhrát první třetinu. Domácí ale v průběhu druhé patnáctiminutovky ztrátu smazali a dokázali se dostat do vedení. Až soustředěný a houževnatý výkon ze třetí třetiny přinesl Slezanům ovoce. Důležité body zůstaly na kontě Karviné, která se posunula na sedmou příčku průběžné tabulky.

 

DOROST: HbK Karviná   HBC Hradec Králové 1988            3:10       1:1,1:6,1:3

Junioři si úvodní ligové body nepřipsali ani po uplynulém víkendu. V sobotu přivítali tým Hradce Králové a od počátku bylo vidět, kdo je lepším týmem. Karviná se nedostala do většího tlaku a všechny tři góly, které dokázala vstřelit, si rovnoměrně rozdělila do tří třetin. Naopak Piráti udeřili šestkrát jen v druhé třetině a konečné skóre 3:10 je tak obrazem toho, jak se po většinu času utkání vyvíjelo.

 

DOROST: HbK Karviná   HBC Tygři Mladá Boleslav            0:3          0:0,0:0,0:3

Mladá Boleslav se v Karviné představila vůbec poprvé. Tygři vyslali v průběhu utkání na branku Karviné téměř padesát střel. Mezi třemi tyčemi domácích však stál famózní Vojta Mokrý, jenž za svá záda pustil balónek pouze třikrát. "V brance Karviné čaroval teprve patnáctiletý Vojtěch Mokrý, který předváděl neskutečné zákroky a přiváděl naše střelce k šílenství, " řekl pro web hokejbal.cz Roman Hnátek, trenér mladoboleslavských. Karviná, ale nebyla schopná soupeře vážněji ohrozit. Špatný přechod do útoku a ještě horší schopnost nahrát si nevykompenzoval ani Mokrý v brance a Karviná tak prohrála 0:3.

Víkend navíc přinesl trenéru Palovi nemilé starosti. Hned u šesti hráčů v sestavě se drobná zranění z víkendových zápasu ukázala být vážnějšího charakteru a HbK se tak bude muset bez některých klíčových hráčů obejít.

 

STARŠÍ ŽÁCI: HbK Karviná           TJ Sokol Poruba                               7:3          2:2,2:0,3:1

Starší žáci vstoupili do sezóny vítězstvím. Ostrava s našimi hráči sice držela krok celou první třetinu, v druhé části však naši borci odskočili na rozdíl dvou gólu. V zápase se povedeným individuálním výkonem prezentoval Kuba Wróbel. Soupeři vstřelil tři branky a výrazně se tak podílel na konečném vítězství. Kromě Jakuba, ale šlapalo dobře celé mužstvo. Soupeři z Poruby ve třetím dějství vstřelilo další tři góly a připsalo si na konto konečné vítězství 7:3. 

 

MLADŠÍ ŽÁCI:      HBK Medokýš Martin        HbK Karviná       7:1          2:0,5:1,0:0
                            MŠK Spišská Belá            HbK Karviná       14:1       6:1,8:0,0:0

Přebor mladších žáků, ve kterém se v letošní sezóně Karviná představí, zpestřila dvě slovenská mužstva. Vedle týmu Martina, který již české prostředí zná, se do turnaje zapojil také celek Spišské Belé z okresu Kežmarok až z Prešovského kraje. Oba týmy jsou nesmírně silné a hokejbalově dokážou mužstva z ČR předčít rozdílem třídy. O tom se naši hráči přesvědčili o uplynulé sobotě. Pod vedením Terky Palové sice bojovali srdnatě, na bodový zisk to zdaleka nestačilo. Družstvu Martina Karviná podlehla šestigólovým rozdílem, Spišská Belá se pak do sítě HbK trefila hned čtrnáctkrát. Síly s týmem Malenovic a Ostravy Poruby budou naše naděje moci změřit 2. řijna.

 

_______________________________________________________________________________________________________________________________

 

HOKEJBALOVÝ VÍKEND 10.-11.9.2016

Autor: V.Novotný | Foto: V.Novotný

Mezi tím, co mužský tým čekalo o víkendu již druhé kolo Národní ligy, junioři vstoupili do sezóny duelem v Pardubicích. A-tým se prezentoval velmi dobrým výkonem a před domácím publikem dokonale odčinil debakl z Opavy, když deklasoval Českou Třebovou 9:1. Dorostenci již tak úspěšní nebyli. Na půdě úřadujícího vícemistra viditelně tahali za kratší konec lana a do Karviné se tak vrátili s výpraskem 8:0.

 

A-TÝM: HbK Karviná       TJ Lokomotiva Č.Třebová            9:1          3:0, 0:0, 6:1        

Výborným vstupem do utkání a dvěma bleskovými góly z úvodu první třetiny odstartovali karvinští hokejbalisté cestu za premiérovými body v sezóně. Ačkoliv karvinští v druhé třetině gól nevstřelili a hosté se po většinu prostřední části dostávali do souvislého tlaku, zlomili Severomoravané odpor Lokomotivy v závěrečném dějství. Šest přesných zásahu a pouze jednou překonaný brankář Smolka přineslo úvodní, sezónní bodový zisk. "Utkání pro nás začalo dobře. V 50.sekundě jsme vedli 2:0. Chtěli jsme odčinit vysokou prohru v Opavě, což se nám podařilo. Utkání bylo přesným opakem. Vycházela nám hra v poli, Lukáš předvedl perfektní výkon v bráně a trefilo se hned několik svátečních střelců najednou. Po zápase navíc proběhla společná oslava několika narozenin, takže to byl skvělý dárek." řekl po utkání Jan Diviš.

Fotogalerie

 

DOROST: HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice            HbK Karviná       8:0          1:0,5:0,2:0

 

Dorostenci se v Polabinách příliš nepředvedli. Karviná byla od počátku horším týmem a soupeřovu tempu nestačila. To svými slovy potvrzuje také Lukáš Mayer: "Už od začátku jsme hráli hůř. Méně jsme běhali , špatně jsme si hlídali protihráče a nechávali jsme se uzavírat v našem pásmu. Taky jsme je nechávali hodně  střílet na bránu. Párkrát jsme zbytečně faulovali, což nás také oslabilo. Celý zápas jsme se skoro nedostali do útočného pásma, což jde taky vidět na poměru střel 36:6 ve prospěch Pardubic. Při takovém tlaku nemohl nic dělat ani náš brankář, i přesto, že chytal velmi dobře. Opravdu jsem nečekal , že pojedeme tak daleko, abychom dostali takový náklep". Především druhá část pak vzala našim borcům zbytek větru z plachet. Pět inkasovaných gólů znamenalo, že je o vítězi rozhodnuto. Napravit reputaci si naše naděje mohou 17.9., kdy od 14:00 hostí hradecké Piráty.

 

______________________________________________________________________________________________________________________________

"A"TÝM: Do nové sezónu vstoupil A tým debaklem

Karviná vstoupila do sezóny prostředníctvím derby s Opavou. Utkání začalo krásným gestem domácích, kteří předali karvinskému kapitánovi Lumírovi Rosůlkovi výtěžek sbírky v hodnotě 10 000kč, jenž má pomoci nemocnému Davídkovi.
 

V samotném utkání nebyli karvinští mezi mantinely Slezanů výrazně střelecky pozadu, nesoustředěným výkonem, individuálními chybami a častým vylučováním však nedokázali Opavě vážněji vzdorovat. Jediným úspěšným střelcem hostí se stal Rosůlek. Bitva dvou nesmiřitelných soupeřů tak vyzněla jednoznačným výsledkem 9:1 pro domácí.

 

___________________________________________________________________________________________________________________________

HOKEJBALOVÝ VÍKEND 21.-22.5.2016

Autor: V.Novotný | Zdroj foto: facebook.com

Uplynulý víkend Karvinským celkům ukončil sezónu. Karviná nebyla úspěšná v rozhodujícím duelu a po prohře v Letohradu směřuje do Národní ligy. Úspěchu se však dočkali mladší žáci a přípravka. Druhá jmenovaná věková kategorie odehrála závěrečný turnaj v Ostravě Porubě a odvezla si ocenění za nejlepší český tým Přeboru. Starší žáci pak výborně zvládli finále MČR SŽ a s bronzovými medailemi se z Příbrami vrátili jako třetí nejlepší celek v republice.

 

MUŽI:     SK Hokejbal Letohrad       HbK Karviná   3:2                               1:2, 1:0, 1:0

Nepovedená sezóna vyvrcholila karvinskému "A"týmu v sobotu 28.5.2016. Duel ve východočeském Letohradu museli naši hokejbalisté bezpodmínečně zvládnout a zároveň doufat v zaváháni Hradce. To by totiž znamenalo, že by měli možnost obhájit extraligovou příslušnost v baráži s poraženým finalistou Národní ligy. I přes to, že samotný postupový a sestupový klíč CCM Extraligy ještě značně ovlivnila absence klubového statusu HCM, Karviná extraligu opět opouští. Na východě Čech Karviná dvakrát vedla, ale ani jednou se jí náskok udržet nepovedlo. Prohrála tak 3:2 a minimálně pro příští sezónu náš "A"tým okusí nový koncept Národní ligy.

 

STARŠÍ ŽÁCI

Na našem facebooku jsme vás také průběžně informovali o vývoji finálového turnaje MČR SŽ. Naši žáci prošli "B" skupinou s jediným zaváháním. Dokázali přehrát Malenovice, Plzeň i Blatnou, ale fotbalovým výsledkem 0:1 podlehli pardubickým Autosklářům. V semifinále tak narazili na suverénní Letohrad, který nejen že ovládl skupinu "A", ale v konečném výsledku získal i mistrovský titul. Karviná v tomto utkání prohrála vysoko 0:8 a zbyl na ní "pouze" boj o třetí místo. Ten však zvládla skvěle a po přestřelce 5:4 udolala Snack Dobřany. Z Příbrami se tak vrátila jako druhý vícemistr ČR v kategorii starších žáků a bronzovým písmem se tato parta zapsala mezi největší klubové úspěchy. "Do finálového turnaje jsme nastoupili pozitivně a s velkým nadšením. Hráli jsme tak, abychom na sebe mohli být hrdí po každém zápasu. První den jsme vyhráli oba dva zápasy. Druhý den jsme se soustředili hlavně na první zápas, který nás mohl poslat do semifinále. První zápas jsme vyhráli, a to dokonce o několik branek. Druhý zápas byl velice vyrovnaný. Bohužel i přes veškerou snahu jsme dostali jeden nešikovný gól, díky kterému soupeř vyhrál. Další den jsme odehráli první zápas s Letohradem, který se nám již od začátku moc nevydařil. I přes veškerou snahu jsme zápas prohráli. Dostali jsme se tedy do boje o 4-3. místo. Zápas jsme začali rychlým gólem, který trochu hru uklidnil. Soupeři ale nezaváhali a vyrovnali. Naštěstí pro nás, jsme byli sehranější a to nás dovedlo až k vytouženému a těžce zaslouženému třetímu místu." Řekla po turnaji členka bronzové party Leona Rzeszutková

 

PŘÍPRAVKA

Samotná přípravka měla na programu poslední turnaj moravskoslezského Přeboru. Karviná na ostravském turnaji zářila a ztratila jediný bod, když skvělý Martin porazila až na samostatné nájezdy. Hodnocení trenérky Terezy Palové je proto plné pozitivních vět "Na turnaj jsme vyrazili s dobrou náladou. Kluci byli už od rána zapálení do hry, všichni bojovali a myslím si, že si to moc užili i v takovém parném počasí. Obrovský dík patří rodičům, kteří po celý čas fandili svým nejmenším. Atmosféru si v parném počasí užili diváci, pořadatelé i hráči. Všichni si vybojovali krásný pohár a medaile, ze kterých se jim rozzářili oči. S výkonem jsem byla spokojená, i když stále se musí zdokonalovat a tvrdě na sobě pracovat." Kompletní výsledkový servis pak naleznete ZDE.

Fotogalerie

 

_______________________________________________________________________________________________________________________

HOKEJBALOVÝ VÍKEND 21.-22.5.2016

Autor: V.Novotný| M.Švec Foto:V.Woznicová

"A"tým čekal o víkendu veledůležitý souboj s Hradcem Králové. V případě vítězství by se totiž Karviná se stoprocentní jistotou vyhnula přímému sestupu. Mladší žáci pak odehráli závěrečný turnaj v rámci základní skupiny MČR MŽ.

 

"A"TÝM: HbK Karviná         HBC Hradec Králové 1988   3:4ss                0:0,2:0,1:3 - 0:1

HbK do utkání vstoupilo skvěle. Ačkoliv úvodní branka duelu padla až v druhé části, soustředěným výkonem Karviná dokazovala, že nejvyšší soutěž nehodlá dobrovolně opustit. V šestatřicáté minutě duelu vedla Karviná o dvě branky. Na průběžném výsledku 3:1 se trefou podílel Pietrasz, Kubica a Luka. Katastrofický závěr a nepochopitelný výpadek však zapříčinil dva inkasované góly během dvaceti vteřin a to zhruba tři minuty před koncem zápasu. Více než stovka fanoušků tak sledovala, jak karvinští přichází o jistotu barážového klání v koncovce, která měla podobu samostatných nájezdů. Bacovský vystřelil Pirátům bod navíc a Karviná se propadla na poslední místo Play-out tabulky

Fotogalerie

 

MLADŠÍ ŽÁCI

Mladší žáci o víkendu ukončili zápolení v základní skupině MČR. V konečném účtování pak obsadili druhé místo. Mezi českými celky však slavili triumf.
O uplynulé sobotě se odehrál poslední turnaj MČR MŽ. Do Karviné opět přicestoval Sokol Poruba, Malenovice a slovenský Medokýš Martin. Ten také obsadil konečnou první pozici v tabulce.
Po ukončení turnaje byli předány poháry, medaile a také ocenění nejlepších hráčů jednotlivých týmu. Za Karvinou to byla dvojce Daniel Figura a Jakub Wróbel. Ceny a poháry předal předseda HbK Karviná pan Petr Zachar. "V  turnaji žádny tým nebyl nejlepší. Náš brankář si v prvním duelu vybral slabší chvilky a naši kluci tak prohráli s Porubou. Se Zlínem ale předvedli nejlepší výkon dne. Musím vyzdvihnout brankáře Lukáše Levanszkého, který se v utkání opravdu blýsknul. Do zápasu nastupoval s viditelným respektem, ale přes to, že šlo o jeho první utkání ve vyšší kategorii,  odvedl výborný výkon. Nakonec  byli individuálně ocenění dva hráči. Myslím si však, že všem patří velká gratulace." Řekl po utkání klubový funcionář Marian Švec

________________________________________________________________________________________________________________________

 

HOKEJBALOVÝ VÍKEND 14.-15.5.2016

"A"tým Karviné o víkendu zvládl extrémně důležité utkání s pražským Kovem a již tuto sobotu jej čeká duel o všechno s týmem Hradce Králové. V případě tříbodového vítězství má totiž Karviná možnost uniknout sestupové pozici. Starší žáci pak doma hostili Porubu. Stalo se tak v rámci posledního kola základní skupiny MČR SŽ. Jasným vítězstvím si vybojovali prvenství ve skupině.

 

HbK Karviná        TJ Kovo Praha     6:2          0:1, 4:0, 2:1

Karviná nastoupila do utkání s Kovem pod staronovou trenérskou dvojicí. Duo Zachar/Pala st. převzala tým začátkem týdne a již v sobotu mužstvo vedla do veledůležitého souboje proti pražskému Kovo. V sestavě nechyběl ani odchozivší trenér Lumír Rosůlek a střelec Vladimír Luka. Oba tito borci se v konečném účtování zapsali výrazným způsobem do statistik utkání. Zvlášť pak první jmenovaný. Rosůlek totiž prožil v sobotu opravdu velký hokejbalový den. Soustředěný na svůj výkon vstřelil hattrick a na další dva góly přihrál. Domácí sice od šesté minuty prohrávali, ale byl to právě Rosůlek, kdo společně s Lukou přihrávali Szotkowskému na vyrovnávací gól. Sám Rosůlek následně zaznamenal dvě trefy a po brankách Luky a Pořízka završil pět vteřin před koncem duelu své třígólové představení. Karviná tak pod novým vedením porazila pražany 6:2. "Dnešní utkání bylo velmi důležité a ukázalo, že extraliga se dá hrát pouze s velkým srdcem. Dnes to byl kapitán Rosůlek, který svým přístupem k utkání zavelel k velkému obratu. Velkou oporou byl rovněž brankář Smolka, jenž v rozhodujících momentech mužstvo dobrými zákroky podržel. Ostatním hráčům bych chtěl  poděkovat  za celý týden poctivé přípravy a bojovný výkon v utkání. Hosté z Prahy hráli dobrý hokejbal, ale dnes jsme byli efektivnější a bojovnější a zaslouženě jsme vyhráli." Pronesl po utkání Martin Pala st.
 

HbK Karviná        TJ Sokol Poruba 5:0          2:0,3:0,0:0

Starší žáci Karviné měli o uplynulé neděli na programu závěrečné utkání základní skupiny  MČR SŽ. Střetli se s týmem Sokolu Poruba, kterému patří pátá pozice. Duel to byl poměrně jednoznačný. Ostrava sice nehodlala prodat svoji kůži zadarmo, ale domácí jí přehrávali prakticky ve všech směrech. Po dvou třetinách vedlo HbK již 5:0 a ani konečná bezgólová třetí část nic nezměnila na jednoznačném vítězství Karviné. Ta si tímto vítězstvím navíc zajistila celkové vítězství ve skupině, na němž nemůže nic změnit ani dohrávka posledního kola v podáni Kyjova a Malenovic. O triumfu našich žáků v základní skupině MČR SŽ přineseme podrobnější reportáž....

Tabulka

 

_________________________________________________________________________________________________________________________________

HOKEJBALOVÝ VÍKEND 7.-8.5.2016

 

Autor: L.Rzeszutková | Foto: V.Woznicová

Velmi důležité utkání měl na programu "A" tým Karviné. Na Sever Moravy přicestoval Letohrad, který s Karvinou sousedil v Play-out tabulce. Ačkoliv byla Karviná v domácím prostředí favoritem, roli nezvládla a Východočechům podlehla 1:3. Dařilo se aspoň žákům. Ti starší cestovali do Zlína, kde se s místním celkem Malenovic utkali o body do mistrovské tabulky.
 

MUŽI:     HbK Karviná        SK Hokejbal Letohrad       1:3          1:1,0:0,0:2

Muži o víkendu odehráli zápas s Letohradem. Po raketovém nástupu, kdy po devětatřiceti sekundách otevřel skóre Szotkowski, držela Karviná vedení. V páté minutě však domácím obráncům utekl jeden z hostujících útočníku a po bekhendové kličce se zrodilo vyrovnání. Letohrad nad Karvinou dále vyvíjel tlak. Naštěstí měli domácí v bráně skvělého gólmana, jenž působil velice jistým dojmem. Druhá třetina byla silově velice vyrovnaná. Ani jeden tým nedal gól a o vítězi zápasu rozhodla až třetí část. Ve třiačtyřicáté minutě využili hosté střelu odraženou od zadního mantinelu a šli do vedení. Za dalších dvacet sekund, kdy byla Karviná stále ještě otřesená z inkasované branky, dostala opět gól. Východočeši využili neobsazeného prostoru a přesnou bránou a přesným zásahem pod břevno upravili skóre na konečných 1:3. K zápasu se nám vyjádřil hráč Karviné Jan Diviš: "Hráli jsme normálně, ale v minulých zápasech jsme rvali více. Dělali jsme zbytečně moc individuálních chyb, a to se nám na konci zápasu vymstilo. Dále se projevila naše střelecká impotence,což je asi náš největší problém."

Fotogalerie
 

STARŠÍ ŽÁCI:          TJ ACS Malenovice SV     HbK Karviná        0:1          0:0,0:0,0:1
                               TJ ACS Malenovice SV     HbK Karviná        1:6          0:2,1:1,0:3

Starší žáci odehráli dvě utkání v Malenovicích. První zápas se hráčům Karviné nevydařil tak, jak by si všichni v kádru představovali. Severomoravané dělali  zbytečné chyby a nedávali jasné gólové šance. Tlak ze strany soupeře byl stále větší, ale díky bezchybnému brankáři Karviné dopadlo utkání ve prospěch našeho týmu. Zápas byl po celém průběhu napínavý do poslední sekundy a až krásná přihrávka Ondry Nováka, ze které vstřelil branku Daniel Čapka, rozhodla o vítězství Karviné. Více řekla k utkání Klára Seroiszková: "První zápas nám moc nevyšel, málo jsme stříleli na branku a často jsme se propadali. Hodně nás podržel gólman a udržel výsledek 1:0 v náš prospěch."

Druhý duel začal pro Karvinou výrazně lépe. Hned v prvních minutách Karviná vystřelila branku, která zápas uklidnila a zbavila hosty tlaku. Následovaly další šance a další přesné zásahy. Smůla z prvního zápasu se vytratila a Karviné se začalo opět dařit. Hosté sice měli několik šancí, ale úžasní brankáři Karvinou opět podrželi a hostům se podařilo skórovat pouze jednou.  "V druhém zápase se naše hra zlepšila, měli jsme více šancí a dokázali jsme si pokrýt jejich hráče." Řekla po utkání Klára Seroiszková.

DOROST: Přátelské utkání

Dorost si závěr sezóny okořenil přátelským duelem s výběrem Havířova. Naši Juniořii byli v utkání jasně lepší a střetnutí si užívali tak jak se nazávěr sezóny patří. Celek Havířova udolali v končném účtování poměrem 6:0.
__________________________________________________________________________________________________________________________________

HOKEJBALOVÝ VÍKEND 30.4.-1.5.2016


Autor: V.Novotný | Foto: V.Woznicová

Uplynulý víkend byl pro karvinské týmy náročný. Do duelů o ligové body se zapojila všechna mužstva, která jsou v aktuální sezóně stále zapojená do mistrovských bojů. Dařilo se oběma žákovským celkům, povedeným výkonem se prezentovala i přípravka, "A"tým však opět zaváhal a sestupové příčce již uniká pouze jednobodovým rozdílem.

 

MUŽI:   HBC Hradec Králové         HbK Karviná        4:3          1:1, 3:1, 0:1

Karviná na hřišti Hradce nepodala špatný výkon. Po trefě Kubici šla dokonce do vedení, v druhé patnáctiminutovce však propadla a inkasovala hned tři góly. Ani výkon Vladimíra Luky Severomoravanům nepomohl. Piráti si výsledek hlídali a zbytečná vyloučení na obou stranách nepovolila výraznější zvraty ve skóre. Lukáš Kubica se sice prosadil ve hře čtyř proti čtyřem a vsítil svůj druhý gól v utkání, Hradec Králové ale uhájil těsně vítězství a ke Karviné se přiblížil na rozdíl jediného bodu. "Myslím, že vstup do zápasu jsme měli lepší. S tím přišly i dvě stoprocentní šance, které se nám ale nepodařilo využít. Hradec nás pak začal přehrávat ve všech směrech. Lepe běhal, byl důraznější, hrál lépe dozadu. O disciplíně ani nemluvím. Dali jsme sice gól, šlo to s námi ale z kopce a byla otázka času, kdy to spadne i do naší brány. Hradec nás ale v konečném důsledku nepřehrál rychlostí nebo něčím podobný. Hráli prostě chytře. Dokázali si jednoduše nahrát do vyložených šancí, které následně proměnili. Nakonec jsme sice mohli vyrovnat, ale prostě to tam nespadlo." Řekl po utkání Martin Pala ml., forvard karvinských.

 

Tabulka

 

STARŠÍ ŽÁCI:      HbK Karviná        HBC Ostrava        14:0

Jednoznačný průběh mělo utkání straších žáků s outsiderem soutěže, ostravským HBC. Vzhledem k úrovni soutěže je možné říct, že nováček z Ostravy stále nenašel odpovídající formu a našim borcům nedokázal výrazněji vzdorovat. Boj měl tedy jednoznačný výsledek 14:0. Průběh utkání obdobně shrnul i Lukáš Králík: "Z mého pohledu hodnotím utkání jako jednoduché. Klub HBC Ostrava je hokejbalový nováček a tak nedosahuje kvalit jako máme třeba my nebo Kyjov. Naši kluci hráli dobře, nahrávali jsme si a nějaké ty góly jsme dali taky. Myslím, že povedené utkání."

Přehled utkání | Tabulka

 

MLADŠÍ ŽÁCI

Mladší žáci na dalším mistrovském turnaji sehráli tři utkání. Tak jako obvykle, odehráli zápas s ostravským Sokolem, slovenským Martinem a hokejbalisty z Malenovic. Nestačili pak pouze na tým Medokýš. Slovenský soupeř nedal Karviné výraznější šanci na zisk ligových bodů a porazil naše naděje poměrem 0:5. Body tak Karviná ukradla "pouze" Ostravě a Zlínu, když porazila Sokol fotbalově 1:0 a malenovické ACS rozdrtila devítigólovým rozdílem. "Myslím že kluci bojovali až do konce, ale bohužel jsme prohráli s Martinem. Jsem spokojen s jejích výkony, ale myslím že máme pořad drobné chybičky." Řekl po utkání kouč Martin Pala.
 

Přehled utkání | Tabulka
 

PŘÍPRAVKA

Report ZDE

 Tabulka

 

___________________________________________________________________________________________________________________________

HOKEJBALOVÝ VÍKEND 23.-24.4.2016

Autor: V.Novotný | Foto: V.Woznicová

V nejvyšší české soutěži nezačalo pouze Play-off, ale také boje ve skupině o udržení. Karviná cestovala hned na úvod Play-out turnaje do Prahy na hřiště místního Kova odkud si následně přivezla bod. Dařilo se však straším žákům. Ti doma deklasovali Třinec 8:0.

 

MUŽI:  TJ Kovo Praha        HbK Karviná        4:3ss      2:1,1:0,0:2

V play-out skupině jde o hodně. Bodově vyrovnaná tabulka čtyř mužstev slibuje vyrovnané souboje plné emocí. V sázce je baráž, potažmo přímé setrvání v CCM Extralize. Soupeř z Prahy je navíc karvinským dobře známý. V souboji o extraligu či zápasech o umístění je Kovo tradičním soupeřem. Na Palmovce pak bralo dva body za vítězství právě TJ. "Měli jsme pomalejší začátek. Praha do nás vyloženě vlítla. Bylo jasné, že chtějí vyhrát," řekl po utkání Lumír Rosůlek a pokračoval:  "Dostali jsme dva góly v naší přesilovce což je obrovská chyba. Až když jsme prohrávali o dva góly, začali jsme fungovat jako tým a dokázali vyrovnat. V poslední minutě jsme ještě běželi sami na bránu. Škoda nájezdů. Brali jsme jen bod."

 

Tabulka

 

ST.ŽÁCI: HbK Karviná       HBC Enviform Třinec        8:0          2:0,2:0,4:0

Již podle vývoje třetin je jasné, že Karviná měla utkání od počátku pod kontrolou. Samotný výsledek 8:0 pak hovoří za vše. "Podle mého názoru to bylo velmi dobré utkání. Vše nám fungovalo a náš brankář nás v kritických momentech podržel. Útok fungoval na jedničku a obránci také. Soupeře do šancí moc nepouštěli. Já osobně si zápas užil." Řekl po utkání Alex Parastitidis, který odchytal šest minut.

 

Tabulka

____________________________________________________________________________________________________________________________

HOKEJBALOVÝ VÍKEND 16.4-17.4.2016

Autor: V.Novotný | Foto: L.Frajkowski

HbK Karviná má za sebou další víkend plný hokejbalu. Dorost má sice po sezóně, "A"týmu však nyní začne boj o záchranu v extralize. Prohra v Pardubicích již nic neřešila a HbK se tak v Play-out skupině utká s Letohradem, Kovem a Hradcem Králové. Nezapomeňme ale ani na naše mládežnická mužstva. V sobotu odehrála další turnaj naše přípravka, v neděli si pak zastříleli starší žáci.

 

A-TÝM:      HBC Autosklo H.A.K. Pce       HbK Karviná    3:2            0:1,1:0,2:1

"A"tým se na závěr základní části představil na hřišti Autoskla Pardubice. Duely s Východočechy patří mezi ty s pozitivnější bilancí. V prvním letošním vzájemném měření sil byla Karviná dokonce úspěšnější. Tentokráte to ale neplatilo. Přes to, že HbK dvakrát vedlo, nedokázalo nadějný výsledek udržet a po brance obdržené pětapadesát vteřin před koncem utkání odcestovalo zpět na Sever Moravy bez bodu.

 

Rozpis skupiny Play-out | Fotogalerie autor: Pepa Česák

 

STARŠÍ ŽÁCI:      HBC Ostrava      HbK Karviná       0:16       0:10,0:5,0:1

Starší žáci pak zápolili na hřišti HBC Ostrava. Outsider z ostravského Zábřehu nebyl pro zkušené karvinské borce těžkým soupeřem a naši hráči si tak mohli odvést všechny body za jednoznačné vítězství 0:16

 

Tabulka

 

PŘÍPRAVKA

Karvinská přípravka cestovala až do Zlína. Na turnaji v Malenovicích se však našim nadějím příliš nedařilo. Ač bojovaly srdnatě, úhlavního soka a souseda v tabulce - TJ ACS Malenovice, nezdolaly.

 

Tabulka | Přehled utkání | Fotogalerie

 

____________________________________________________________________________________________________________________________

Hokejbalový víkend 2.-3.4.2016

Autor: V.Novotný | Foto: V.Woznicová

Uplynulý hokejbalový víkend byl pro naše mužstva opravdu nabitý. "A"tým, dorost i starší žáci sehráli dvě utkání. Muži odehráli oba duely doma, junioři a starší žáci odcestovali na půdu soupeřů. Přípravka pak před zraky rodičů odehrála již druhý jarní turnaj.

HbK Karviná       HBC Hradec Králové 1988            3:2          2:0,0:1,1:1

"A"tým měl v sobotu na programu téměř existenční utkání. Do Karviné přicestovali Piráti z Hradce Králové, kteří na Karvinou ztráceli pouhé dva body. Doma mají naši hokejbalisté s Východočechy velmi dobrou bilanci, což potvrdili i v průběhu utkání, kdy se dokázali hned dvakrát dostat do dvoubrankového vedení. Dramatická koncovka duelu, kdy po dvou zbytečných vyloučeních musela Karviná čelit dvojnásobné přesilovce, ještě dovolila hostům korigovat skóre, domácí ale vítězství dokázali uhájit a porazit tak Hradec Králové 3:2 - Fotogalerie
 

HbK Karviná       HC Kert Park Praha                         0:3          0:1,0:1,0:1

To Kert Park byl následně mnohonásobně úspěšnější. Karviná na soupeře z pražské Metropole ztrácela po všech směrech. Našim hráčům jako by chyběla motivace, přes to, že by se v případě vítězství mohli vyhoupnout až před pražské KOVO. Nedělní dopoledne našim borcům zkrátka nesvědčilo. Karviná dostala od pražanů tři góly a po příjemném sobotním překvapení opět nedokázala vsítit branku. Soupeři podlehla 0:3.

HBC  JTEKT Svítkov Stars Par.        HbK Karviná       5:1          0:1,3:0,2:0
HBC Autosklo-H.A.K. Par.                HbK Karviná       4:1          0:0,0:1,4:0

 

Starší dorost se představil v Pardubicích. V sobotu na půdě Svitkova, v neděli pak před zraky fanoušků Autoskla. Ve Východních Čechách naši hráči úvodní dubnový víkend bodovým ziskem neozdobili. Ačkoliv neodehráli špatná utkání, soupeř byl vždy houževnatějším celkem a naše juniory nenechával projít do větších brankových příležitostí. "V první třetině jsme statečně bojovali a odolávali tlaku Svitkova a dokonce si myslím, že jsem šli zaslouženě do vedení. Dodržovali jsme pokyny trenéra a i proti početní převaze domácích jsme byli lepším týmem. Ve druhé třetině se ale projevila únava a Svitkov nás přejel pěti góly. Musím ale říct, že celý tým srdnatě bojoval až do konce!" Řekl pro klubový web Martin Hubáček.

V druhém pardubickém utkání byl pak výkon karvinských obdobný. Skóre se otevíralo až ve druhé části hry a byli to právě naši hráči, kdo se mohl jako první v zápase radovat z gólu. Až závěrečná patnáctiminutovka rozhodla o tom, že body za vítězství i protentokrát zůstanou v Pardubicích. Ani z plastového povrchu pardubického Autoskla tak Karviná neodjela s bodovým přínosem. - Fotogalerie

 

HBK Kyjov           HbK Karviná      5:3          3:1,1:0,1:2
HBK Kyjov           HbK Karviná      1:5          0:0,1:5,0:0

 

Zajímavý vývoj měly dva duely v Kyjově. Starší žáci se na Jihu Moravy utkali s domácím HBK, který výborně zvládnutou vstupní části hry, čímž jasně zavelel ke konečnému vítězství. Kyjov se nenechal zaskočit  ani dvěma góly Karviné v poslední dvanáctimunutovce a svého soupeře přehrál jasně 5:3.

Ve druhém zápase se ale karta obrátila. V první třetině sice gól nepadnul, v té druhé však naše naděje nadělily Kyjovu hned pět branek. Vše důležité se tak odehrálo právě v prostředním dějství. Karviná pak utkání jen kontrolovala a do domů si tak mohla odvést celé tři body za vítězství v rámci Severomoravské skupiny MČR SŽ. 

 

PŘÍPRAVKY

 

Přebor přípravek, který se za příjemného jarního rána uskutečnil uplynulou sobotu, proti sobě svedl Martin, Malenovice, Opavu, dvě mužstva z Ostravy a také Karvinou. Hned na začátek turnaje museli organizátoři řešit drobné nepříjemnosti s rozpisem utkání, jelikož Opava dorazila vinnou velké marodky pouze s jedním mužstvem. Na kvalitu a hladký průběh akce však tato skutečnost neměla vliv. Naopak. Naši malí přeborníci v turnaji podlehli pouze suverénnímu týmu ze Slovenska díky tomu se stali nejúspěšnějším českým mužstvem turnaje. Více info naleznete ZDE

 

Fotogalerie I.

Fotogalerie II.

 

_________________________________________________________________________________________________________________________________

 

HOKEJBALOVÝ VÍKEND 26.-27.3.2016

Autor: V.Novotný | Foto: V.Novotný

V rámci Velikonočních svátků naši hokejbalisté napříč kategoriemi odpočívali. Své mistrovské utkání odehráli pouze naši junioři, kteří v domácím utkání změřili síly s týmem Poličky. Hráči Komety ztratili s Karvinou ve třech duelech jediný bod. Tuto nepříznivou bilanci se naši borci pokusili upravit o uplynulé sobotě.
 

HbK Karviná       SK Kometa Polička          1:2          1:0,0:2,0:0

Duel započal v deset hodin dopoledne a vstupní třetina domácím vyšla. Po brance Heczka vyhrávali naši junioři na konci první patnáctiminutovky 1:0. Hosté však otočili vývoj utkání hned v druhé části. Stačilo jim na to patnáct vteřin, během kterých vsítili dva góly.  "Zápas byl z mého pohledu perfektní. Užíval jsem si ho jako každý jiný," řekl přes porážku svého celku Michal Durlák, jenž do Karviné přišel z Havířova. Jeho další věty pak shrnuly výpadek, který ze strany HbK přišel v druhé třetině. "Po první třetině to vypadalo, že by jsme ten zápas mohli vyhrát. Vedli jsme a ubránili osmiminutovou přesilovku. V druhé části jsme však dostali dva rychlé góly a přešla nás nálada. Začali jsme dělat chyby a nevyužívali jsme šance. To byla náš největší handicap. "  Karviná se již na zvrat nezmohla a po bezbrankové třetí třetině podlehla Kometě 1:2. "Celkově si ale myslím, že jsme přes to všechno odehráli hodně vyrovnaný zápas." Dodal Durlák závěrem.

 

Fotogalerie

_________________________________________________________________________________________________________________________________

HOKEJBALOVÝ VÍKEND 19.-20.3.2016

Autor: V.Novotný | Foto: V.Woznicová
 

"A"tým sehrál o víkendu hned dvě utkání. V sobotu se představil v Letohradu, v neděli pak před domácími fanoušky. Z obou zápasů však vydoloval pouze bod. Konkurent z Hradce Králové ale v penaltové loterii, kterou rovněž absolvoval, uspěl a na Karvinou tak momentálně ztrácí pouze dva body. Naši junioři a starší žáci cestovali do Třince. Mezi tím co se dorostenci topí na dně tabulky, starší žáci svojí skupinu s přehledem vedou. Víkendové výsledky pak hovoří za vše. 

 

SK Letohrad       HbK Karviná       4:0          2:0,0:0,2:0

Výjezd "A"týmu do východočeského Letohradu důležité body nepřinesl. Karviná na půdě sedmého celku extraligy uspět nedokázala a před zraky osmi desítek fanoušků prohrála 4:0. "Děláme spoustu chyb v obranném pásmu. Špatně přebíráme hráče a zapomínáme na volné útočníky mezi kruhy. Největší slabost je ale naše koncovka." Řekl po ukání Radek Pořízek, člen kádru HbK Karviná, čímž dokonale zhodnotil víkendový výkon svého celku.

 

HbK Karviná       SK Sudoměřice 0:1ss      0:0,0:0,0:0 - 0:1

Zápas proti SK Sudoměřice, který "A"tým odehrál na domácím hřišti, nenašel v normální hrací době úspěšného střelce. Duel tak rozhodovaly nájezdy. Karviná v penaltové loterii neuspěla a z víkendu tak bere pouze jeden bod. Benjamínek týmu Karviné, Radek Pořízek, pro klubový web popsal také utkání s Jihomoravany. "Myslím si, že jsme do zápasu vkročili správně a hráli jsme konečně od začátku. V určitých pasážích jsme sice měli výpadky, které musí postupem času vymizet, ale se Sudoměřicemi jsme měli jasně vyhrát a ne získat jen jeden bod. Nedat ale za dva zápasy gól a to ani ze tří trestných střílení je strašně slabé. Nejde vyhrát, když nedáme branku." 
 

HBC Enviform Třinec      HbK Karviná       6:1          1:0,2:1,3:0

Neuspěl ani dorost. Naši junioři se představili v Třinci, kde sice odehráli dvě vyrovnané třetiny, v závěrečné patnáctiminutovce však propadli a od Javorového si odváží porážku 6:1. "Je těžké říct co bylo špatně. Kromě vyloučení pět plus do konce, které obdržel jeden z našich hráčů si toho moc nevybavím. Soupeř hrál prostě výborně. Třinec byl celkově lepší a jejich první formace byla úplně někde jinde. Jak rychlostně, tak i technicky. Byli důraznější, nahrávky šli přesně na hůl a nebýt našeho gólmana, který chytil dalších šest gólů, tak by jsme si připadali jako kdybychom přiletěli z jiné planety." Řekl bez jakýchkoliv okolků pro klubový web Radek Dzik. 
 

HBC Enviform Třinec      HbK Karviná       2:3          0:2,2:0,0:1

Nejúspěšnějším celkem Karviné se tak stali starší žáci. Stejně jako naši dorostenci odehráli karvinští svůj zápas na půdě Třince. Zde sice neuhlídali druhou část, kde ztratili dvoubrankové vedení, trefou z poslední třetiny však dokázali vybojovat vítězství. Na vítězství se svým výkonem podílela také Leona Rzeszutková, která nám řekla: "S Třincem jsme odehráli velice dobrý a vyrovnaný zápas. První třetina dopadla v náš prospěch, kdy jsme proměnili dvě z mnoha šancí. Bohužel druhou třeninu využili domácí a střelili dvě branky. Třetí třetina byla rozhodující. Kuba Wróbel se šikovně dostal za obranu domácích a dal krásnou branku."

 

_________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Hokejbalový víkend 12.-13.3.2016

Autor: V.Novotný | Foto: V.Woznicová
 

Uplynulý víkend byl pro naše mužstva opravdu pestrý. „A“tým vybojoval veledůležité vítězství v domácím utkání s pražským Kovem, junioři přivezli body z Kyjova a starší žáci brali dvě vítězství v duelech s brněnskými Bulldogs. Mladší žáci tentokráte odpočívali, v Ostravě se ale představila naše přípravka!

 

HbK Karviná - TJ Kovo Praha 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)

První tým Karviné přivítal, po neúspěšném vystoupení na severu Čech, hráče z české Metropole. Za nepříznivého sobotního počasí, ale duel zvládli a přes to, že od šesté minuty museli dotahovat náskok soupeře, díky vyrovnávací trefě svátečního kanonýra Tomiczka a následné branky Szotkowského, zvítězili poměrem 2:1. Dotáhli se tak bodově právě na celek Kova.

HBK Kyjov - HbK Karviná 1:2 ss (0:1,1:0,0:0-0:1)

Junioři se v rámci jarní části extraligy staršího dorostu představili v Kyjově. Na Jihu Moravy bylo k vidění velmi zajímavé utkání, které rozhodovaly až nájezdy. Překvapení, jenž se v Kyjově zrodilo, mělo pro naše hráče příchuť dvou bodů, čímž v tabulce snížili ztrátu na rivala z Třince na „pouhé“ jedno vítězství.

HbK Karviná - HBK Bulldogs Brno 5:0 (2:0,2:0,1:0) a 7:0 (1:0,2:0,4:0)

Starší žáci hostili hráče z Brna. Oba duely měli velmi opatrný začátek a přes to, Karviná měla herně navrch, prosazovala se poměrně obtížně. Buldoci byli tentokráte bezzubí zejména v útoku a ani přes váhající karvinskou obranu dokázala našeho brankáře ohrozit jen výjimečně.

Přebor přípravek 12.3.2016 – kompletní výsledky ZDE

Karviná předvedla na turnaji opravdu solidní výkon. Se slovenským týmem sice vysoko prohrála, oba soupeře z Ostravy však přehrála rozdílem třídy. Až vyrovnané utkání se Zlínem na závěr turnaje přineslo celku HbK další porážku, byť až na samostatné nájezdy. Report z celého turnaje, včetně vyjádření člena realizačního týmu naleznete ZDE 

Fotogalerie z turnaje minipřípravek