Karviná uspěla v Letohradu

18.11.2019

Po vítězství v Ústí nad Labem, cestovala Karviná do Letohradu. Zápasy těchto celků jsou vždy velmi vyrovnané a napjaté. Nebylo tomu jinak ani tentokrát. HbK však mělo v sestavě Jana Diviše, hrajícího ve skvělé formě. Honza nakonec vsítil dvě branky a tým na východě Čech zvítězil 2:3.

Foto: Iva Janoušková, Petra Marková
Foto: Iva Janoušková, Petra Marková

Důležitou postavou utkání byl také Zbyněk Sladký, který se rozpovídal o vývoji duelu: "Dalo by se říct, že jsme do Letohradu jeli v roli outsidera. Ale forma domácích nebyla zrovna ideální a proto jsme si věřili daleko víc."

Střetnutí nepostrádalo dynamiku hned od úvodu. "Utkání začalo ve velkém tempu a domácí se snažili převzít otěže zápasu od první minuty. My jsme jim ale dokázali konkurovat, a na tempo hry reagovat," říká Sladký, jenž zároveň popisuje gólový vstup do zápasu: "Dostali jsme se do vedení zásluhou Diva, který má momentálně parádní formu a bylo vidět, že to s domácími malinko otřáslo."

Jelenům se podařilo vyrovnat v přesilové hře, ale před koncem třetiny poslal tým do opětovného vedení Rosůlek. Sladký následně vysvětluje také to, co se dělo o přestávce  kabině: "V kabině nás trenér upozorňoval na to, abychom hráli pořad v pěti a nedovolili domácím dostat se do hry pomoci přesilovek." 

Do druhé třetiny pak vstoupila Karviná dobře. Pokud se hrálo v pěti lidech v poli, byla lepším týmem. "Divo vstřelil svůj druhý gól v zápase a tím nám dal větší klid na hokejky," říká Zbyněk Sladký. 

Třetí třetina však příznivcům karvinského hokejbalu zahrála na nervy. "Inkasovali jsme gól ve vlastní přesilovce, a tím jsme se sami dostali pod tlak. Ten jsme ale ustáli a mohli se radovat ze zaslouženého vítězství," popsal klubovému webu divoký konec zápasu novopečený tatínek.

Fotogalerie ZDE