Adam Korzeniowski: "Na každé chybě se snažíme zapracovat."

03.01.2020

Adam patří mezi pilíře obrany karvinské rezervy. Hokejbalista, který sice nemá ambice prosadit se do kádru "áčka", přesto ale odvádí v zadních řadách "B" týmu maximálně zodpovědnou práci, odpovídal na otázky Mariana Švece. 

Adame, máme tady konec podzimní části, což znamená, že půlka je za Vámi. Jak hodnotíš dosud odehranou sezónu?

"Tuto sezonu jsme začali trošku jinak než tu minulou. To se nám dařilo více. Myslím si ale, že nehrajeme nejhůř, protože se držíme na 3. příčce v tabulce. Ještě není konec sezóny, takže uvidíme, jak to všechno dopadne."

V dosavadní sezóně Vám chyběly dvě hráčky. Kateřina Němcová a Terka Palová. Je jejich absence znatelná?

"Máš pravdu. V této sezoně holky chyběly. Popravdě, chybí nám každý hráč, který už s námi v sestavě není. Například vzpomenu na velmi kvalitního hráče, který nám v sestavě chybí už nějaký ten rok - Honzu Flaxe. Dále bych mohl hovořit o Marcelovi Swatkovi, jenž byl také výborný obránce. Ale bohužel tito lidí jsou momentálně buď mimo Karvinou, mají rodinu, nebo pracovní povinnosti. Pokud se ale někdy budou chtít vrátit, budeme vždy rádi."

Hlavním trenérem Vašeho týmu je pro tuto sezonu velmi zkušený trenér Pavel Káňa. Jak hodnotíš jeho prací na lavičce?

"Určitě je to zkušený trenér, který tomu rozumím. Vážím si každého trenéra, jenž se nás snaží něco naučit."

Na konci sezony tě bohužel zasáhlo nepříjemné zranění. Jak k tomu došlo a co se ti vůbec stalo? Budeš přípraven nastoupit ještě do jarní častí?

"Zranění se mi stalo při tréninku. Nešťastně jsem podklouzl na mokrém plastovém povrchu a pří tom jsem si přisedl kotník. Bohužel jsem si na něho sedl až tak špatně, že jsem si zlomil lýtkovou kost, kotník a utrhl vaz. Do této sezony už asi nenastoupím. Bude to delší proces léčby. V případě, že by se stal zázrak a bylo by to dobré, tak určitě budu rád aspoň za účast na tréninku."

Vraťme se ještě do odehrané častí sezóny. Myslíš, že v uplynulých zápasech byly nějaké vyložené chyby, na kterých je třeba zapracovat jako družstvo?

"V každém utkání se vždycky najde chyba. Po každém zápase se nám trenér snaží vysvětlit chyby, kterých jsme se dopustili. Na každé chybě se pak snažíme zapracovat a udělat to tak, aby se už neopakovaly. Tréninkové jednotky máme tří krát týdně, což znamená dost času vše probrat."

Tuto sezonu byla hlavní postava týmu Daniel Figura. Věkově do této kategorie ještě nepatří, ale myslím si, že jeho výkony v bráně jsou nadstandardní.

"Máš pravdu, Figi je super gólman. Věkově není až tak rozdílný. Do party v šatně zapadá dobře. Tak stejně i na hřišti. Co se týče jeho výkonů v brance - člověk se muže zlepšovat neustále. Stačí když se na to soustředí a chce se mu. A to je přesně Figi!"