Miroslav Solar: "Plzeň byla o dva kroky rychlejší."

07.03.2020

Ačkoliv zápas s Dobřany karvinským vyšel, vstup do jarní části byl poněkud nešťastný. Vysokému přídělu branek v duelu s Plzní nezabránil ani soustředění Miroslav Solar v karvinském brankovišti. Dnes čeká Karvinou zápas s Pardubicemi. Marian Švec se přes to k debaklu pod střechou haly Košutky vrátil v krátkém zhodnocení výkonu našeho celku.

Autor: Milan Podpera
Autor: Milan Podpera

Jak utkání s Plzní probíhalo?
Asi bych začal faktory, které zápas, podle mě, ovlivnily. Bohužel vinou nemocí, nebo zraněním jsme přijeli na 13 lidí a to znamenalo, hrát celý zápas na 4 obránce. Dalším faktorem, dle mého názoru, byla dlouhá cesta. Ma klukách bylo vidět, že se jím těžce běhá. Plzeň byla na 4 lajny a navíc v domácím prostředí. Tam body málokdy dává. Podle očekávání na nás vlétla a zamkla nás v našem pásmu. Z tlaku pramenily chyby. Toho Plzeň využila gólem, nebo možností zahrát si přesilovku. Nám se povedlo přiblížit výsledkem na 2:1, ale v záhy jsme dostali do šatny gól na 3:1. Už po první třetině byla vidět mírná únava po těžké první části.

V druhé třetině mi přišlo, že soupeř začíná být místo přímočaré hry víc technický a tak jsme hru o něco zlepšili a bylo vidět i víc akcí z naší strany. I tady se, dle mého názoru, projevilo, že pár našich rozdílových hráčů chybí. Do třetí třetiny jsme vstupovali s tím, že není kam uhnout a musíme se zápasem něco udělat jestli si chceme na nějaký bod sáhnout.

Bohužel se nám třetina vůbec nepovedla a napadalo nám tam dost gólů. Bylo vidět, že obránci toho mají plné kecky, taky aby ne.  

Kde byly chyby?
Plzeň byla všude o dva kroky rychlejší, navíc bylo vidět, že hráči jsou perfektně rozehraní z kvalitního turnaje, který se nedávno konal v plzeňské hale. Výsledek je dost krutý, ale nezbývá mi, než pogratulovat soupeři. Vše jim vycházelo, hráli co potřebovali, vycházely jim naučené signály a i vinou naší skromnější sestavy jsme jim to dost usnadnili.

I takové zápasy ke sportu patří. Každý makal naplno, ale bohužel to nevyšlo.

Nejlepší hráč utkání?
Jestli bych si to nezasloužil já jako cenu útěchy za ten plný pytel banánů,  tak se mi hodně líbil Honza Stromko, protože přesně v těchto zápasech mají mladí chytit šanci za pačesy a ukázat se, že mají na to, být jednou hlavní opory mužstva. Honza v zápasu s Plzní vyřešil několik situací velmi dobře. Dokázal se dostat do šancí, kterých dnes nebylo mnoho. Také se mi ale líbil výkon Honzy Diviše, které mu to tam po pěkné akci, kterou si sám zakládal v našem pásmu nakonec i padlo.