Plzeň vyhrála 1:3 a přeskočila Karvinou v tabulce

07.10.2019

Do neděle hájila Karviná domácí neporazitelnost. Hosté z Plzně však dokázali šňůru severomoravanů přetrhnout a po vítězství 1:3 je navíc přeskočit také v tabulce.

Průběžná osmá pozice patří devítibodové Karviné po uplynulém víkendu. V neděli se naši hráči museli sklonit před hokejbalisty z Plzně. Západočeši začali na severu Moravy lépe, když v osmé minutě skóroval Švarc. Na jeho trefu dokázal reagovat Jan Diviš, díky čemuž platil v úvodu druhé patnáctiminutovky nerozhodný stav 1:1.

"Plzeň přijela po náročném zápase v Letohradě, ale vidět to na ní rozhodně nebylo. Hrála svůj typický běhavý a bojovný hokejbal," řekl po utkání autor jediné karvinské branky. 

"Zápas byl vyrovnaný, ale to bylo z naší strany málo, protože doma je potřeba být agresivnější, rychlejší a směrem dopředu potentnější. Zvlášť se soupeřem, který má v nohou zápas," pokračoval Diviš.

Slova karvinského forvarda potvrzuje samotný vývoj duelu. Plzeň šla do vedení ve třetí minutě druhé třetiny a svůj náskok ofenzivní hrou dokázala udržet. Ve čtyřicáté minutě navíc přidali hosté třetí trefu, když dokázali potrestat karvinskou nedisciplinovanost. 

"Na konci zápasu jsme místo závěrečného tlaku a snahy snížit darovali soupeři dvojnásobné přesilovky a gól na 1:3," podotkl závěrem zklamaný Diviš.


Fotogalerie ZDE