Ondřej Farský: "Myslím si, že máme jisté mezery v koncovce"

08.10.2019

Karviná o víkendu podlehla Plzni 1:3. O nadcházející sobotě jí pak čeká cesta na půdu silného Kladna. Do zápasu se západočechy zasáhl také Ondřej Farský. Útočník, který sice nevyniká fyzickými dispozicemi, avšak svým nasazením a kombinačním myšlením vkládá do své hry prvky, které z něj udělaly stabilní článek sestavy karvinského "A" týmu. Marian Švec jej proto požádal o krátký rozhovor.

Ondro, vybavuješ si něco, co bylo v utkání s Plzni vyloženě špatně? Popřípadě co bys zlepšil do dalších zápasu? Čeká vás náročný zápas s Kladnem.

"Zápas s Kladnem bude určitě velice těžký, tak jako každý zápas proti tomuto celku. Nic méně půjdeme do zápasu na sto procent, tak jako do každého. Uděláme všechno pro to, abychom si 3 body odvezli s sebou do Karviné. Myslím si, že máme jisté mezery v koncovce, a to musíme na Kladno dopilovat. Tohle byl také jeden z hlavních důvodu, proč jsme prohráli s Plzní."

V posledním duelu vám chyběli někteří hráči. Například obránce Růžička, nebo útočník Pořízek. Nastoupí s vámi do dalšího utkání?

"Tak to osobně nevím, to se musíte zeptat trenérů. Jarda je kvalitní obránce tak  jako je Radek kvalitní útočník a doufám, že do zápasu s Kladnem nastoupí."

Hlavním trenérem kádru je nově Petr Popek, který k hokejbalu přešel z hokejového prostředí. Jak osobně hodnotíš jeho práci? Implementoval do tréninkových jednotek hokejové prvky?

"Péťu jako trenéra hodnotím určitě kladně. Dělá pro nás první poslední a trénink vede vždy s odhodláním a pevnou vůlí. Myslím, že hokejbal a hokej si je velice podobný a proto, se od hokeje v některých věcech určitě inspirovat nechal."

V poslední otázce bych se chtěl zeptat na tvůj tip na přesný výsledek zápasu s Kladnem. Jinak děkují za krátký rozhovor a přejí hodně hokejbalových úspěchů.

"O výsledku si určitě netroufnu spekulovat, ale věřím že to bude velice těžký zápas pro oba celky. Doufám, že uděláme všechno pro to, aby se 3 body z Kladna odvezly do Karviné."