Pardubice jasně lepší. Z východních Čech bez bodu.

22.09.2019

V Polabinách se v sobotu utkaly dva dosud neporažené celky. Pardubice však potvrdily fazónu a nedaly Karviné šanci. Po slibné první třetině vstřelily tři góly v rozmezí devíti minut a přetáhly misky vah na svou stranu.

Karviná dokázala soustředěnému výkonu domácích vzdorovat celou první třetinu. Filip sice v šesté minutě otevřel skóre, více ale autosklářům naši borci skórovat nedovolili. "Zápas jsme začali dobře a i přes branku, obdrženou v první třetině, jsme nepolevili a stále se nevzdávali," říká Lukáš Pacas.

Skóre se však změnilo záhy po začátku druhé periody. Tlak Pardubic se zvýšil a efektivita zakončení raketově stoupla. Gólově dokázal náš celek reagovat až v závěru utkání. "Bohužel nám to tam nespadlo a soupeř trestal každou naši chybu. To si myslím že rozhodlo celý zápas. Od stavu 4:0 to s námi šlo z kopce. Brankář soupeře zachytal perfektně a povolil nám, bohužel, pouze jeden gól v závěru," zhodnotil objektivně Pacas, jenž byl autorem trefy na 6:1, čímž kosmeticky upravil konečné skóre. "Ukázalo se, že musíme stále pracovat na koncovce, která nám často chybí," dodal závěrem.