Jan Rosůlek: "Nikdy netipuji, ale vždy věřím."

22.11.2019

Honza patří ke stálicím karvinského celku. Pravák s přesnou a tvrdou střelou se velmi často prosazuje zejména v přesilovkách. Aktuálně nosí na dresu kapitánské céčko a svůj tým táhne do play-off. Mimořádně vyrovnaný střed tabulky ale slibuje divoké jaro. Před posledním domácím zápasem v roce 2019 jej vyzpovídal Marian Švec.

Honzo, máte za sebou dva těžké, venkovní zápasy, které jste zvládli na jedničku. čekali jste čest bodů?

"Vždy čekáme body, ale venku je to obvykle těžké. Tentokrát se nám to, naštěstí, povedlo."

Na domácí půdě Vás čeká duel s týmem Kova. Bude to poslední domácí utkání v tomto roce. Připravujete se nějak speciálně?

"Tréninky nejsou nějak jiné. Připravujeme na sto procent na každý zápas."

Počasí už hokejbalu moc nepřeje. Kde teď trénujete?

"Stále na hřišti. Nejsme z cukru. Zápas se hraje taky za všech okolností."

Jako kapitán týmu určitě vnímáš výborně hrajícího Honzu Diviše, který se vrátil do sestavy v průběhu sezóny. Jde Honzu považovat za hráče, který v sestavě chyběl?

"Sleduji všechny hráče ne jen Jendu, ale díky bohu, že se vrátil a padá mu to tam. Hrajeme jako tým a je jedno, kdo skóruje. Hlavně, aby ty góly k něčemu byly." 

Vraťme se ještě k utkání v Letohradu. Kádr má problém s častým vylučováním. V utkání s Letohradem jste měli opět více trestů, než by bylo pro tak důležitý duel vhodné. Myslíš si, že je to jeden z důvodů proč váš tým některé letošní zápasy prohrál?

"Je to náš problém. Oslabení. Pokud se tomu nevyvarujeme, tak nám lépe postavené týmy budou brát body. Ve čtyřech se nedá hrát. Stoji to síly a u nás je to i o psychice."

Honzo je nějaké utkání, které v této sezóně ze svého pohledu hodnotíš jako extrémně povedené? Popřípadě naopak?

"Tak, jsem spokojen s body z Letohradu, neboť jsme tam ještě nevyhráli. Nejhorší zápas byl v Mostě, který se nám vůbec nepovedl a soupeř s námi udělal první vítězství." 

Tipni si přesné výsledky pro oba zápasy s Kovem a Kertem.

"Nikdy netipuji, ale vždy věřím. Náš cíl je pět bodů."