Lukáš Heczko: "V půlce zápasu jsme trošku polevili."

26.11.2019

Lukáš Heczko není v dresu Karviné žádným nováčkem. Odchovanec Třince se zkušenostmi ze zahraničních soutěží i reprezentací si nejvyšší soutěž v týmu HbK již vyzkoušel. Když se před sezónou s týmem rozloučil Mrowiec, zacelil Heczko mezeru v brankovišti. V utkání s pražským Kovem si sice moc nezachytal, ve střehu však byl po celé utkání. 

Kovo se v Karviné neukázalo v nejsilnější sestavě. Dvě formace rozjetou Karvinou příliš nezaskočily, Heczko se však v této situaci příliš necítil. "Pražanů dojelo jen na dvě lajny, ale to je vždy, aspoň pro mě, nejhorší. Nevíte co čekat."

Povedený vstup do zápasu dal karvinským klid na hokejky. Tým splnil taktické pokyny a v polovině zápasu tak mohl zvolnit na tempu. "Zvládli jsme to, co jsme si řekli. Dát co nejdříve góly ať se netrápíme. To se splnilo na 100%," říká Heczko a komentuje také nižší tempu v druhé části hry. "Myslím, že v půlce zápasu jsme trochu polevili, ale to je logické za stavu 7:0. Aspoň se Kovo také potkalo s míčkem a sem tam vystřelilo."

Zápas se po většinu času vyvíjel poměrně jednoznačně. Karviná se však ani v tomto případě nevyvarovala svému obvyklému nešvaru. Tuto skutečnost si Lukáš neodpustil okomentovat. "Klasický jsme si potrénovali oslabení ve třech."

Podzimní část však hodnotí kladně. Po jasném vítězství z uplynulého víkendu čeká jeho tým další pražský tým. Tentokrát z opačného patra tabulky. Hbk cestuje na hřiště Kert Parku. "Podzim se, dle mě, podařil. Ještě dovést něco v posledním kole z Kertu a bude to ještě lepší. Máme jim co vracet. Vnímám, že loňská ztráta bodů rozhodnutím DK tady v klucích stále je."